Masaż młodości i ekstazy

Seks cię już nie kręci, choć po nocach ci się śni? Zamiast się frustrować, pomasuj... brzuch i nogi. Tak jak robią to Chińczycy.


Wielce prawdopodobne, że twoja energia seksualna jest przyblokowana i stąd erotyczna niemoc czy oziębłość. Swój popęd pobudzisz, stymulując konkretne punkty na ciele. Najlepiej, byś robił(a) to codziennie przez pewien czas (sama poczujesz, kiedy „terapię" zakończyć). To bardzo proste.

Brzuch

Dwa palce poniżej pępka – pośrodku brzucha – mieści się tzw. punkt Ten-Den. Dłonią ściśniętą w pięść (wcześniej posmaruj ją kremem lub olejkiem) zacznij go spokojnie i jednostajnie masować zgodnie z ruchem wskazówek zegara, ale nie dłużej niż 10 minut.

■ Rano po porannej toalecie masuj ten sam punkt naturalną,suchą gąbką. Zacznij od malutkiego kółeczka dookoła pępka (jakbyś rysowała spiralę), zataczając coraz większe koła, tak byś wymasowała cały brzuch.

■ Aby pobudzić popęd płciowy i potencję, możesz też punkt Ten-Den masować wibracyjnie. Opuszkę środkowego palca prawej ręki połóż dwa palce poniżej pępka i przez minutę rytmicznie uciskaj, aż poczujesz dyskomfort, a nawet lekki ból.

reklama


■ Połóż dłoń na brzuchu w okolicy czterech palców poniżej pępka i zacznij uciskać miejsce. W sumie 3 razy po 15 sekund, za każdym razem zwiększając siłę nacisku.

 

Goleń

Uciskaj punkt znajdujący się mniej więcej 8 cm nad kostką po wewnętrznej stronie. Rób to środkowym i wskazującym palcem w kierunku
stopy. Rytmicznie w 3-sekundowych odstępach przez 2–3 minuty.

Wonie rozkoszy

Przy likwidowaniu wszelkich blokad czy zahamowań w sferze seksu bardzo pomocna może okazać się aromaterapia. Doskonale działa wąchanie olejków ylang-ylang oraz sandałowego. Możesz też użyć naturalnych kadzidełek o tym aromacie.

Malwina Maj
fot. shutterstock

Oceń artykuł: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.50

Komentarze aktywne jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Aby dodawać komentarze Zaloguj się »
Nie masz jeszcze u nas konta? Zarejestruj się »