Wzmacnianie włosów

Po lecie są wypłowiałe, matowe i lubią wypadać. Blasku i siły dodasz im jednak bez trudu.

Wzmacnianie włosów

Więcej artykułów

Zdrowie i uroda

Co jeść zimą, by wzmocnić odporność i poczuć wewnętrzne ciepło? Podpowie Tradycyjna Medycyna Chińska

Chłody pobudzają apetyt na więcej – potrzebujemy więcej snu, więcej relaksu, więcej sytego jedzenia, bo ciało pragnie regenerować się i odkładać tkankę tłuszczową. W dodatku, aby ochronić się przed utratą ciepła, ograniczane jest krążenie peryferyczne (zewnętrzne), przez co spada temperatura skóry, a metabolizm zwalnia. I tyjemy! Co zatem jeść?

Czytaj dalej >
Zdrowie i uroda

Nie myśl zbyt wiele, a emocje trzymaj na wodzy. Psychosomatyka i chińska medycyna są zgodne: umysł i ciało to nierozłączna całość

Masz serce w gardle? A może zalewa cię żółć? Te powiedzenia to echa starych mądrości ludowych ukazujących związek organów z emocjami. Co zatruwają gniew i smutek? Dlaczego trzeba czasem uważać na radość? Łatwo zorientujesz się, że twoim zdrowiem zawładnęły emocje, gdy na dolegliwości nie pomagają leki, masaże, rehabilitacja, czy nawet operacje.

Czytaj dalej >
Zdrowie i uroda

Żołędzie! Dzieci robią z nich ludziki, a dorośli nalewkę. Dębowe owoce pomagają też schudnąć, obniżyć cholesterol i… poczuć szczęście!

Obecnie nieco kontrowersyjne jako jedzenie, ale kiedyś żołędzie były cenionym składnikiem jesienno-zimowej diety. Środki żołędzi wspierają osłabiony organizm oraz leczenie wielu chorób i dolegliwości. Spadają z drzewa już pod koniec września, ale świeże zbieraj nie wcześniej niż na początku października, gdyż dopiero wtedy nie są robaczywe.

Czytaj dalej >

Jeszcze więcej magii każdego dnia!
Odkryj nasze specjalne zestawy

Przejdź do sklepu