Dom każdego z nas jest inny i inna jest energia osób, które w nich mieszkają. Jeśli zaczynają się w nim dziać nieprzyjemne sytuacje, czujesz się zestresowany i spięty, wszystko cię drażni i nie możesz wypocząć, a sen nie jest relaksem, a zaczyna być stresem… Podobnie jak spotkanie w łóżku z ukochaną osobą... Spróbuj wtedy zaczerpnąć wiedzy mistrzów feng shui. Od 5 tysięcy lat mają oni sposoby na przywrócenie ładu i harmonii w każdym wnętrzu. Wystarczy, że zastosujesz się do kilka mądrości i ustawisz remedia. Są to przedmioty, które równoważą energię złą i dobrą, dają ład i wskrzeszają wigor tam, gdzie go brakuje. W sypialni potrzebne są takie remedia, które podziałają jednocześnie na wypoczynek i bliskość między partnerami, wzmacniając lub nawet odbudowując związek. Oto jak sprawić, by życiodajna energia chi popłynęła wartkim strumieniem, aby można było spokojnie zasnąć, a po przebudzeniu poczuć się jak młody bóg.
Sypialnia - porady feng shui
Sypialnia musi mieć drzwi
Pokój powinien mieć drzwi. Otwarta przestrzeń burzy poczucie bezpieczeństwa. Osoby, które śpią w mieszkaniu pozbawionym wew-nętrznych ścian i mają ze snem kłopoty, powinny odgrodzić choćby łóżko od reszty otoczenia np. parawanem.
Zasłoń okna by energia nie uciekała
Najlepiej nieprzepuszczającymi światła zasłonami (zwłaszcza jeśli łóżko stoi na linii okno – drzwi), aby zlikwidować przeciąg energetyczny. Okien nie musisz zasłaniać, jeśli łóżko stoi przy ścianie naprzeciwko okna.
Wyrzuć z sypialni elektronikę
Jeśli już musisz mieć telewizor w sypialni, to tylko tak usytuowany, aby nie można było go oglądać z łóżka. Nie najlepszym pomysłem jest również ustawienie naprzeciwko łóżka na przykład komputera czy telewizora. Absolutnie żadne urządzenie elektryczne nie powinno znajdować się nad łóżkiem, bo zakłóca harmonię. Nie zostawiaj także na noc telefonu przy poduszce.
Nie za dużo roślin!
Rośliny świetnie działają w dzień, ale nocą zabierają tlen. Najlepiej przed snem wynosić je z sypialni. Na szczęście są takie kwiaty, które nocą wydychają tlen i korzystnie energetyzują przestrzeń: skrzydłokwiat, figowiec, paprotka czy sansewieria, zwana językiem teściowej. Inne rośliny, które możesz trzymać w sypialni to:
● Aloes – wytwarza tlen, szczególnie w nocy,
● Gardenia – jej widok cieszy i relaksuje
● Jaśmin – działa relaksująco na ciało i umysł
● Palma areka – pomocna w alergiach, chorobach, szczególnie zaburzeniach oddechowych
Jaki kolor do sypialni?
Uważaj, na jakie kolory malujesz ściany w sypialni. Ciemne, ogniste wprowadzają nerwową atmosferę. Aby otoczyć się spokojną, relaksującą energią, wybierz pastelowe odcienie – zwłaszcza zieleni, w feng shui uznawanej za kolor wiosny, rozwoju, narodzin, wzrastania.
Jak ustawić łóżko w sypialni?
Łóżko powinno być twoje i tylko twoje. Złą energię mają łóżka odziedziczone, nawet jeśli są zabytkowe, piękne i robią oszałamiające wrażenie. Jeśli dostałeś takie, wymień w nim materac i oczyść wszystkie energie przecierając szmatką namoczoną w wodzie z solą (1 łyżka na 1 litr wody). Materac powinien być nowy! Obca energia wchodzi bowiem w materiały i oddziałuje na kolejne osoby. Jeśli twoi przodkowie żyli jak pies z kotem, twoje życie zacznie przypominać ich.
Nowe łóżko wystarczy je przewietrzyć, zetrzeć kurz, założyć na materac nowe, białe prześcieradło i zapalić świecę – najlepiej białą, która symbolizuje czystość i spokój. Te spłyną wtedy na ciebie i twoją relację.
Łóżko i feng shui
● Ustaw łóżko pod ścianą, tak, aby okno było po jednej stronie, a drzwi nie całkiem naprzeciwko, plus dwa stoliki po bokach. Dwie osoby powinny mieć swobodny dostęp do łóżka. Dzięki temu energia krąży najszybciej i najlepiej się zasypia, wypoczywa i regeneruje.
● Kiedy ustawisz łóżko pod ścianą tak, że tylko jeden bok będzie miał do niego swobodny dostęp, to takie ułożenie ześle uczucie „zakleszczenia” i zdominowania.
● Postawienie łóżka naprzeciwko drzwi sprawia, że śpimy na linii wypływającej energii, a to utrudnia zasypianie i wejście w głęboką, oczyszczającą fazę snu.
● Łóżko przy samych drzwiach – osoba śpiąca będzie ciągle, podświadomie poddenerwowana i czuwająca. Nie będzie miała też swojej przestrzeni do odstawiania najważniejszych rzeczy – np. okularów.
Lustro w sypialni: tak i nie
Wiesza się je, by odbijało piękne widoki, powiększało przestrzeń i rozjaśniało. Należy pamiętać, by wieszać w domu lustra duże. Małe lusterka na ścianie przedstawiają nas fragmentarycznie, jakby podzielonych i rozbitych. Nie chcemy tak widzieć nie tylko naszego ciała, ale też psychiki i ducha. Specjaliści feng shui zalecają, by wieszać maksymalnie jedno duże lustro na ścianie. Należy unikać luster wiszących naprzeciw siebie, bo takie nieskończone odbicia mogą bardzo pomnożyć złą energię.
Lustro w sypialni nie powinno więc wisieć naprzeciwko drzwi lub okien, bo będzie odbijać wpadającą energię, uniemożliwiając jej swobodny przepływ w pokoju. Nie należy go umieszczać na wprost łóżka – działa bowiem jak reflektor nieustannie wysyłający energię. W ten sam sposób działa lustro wiszące na ścianie tak, że gdy stojąc w drzwiach, widzisz w nim odbicie łóżka. Lustro naprzeciw łóżka może też potęgować zdradę… Partnerzy mogą podświadomie zapraszać do łóżka albo wyobrażać sobie inne osoby.
Gdzie zatem powinno wisieć lustro? Najkorzystniej na wewnętrznej stronie drzwi szafy. Ostatecznie lustro wiszące na widoku można zasłaniać.