Nalewka do wcierania
50 g suszonych kwiatów kasztanowca i 50 g suszonych, rozdrobnionych kasztanów wrzuć do słoja i zalej czterema szklankami wódki. Odstaw na 10–14 dni. W tym czasie kilkakrotnie potrząsaj słojem. Potem nalewkę przefiltruj np. przez filtr do kawy i rozlej do czystych butelek z nieprzezroczystego szkła. Przechowuj w ciemnym miejscu.
Skrzypowy napar do picia
Zalej szklanką wrzątku dwie saszetki ziela, nakryj, wypij po 10 minutach. Kurację stosuj przez 2–3 tygodnie.
Kuracja proszkiem z soczewicy
Łyżkę suchych ziaren utrzyj na proszek i zalej 10 łyżkami koniaku lub wódki. Zostaw w ciepłym miejscu, po dwóch tygodniach przefiltruj. Zażywaj codziennie po 4–5 kropli.
Nie przesadzaj z kasztanami!
Nie warto trzymać pod łóżkiem kilkudziesięciu kasztanów. Rzeczywiście, mają one działanie przeciwreumatyczne, ale ich siła jest ogromna, bo kasztany, jak wszystkie nasiona – zalążki życia – silnie promieniują. Dlatego w dużych ilościach szkodzą! Radiesteci twierdzą, że w przypadku reumatyzmu wystarczy jedna kasztanowa kulka noszona w kieszeni płaszcza.
fot.shutterstock.com
Jesień to aura dla czarownic! Co warto zbierać jesienią w lesie i ogrodzie, by stworzyć zimową apteczkę, a co się nada do magicznych rytuałów?
Sezon największych ziołowych i owocowych zbiorów powoli się kończy. Nie oznacza to jednak, że przez kolejne trzy miesiące pozostanie nam tylko siedzieć w domu z lipowym naparem w ręku i liczyć krople deszczu na oknie. W słoneczne i suche dni warto chwycić koszyk, lnianą siatkę i wyruszyć na poszukiwania skarbów.
Czytaj dalej >