Rytuał zamożności: słoiki bogactwa

Dla każdego zamożność oznacza coś innego. Dla jednych willę z basenem, dla innych brak finansowych zmartwień. Tak czy owak pytanie brzmi: Jak sprawić, by nam nie brakowało pieniędzy?

Magiczne wsparcie

Oczywiście niektórzy powiedzą – pracuj i oszczędzaj. Mądrze inwestuj. Owszem, dobra rada. Ale można to wesprzeć odrobiną magii, żeby nasze wysiłki nie poszły na marne. Jak wiadomo, magia to praca z energiami – przestrzeni, przedmiotów, innych ludzi, ale przede wszystkim z naszą własną. Poniższy rytuał magiczny ma ją właśnie odpowiednio nakierować, ukształtować, by zaczęła kreować korzystną czasoprzestrzeń dla naszych zamierzeń. Przyjazną naszym celom.

Rytuał zamożności

Zastanów się, na co chcesz mieć pieniądze, wybierz cele, które są dla ciebie odległe, ale osiągalne – raczej samochód niż jacht i wakacje niż własny zamek we Francji. Dla każdego celu przygotuj pusty słoik i plakietkę, na której napiszesz, na co zbierasz. Na dnie każdego słoika (od zewnątrz) namaluj runę bogactwa Fehu (najlepiej złotym flamastrem czy farbką).

reklama

Potem słoiki ozdób tym, co kojarzy ci się z finansowym powodzeniem – złote wstążeczki, grosiki, brokat, wszystko jest dobrym pomysłem tak długo, jak w twoim odczuciu łączy się z kasą. 

Słoiki postaw na parapecie, najlepiej takim, który jest długo oświetlony promieniami słonecznymi. Wokół słoików rozsyp kilkanaście złotych monet groszowych oraz połóż dwa–trzy kawałki nieoszlifowanego bursztynu i kryształu górskiego (mogą być to niewielkie okruchy). 

Wreszcie czas na tę mniej zabawną część – za każdym razem, gdy chcesz wydać na coś kasę, zastanów się, czy jest ci to naprawdę potrzebne. Jeśli nie, zamiast kupować, wrzuć oszczędzone pieniądze do słoików w formie monet. To sprawi, że zamiast czuć się uboższy o niekupioną rzecz, poczujesz się bogatszy o widok twoich pieniędzy, które składasz na upragniony cel. Gdy słoik się zapełni, dostaw kolejny. Możesz też wpłacić zebrane oszczędności na konto, jeśli widok lepszego balansu cieszy twoje oczy. Jednak jeśli to widok monet wywołuje w tobie silniejsze emocje, zostaw pieniądze w słoikach. 

Możesz do słoików również dorzucać niewielkie notatki z własnymi przemyśleniami na temat swojej finansowej sytuacji, zapisanymi celami i marzeniami. Przepełnisz je w ten sposób pozytywną energią kreacji.

Celestyna

Oceń artykuł: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00

Komentarze aktywne jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Aby dodawać komentarze Zaloguj się »
Nie masz jeszcze u nas konta? Zarejestruj się »