Chcesz poznać znaczenie pełni Księżyca w astrologii? Z tego tekstu dowiesz się:
- kiedy jest pełnia Księżyca w 2022 roku
- tradycyjne nazwy Ksieżyca w pełni i co oznaczają
- co to jest niebieski Księżyc, superksiężyc i krwawy Księżyc
- wpływ pełni Księżyca w znakach zodiaku
- fazy Księżyca i ich wpływ na człowieka
Pełnia Księżyca - jaki ma wpływ na człowieka, jak działa Księżyc w znakach
Księżyc w horoskopie odgrywa szczególną rolę, ponieważ odzwierciedla naszą podświadomość, życie emocjonalne, intuicję, nasz kobiecy aspekt i kobiety w naszym życiu. Znak Księżyca może powiedzieć wiele o naszych emocjonalnych reakcjach, np. impulsywny znak w Księżycu, taki jak Baran zdecyduje się działać od razu, za to księżycowa Waga do końca pozostanie niezdecydowana.
Co to jest i kiedy jest pełnia Księżyca
Kiedy pełnia nadchodzi - Słońce i Księżyc znajdują się po przeciwnych stronach Ziemi, a tarcza Księżyca jest całkowicie oświetlona. Pełnia Księżyca jest czasem kulminacji i żniw, a wyznaczone podczas nowiu Księżyca intencje - osiągają swój szczyt. Od zawsze Pełnia Księżyca ma wpływ na człowieka, to czas naprawdę DUŻYCH emocji! Możesz poczuć się przytłoczony i nieco bardziej rozdrażniony i zgryźliwy. Podczas pełni wpływ Księżyca na samopoczucie jest bardzo zauważalny. Pełnia Księżyca może zaburzać nasz rytm snu i powodować bezsenność. Jeśli ten czas jest wyjątkowo trudny, pomóc mogą zaklęcia na pełnie Księżyca.
Najbliższa pełnia Księżyca wypada 16 kwietnia 2022 w znaku Wagi. Potem:
- 16 maja 2022 w Skorpionie
- 14 czerwca w Strzelcu
- 13 lipca w Koziorożcu
- 12 sierpnia w Wodniku
- 10 września w Rybach
- 9 października w Baranie
- 8 listopada w Byku
- 8 grudnia w Bliźniętach
Nazwy pełni Księżyca - co oznaczają?
Wśród rdzennych kultur na całym świecie pełnia Księżyca była istotnym narzędziem w obserwacji mijającego roku i podejmowaniu działań, przypisanych konkretnym miesiącom, dlatego każda pełnia ma swoją własną nazwę, która różni się w zależności od czasu, w którym występuje.
Pełnia Wilczego Księżyca
Styczniowy Wilczy Księżyc wziął swoją nazwę od wycia głodnych wilków w zimie. Inne nazwy to Lodowy i Stary Księżyc.
Pełnia Śnieżnego Księżyca
Zimna i śnieżna pogoda w lutym nadała tej swoją nazwę pełni Śnieżnego Księżyca. Inne popularne nazwy to Burzowa lub Głodowa Pełnia.
Pełnia Robaczego Księżyca
Marcowy Robaczy Księżyc to pierwsza wiosenna pełnia Księżyca. Jej nazwa prawdopodobnie odnosi się do dżdżownic, które pojawiają się, gdy gleba nagrzewa się wiosną. Inne nazwy to Pełnia Śmierci, Skrzypiąca Pełnia i Czysta Pełnia.
Pełnia Różowego Księżyca
W kwietniu świeci nam Różowy Księżyc. Pełnia Różowego Księżyca zawdzięcza swoją nazwę nie kolorowi, ale dziko rosnącym różowym kwiatom - floksom, które zaczynają kwitnąć wcześniej. Ta pełnia nazywana jest również Pełnią Kiełkującej Trawy, Jajeczną lub Rybną.
