Co to jest orgonit i jak działa?
Zacznijmy od Orgonu. To termin wprowadzony przez austryjackiego psychiatrę Wilhelma Reicha, oznacza to samo, co dalekowschodnie Chi, czy starogrecki Eter. To energia, która wypełnia świat, napędza życie. To jej możemy być pełni po dobrze przespanej nocy i to z niej możemy być wypruci po całym dniu bezowocnych trudów.
Orgonit - działanie
Działanie orgonitów oparte jest o koncepcję istnienia tzw. smogu elektromagnetycznego, czyli nieprawidłowości i zanieczyszczeń w przepływie energii, wywoływanych przez otaczające nas urządzenia elektryczne, ale też tzw. niskie wibracje, czyli stres, napięcie czy niechęć (innych ludzi względem nas, lub odwrotnie, naszą względem innych).
Orgonity – nazywane również czasem odpromiennikami – mają za zadanie odpowiednie strukturyzowanie energii, tak by trafiała do nas oczyszczona, już bez tych elektromagnetycznych zabrudzeń. Orgonity tworzone są w różnych formach, mogą być płaskimi dyskami, wisiorkami w przeróżnych kształtach, ale najczęściej mają one formę piramidek. Jest to nieprzypadkowy kształt mający wspomagać skupianie i późniejsze emanowanie oczyszczoną energią do otoczenia.
Ważnym pojęciem przy opisywaniu orgonitów jest również piezoelektryka, czyli zjawisko polegające na pojawianiu się na powierzchni materiałów ładunków elektrycznych pod wpływem naprężeń mechanicznych (czyli pod wpływem ciśnienia). Tworząc orgonit, zatapia się wszystkie jego części składowe w żywicy epoksydowej, która twardniejąc, tworzy właśnie takie ciśnienie.
Budowa orgonitu
Orgonit możesz kupić np. w różdżki z orgonitu, do postawienia na biurku albo jako wahadełko z orgonitem - wszystkie dostaniesz w sklep.astromagia.pl. Możesz również stworzyć orgonit samemu. Orgonity są tak różne jak ludzie, którzy je tworzą i dla których są tworzone, każdy jednak musi mieć w sobie:
Kwarc (kryształ górski) – jest niczym filtr, to właśnie on odpowiada za przetransformowanie energii tak, by była korzystna dla organizmów żywych;
Miedź – często w formie finezyjnych splotów, pełni w orgonicie funkcje przekaźnika;
Opiłki metali (brąz, aluminium, mosiądz, stal, srebro) – ich zadaniem jest odbijanie energii, jej przepływ w orgonicie i jej zharmonizowanie;
Spoiwo - najczęściej żywica epoksydowa
Do tych podstawowych komponentów dodaje się składniki mające nadać orgonitowi indywidualny charakter i zastosowanie. Najczęściej wykorzystuje się minerały, dobierając je według zasad litoterapii (leczenia kamieniami) w zależności od celu, jakiemu ma służyć konkretna kompozycja.
Dla przykładu ametyst działa uspokajająco, pomaga wyciszyć gonitwę myśli i sprawdza się przy bezsenności; cytryn dodaje kreatywności, przynosi bogactwo i obfitość i chroni przed zawiścią; jadeit zaś dodaje pewności siebie, pomaga odnaleźć właściwą drogę, łagodzi konflikty międzypokoleniowe.
Orgonity stawia się w poszczególnych pomieszczeniach lub nosi ze sobą jako biżuterię czy osobisty talizman. Nawet największy niedowiarek nie jest w stanie odmówić im pierwiastka piękna, jaki ze sobą wnoszą! Są również bardzo pomocne przy wykonywaniu wszelkiej maści rytuałów intencyjnych.