Jak wybrać najlepsze miejsce na wakacje?

Dokąd pojechać na urlop, żeby porządnie odpocząć i nabrać sił? Obejrzyjcie dokładnie... astrologiczny atlas świata!

Niemiecki astrolog Georg Stockhorst twierdzi, że Ziemia jest odbiciem pól na niebie, w których znajdują się poszczególne znaki zodiaku. 12 równych części nieba powtórzył na Ziemi, a każde pole zodiakalne podzielił na 12 x 12 pól itp., aż uzyskał kwadrat o boku 30 metrów. Potraktował to jako DNA znaku zodiaku na Ziemi. I tak stworzył astrologiczny atlas świata!

Co to nam daje? Wiadomo, że góry, wody, rośliny, zabudowa oddziałują na ludzi i zwierzęta, wchodzą z nimi w energetyczny rezonans. Dzięki temu nasze zmysły chłoną energię i informacje działające na czakry i system nerwowy. Intuicyjnie szukamy miejsc zgodnych z potrzebami naszego organizmu, w których dobrze się czujemy. Położenie planet na niebie oraz w naszym horoskopie ma wpływ i na nas, i na energie przestrzeni. Dlatego warto wiedzieć, jaki krajobraz, miasto czy typ roślin jest dla nas korzystny z astrologicznego punktu widzenia. Czy zasili nas dobroczynną energią? Czy będziemy się tam czuli jak u siebie? 

Dla Byka, Strzelca i Panny: rajski ogród  

Uporządkowane, spokojne miejsca są przede wszystkim dla Byka, który energię czerpie z żyznej uprawnej ziemi, z sadów, ogrodów, winnic. Jego zodiakalne kraje to np. Szwajcaria, Irlandia, Holandia, Polska. A z miast – Drezno czy Zielona Góra z jej festiwalami winnymi.

Także w osobowość Strzelca wpisane są okolice bogate w roślinność i kwiaty. Dla niego ogromne znaczenie mają barwy i zapachy przyrody. Wakacje Strzelec powinien spędzać np. w Toskanii, Prowansji czy Dalmacji. A z miast tego podróżnika zachwycą swoją energetyczną aurą Gdańsk, Szczecin – okna na świat. 
 
Rolnicze krajobrazy i urodzajne ziemie, ale także gęsto zabudowane, uporządkowane tereny są energetycznie najlepsze dla Panny. Szwajcaria, Śląsk, Grecja są jakby dla niej stworzone. Miastami spod znaku Panny są m.in. Paryż, Gniezno, Brno czy Poznań. 

reklama


Dla Bliźniąt, Wagi, Lwa i Wodnika: surowa energia gór 

Bliźnięta powinny mieszkać w miejscach wysoko położonych i bardzo nasłonecznionych, urodzajnych. Ich energia doda im skrzydeł, zrównoważy niespokojnego ducha. Kraje – np. Belgia, Walia w Wielkiej Brytanii, Australia. Większe miasta południowej Francji lub północnej Polski są dla nich idealne i relaksujące. 

Wysoko położone i bardzo urodzajne okolice pozwalają odetchnąć pełną piersią Wadze, która jak w domu poczuje się w Austrii, Argentynie, a nawet w Tybecie. A miasta pełne zabytków i turystów, np. Kraków czy Londyn, naładują ją dobrą energią na długo... 

Natomiast energia wysokich i niskich gór, majestatycznych, imponujących, skalnych krajobrazów doskonale synchronizuje się z aurą Lwów i Wodników. Idealne kraje dla Lwa to Włochy, Francja, Czechy, a jego zodiakalne miasta to Olsztyn, Praga, Rzym, Chicago. Wodnik świetnie będzie się czuł w Szwecji, Polsce, na Litwie, w także w Krakowie czy Zakopanem. 

Dla Raka, Skorpiona i Ryb: woda mniejsza i większa 

Jak przystało na znaki żywiołu wody, na swoje urlopy czy miejsce zamieszkania powinny wybierać okolice mokre, w pobliżu wody. Choćby tydzień spędzony jak najbliżej morza, na brzegu piaszczystym i kamienistym będzie zbawienny dla Raka. A zatem idealne są dla niego wszelkie kraje z morzem oraz nadmorskie miasta, np. Gdynia, Mediolan czy Sopot.

Żywiołem Skorpiona są rozległe jeziora czy stawy, Ryby też kochają takie miejsca, ale energia nadmorskich plaż czy miast doda im więcej sił i pewności. Wszystkie wodne znaki świetnie poczują się zarówno nad morzem w Normandii czy w Polsce nad Biebrzą, jak i w dżungli nad Amazonką.

Miasta dla Ryb to m.in. Szczecin, Sewilla, Wenecja. Skorpion jak u siebie poczuje się np. w Norwegii pełnej fiordów, w Polsce na Mazurach i Pojezierzu, pokocha miasta takie jak Augustów, Genewa czy Toronto.

Dla Barana i Koziorożca: urok dzikich pól  

Dwa znaki – co ciekawe, swoje przeciwieństwa – doskonale czują się na terenach surowych, dzikich. Żywiołem Barana są rozległe łąki, łagodne sfałdowane pagórki, surowe krajobrazy. Dobrze poczuje się np. w Bieszczadach, na Wzgórzach Dylewskich, w Tatrach. Albo w Japonii. Natomiast miasta powinny tętnić życiem: Londyn, Nowy Jork, Florencja, Warszawa. 

Dla Koziorożca wskazane są krajobrazy spokojne, rozległe hale i pastwiska w górach, niziny. Wszelkiego rodzaju dzikie ogrody są dla niego idealnym miejscem do wypoczynku. Na urlop może też wybrać okolice piaszczyste, np. w Macedonii, Bułgarii, Grecji, Rosji. Także w Indiach będzie mieć dobre samopoczucie. A miasta? Najlepiej położone wysoko pośród otwartych przestrzeni. Wtedy ma czym oddychać. 

Marta Ammer 
fot. shutterstock 

Oceń artykuł: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00

Komentarze aktywne jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Aby dodawać komentarze Zaloguj się »
Nie masz jeszcze u nas konta? Zarejestruj się »