karnawał
Niezwykły świat

Karnawałowe szaleństwo prosto z Wenecji, Rio i Nowego Orleanu

Dziś jest ostatni dzień karnawału. Od jutra, czyli od Środy Popielcowej, koniec z hulankami, bowiem zaczyna się Wielki Post. Niezależnie od tego, czy planujesz dziś się zabawić, czy masz w nosie imprezy i tradycje, na pewno zainteresuje Cię, jak karnawał obchodzony jest w Wenecji, Rio de Janeiro i Nowym Oreanie. To istne szaleństwo, jazda bez trzymanki i magia.

Polecane artykuły:

Niezwykły świat

Spójrz w niebo, odczytaj pogodę!

Jaka będzie pogoda? To pytanie zadajemy sobie szczególnie często latem. Odpowiedź na nie czeka na niebie! Patrz do góry, obserwuj Słońce i Księżyc, w nich jest tajemna wiedza przodków. Z nią zaplanujesz najbliższe dni i swoją przyszłość.

Czytaj dalej
Niezwykły świat

Czy w horoskopie widać śmierć?

W horoskopach nie ma specjalnego wskaźnika, który pokazuje śmierć. Z drugiej strony widać tam życiowe kryzysy, więc można pokusić się o przewidzenie jej charakteru i czasu. Wojciech Jóźwiak, astrolog i filozof analizuje horoskopy sławnych osób, które odeszły w spektakularny sposób.

Czytaj dalej
Niezwykły świat

Przygotuj się na śmierć z... przewodnikiem dusz

Jedno, czego możemy być pewni, to że kostucha do nas kiedyś zapuka. Większość z nas nie myśli o śmierci, dopóki nie zachoruje ktoś bliski. Dlaczego warto się do niej przygotować. A jak? Opowiada Sebastian Minor – tanatoterapeuta.

Czytaj dalej