Sława zapisana w horoskopie

shutterstock 201370406Popularność kusi. Kto nie chce, choćby przez pięć minut, niczym mitologiczny Ikar, lecieć stronę słońca? Czy istnieje astrologiczny przepis na sławę?

Przepowiednia wielkiej kariery jest nęcąca zarówno dla astrologa, jak i osoby, która się do niego zwraca. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że do sławy nie wystarczą tylko dobry horoskop i chęć szczera.

Potęga świateł

Jeśli przepis na sławę miałby znaleźć się w doskonałej, astrologicznej książce kucharskiej, jakich składników byśmy użyli? Prawdopodobnie najpierw staralibyśmy się określić pozycje i role świateł – Słońca oraz Księżyca – w kosmogramie. Położenie świateł w domach horoskopu wyznacza temat życia i okoliczności, w których człowiek się spełnia. Często więc poszukiwania popularności astrolog rozpoczyna od spoglądania na okolice wschodu albo zenitu horoskopu, gdzie znajdują się początki domów pierwszego i dziesiątego.

Czy tak sporządzony przepis astrologicznego mistrza kuchni działa? Przykładowo w domu dziesiątym Słońce i Księżyc posiadają: Bill Gates (Księżyc w Baranie), Harrison Ford (nów w Raku), Donald Trump (Słońce w Bliźniętach) czy też Napoleon (Słońce w Lwie). Aktywnym domem pierwszym mogą pochwalić się zaś: Anna Dymna (Księżyc na ascendencie w Wodniku), Brad Pitt (Słońce w Strzelcu), Jennifer Lopez (Słońce na ascendencie w znaku Lwa), Leonardo DiCaprio (Księżyc w Wadze) albo, dajmy na to, Audrey Hepburn (Księżyc w Rybach).

Światła również na dole horoskopu (imum coeli) i na zachodzie, czyli w pobliżu descendentu, mogą predysponować do sławy. Koronnym przykładem jest horoskop księcia Williama, w którym nów w domu siódmym koresponduje bardzo ciekawie z pozycją górującego w kosmogramie Jowisza.

reklama

Rozgłos na osiach

No dobrze, ale co w takim razie z horoskopami, w których dom pierwszy lub dziesiąty są nieaktywne – czy takie osoby nie mogą przebić się przez historię? Mogą. Na przykład jeśli mają aktywne planety na osi horoskopu. Jak u Angeliny Jolie, której silna Wenus podczas urodzin znajdowała się dokładnie na ascendencie. Niewątpliwie kobiecość Angeliny pomogła jej w rozwinięciu kariery.

Merkury, planeta inteligencji i komunikacji na medium coeli, najwyższym punkcie nieba, to z kolei atrybut Dody. Jej zespół, nomen omen, nazywał się Virgin (Virgo to znak Panny, którym rządzi Merkury!). Doda jest znana ze swojego ciętego języka, ale również wyjątkowej inteligencji (wyniki testów IQ mówią same za siebie).

Krystyna Janda, która zagrała legendarne role w polskich filmach, też ma aktywne atrybuty sławy w postaci koniunkcji Saturna i Neptuna na ascendencie – nadaje to jej bohaterkom rys kobiet silnych i rozedrganych psychicznie zarazem. A wynika to z duetu tych właśnie planet, które mają przeciwne natury.

Charyzmą w trakcie swojej długotrwałej kariery słynęła Maryla Rodowicz z jej Plutonem na ascendencie.
Nawet smętni Saturnicy, którzy zwyczajowo marudzą, zrzędzą, ale są piekielnie pracowici i uparci, mogą swoje cechy charakteru spożytkować na tyle efektywnie, żeby stać się sławnymi. Zaświadcza o tym obecność Saturna na descendencie znanego na całym świecie reżysera Woody'ego Allena.

Oceń artykuł: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.50

Komentarze aktywne jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Aby dodawać komentarze Zaloguj się »
Nie masz jeszcze u nas konta? Zarejestruj się »


x
Kalendarz