Pełnia Kwiatowego Księżyca
Majowa pełnia Kwiatowego Księżyca oznacza czas, w którym natura budzi się do życia po zimie. Inne jej nazwy to Mleczna Pełnia, Zajęcza lub Pełnia Sadzenia Kukurydzy.
Pełnia Truskawkowego Księżyca
Truskawkowa pełnia wypada w czerwcu, w okresie zbioru truskawek. Inne nazwy to Pełnia Różanego Księżyca, albo Gorąca Pełnia, ze względu na towarzyszące w tym czasie upały.
Pełnia Koźlego Księżyca
Koźla pełnia Księżyca oznacza lipcową pełnię Księżyca i zawdzięcza swoją nazwę samcom saren, którym odrastają w tym czasie poroża. Inne nazwy tej pełni to pełnia burzowego Księżyca, ze względu na obfite lipcowe opady.
Pełnia Księżyca Jesiotrów
Sierpniowa pełnia zawdzięcza swoją nazwę obfitym połowom Jesiotrów przez północnoamerykańskie plemiona rybackie. Ta pełnia nazywana jest również Pełnią Zielonej Kukurydzy, Zbożową i Czerwoną.
Pełnia Księżyca Plonów
Wrześniowa pełnia odnosi się do czasu, po jesiennej równonocy, kiedy zbierane są plony. Inne nazwy to Kukurydziany lub Jęczmienny Księżyc.
Pełnia Księżyca Myśliwych
Nazwa październikowej pełni pochodzi od sezonu polowań na jelenie i lisy. Inne nazwy to Księżyc Podróży i Więdnących lub Obumierających Traw.
Pełnia Bobrzego Księżyca
Nazwa listopadowej Pełni Bobrzego Księżyca prawdopodobnie wywodzi się od intensywnej aktywności bobrów, budujących swoje zimowe tamy. Inna nazwa to Mroźny Księżyc.
Pełnia Zimnego Księżyca
Pełnia Księżyca w grudniu nazywana jest Zimnym Księżycem na cześć nadchodzącej zimy. Inne popularne nazwy to Pełnia Księżyca Długiej Nocy oraz Dębowa Pełnia.
Niebieski Księżyc
Niebieski Księżyc nie oznacza, że zobaczymy błękitny Księżyc. Nie chodzi tu o kolor - to druga z kolei pełnia Księżyca w tym samym znaku. Pełnia Księżyca występuje raz w miesiącu, a cykl księżycowy trwa średnio 29,5 dni. Ponieważ większość miesięcy jest dłuższa niż 29 dni, istnieje prawdopodobieństwo, że w tym samym miesiącu kalendarzowym mogą wystąpić dwie pełnie Księżyca. Kiedy takie wydarzenie ma miejsce - określane jest to jako Niebieska pełnia Księżyca. Ta lunacja wzmacnia naszą intuicję, a nasze sny mogą być bardziej intensywne i prorocze. Następna Niebieska pełnia Księżyca pojawi się 30/31 sierpnia 2023 r.
Superksiężyc
Superpełnia oznacza, że Księżyc jest około 7% większy i około 15% jaśniejszy niż podczas typowej pełni. Dzieje się tak, ponieważ Księżyc znajduje się bliżej Ziemi, dlatego na niebie wydaje się większy i jaśniejszy. To oznacza, że jego energia również zyskuje na sile i odczuwamy jego wpływ intensywniej. W 2022 roku Superpełnia Księżyca wystąpi 14 czerwca i 13 lipca.
Krwawy Księżyc
Krwawe zaćmienie Księżyca możemy zobaczyć podczas całkowitego zaćmienia Słońca, kiedy Ziemia ustawia się w linii prostej między Księżycem a Słońcem, rzucając cień na Księżyc, który w wyniku załamania promieni słonecznych - przybiera czerwony odcień. Energetycznie jest to czas wielkich zmian, transformacji i intensywnych emocji. Następny Krwawy Księżyc pojawi się 20 kwietnia 2023 roku.