Kobiety i władza

swasat gnhsutCo łączy Hillary Clinton, niedoszłą prezydent USA, z kobietami, które dostały się na szczyty władzy? Wojownik Mars i twardziel Saturn.

 

 

Kobieta kandyduje na prezydenta USA! To już nie robi wielkiego wrażenia. XXI wiek zaskoczył nas wieloma bezprecedensowymi wydarzeniami: pierwszy papież z kontynentu amerykańskiego, pierwsza kobieta kanclerz w Niemczech, pierwszy prezydent USA o kolorze skóry innym niż biały. Wiatr wielkich przemian doprowadził w końcu do chwili, w którym kobieta mogła przejąć stery władzy nad światowym mocarstwem.

Kilkadziesiąt lat temu byłby to pewnie szok. Wystarczy przypomnieć, że blisko sto lat temu kobiety w większości cywilizowanych państw, w tym również w USA (do roku 1920), nie miały nawet praw wyborczych.

Czy w świecie polityki i władzy, zdominowanym przez mężczyzn, horoskopy kobiet specjalnie się wyróżniają? Czy w ich kosmogramach dominują tony męskości? Czy znajdziemy nieustępliwość czy może urok i charyzmę? Przyjrzyjmy się horoskopowi Hillary Clinton, kobiety, która mogła rezydować jako prezydent w Białym Domu. Spór o porę narodzin Hillary Clinton stał się medialny do tego stopnia, że problemami astrologów zainteresował się prestiżowy „The Washington Post".

Hillary Clinton:
Skorpion uległ Lwu
Istnieją trzy wersje: dla godz. 8.00, 20.00 i 2.18. Nawet jeśli przyjmiemy, że nie możemy ustalić pewnej godziny urodzenia Clinton, to i tak sporo znaków na niebie wskazywało, że miała szansę pokonać przeciwnika. Niewiele brakowało jej do wygranej. Zaszła naprawdę wysoko. Nie bez przyczyny. Hillary ma w swoim horoskopie charyzmatyczną koniunkcję Marsa z Plutonem w znaku Lwa.

reklama


A to sprawia, że w kampanii wyborczej hardo przeciwstawiała się bojowemu Marsowi kandydata Republikanów, który znajdował się również w znaku Lwa, ale na ascendencie jego horoskopu. Lew, kojarzony z atrakcyjnością seksualną, podbojami i splendorem, zaczął szkodzić Trumpowi i spowodował, że pod koniec kampanii stał się on kozłem ofiarnym w rękach kobiet, przez które był oskarżany o molestowanie seksualne.

Natomiast oszczędna w gestach i emocjach Hillary wykorzystywała swój aspekt Marsa z Plutonem, uderzając w słabe punkty przeciwnika. Seksualne ekscesy kojarzone dotychczas z mężem Billem przerzuciła na swojego kontrkandydata, przyprawiając mu gębę szowinistycznego potwora. Poważne kryzysy zdrowotne przekuła w legendę kobiety, która nigdy się nie poddaje, zaś podczas debat nie pozwoliła wytrącić się z równowagi, nie dopuszczając do eksponowania słabości. Tak działa wyrachowany i zimny Skorpion.

W koncentracji i metodyczności działań sprzyja jej ścisła kwadratura Merkurego i Saturna, chociaż bywa, że ten aspekt oddala od ludzi i powoduje spore przeszkody w relacjach. Dlatego pewnie Hillary Clinton nie cieszyła się specjalną sympatią wyborców, mimo wysiłków nie potrafiła ocieplić wizerunku nieprzystępnej prawniczki. Jej plutoniczna bezwzględność nie zdołała pokonać pompatycznego Lwa Trumpa.

Oceń artykuł: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.50

Komentarze aktywne jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Aby dodawać komentarze Zaloguj się »
Nie masz jeszcze u nas konta? Zarejestruj się »


x
Kalendarz