Pieniądze: otwórz umysł na obfitość!

Pieniądze są energią, nie są ani dobre, ani złe. To my nadajemy im wagę. Jeśli cierpisz na ich brak, kłania się świat twoich przekonań!

Bogactwo jak w serialu „Dynastia” czy bieda z nędzą i zbieranie puszek po śmietnikach?

Prawdopodobnie żyjesz gdzieś w pół drogi, ale mentalnie bliżej ci do zaciskania pasa niż do prywatnych samolotów. Zresztą większość ludzi oscyluje w strefie przeciętności, są bardziej biedni niż bogaci, co wywołuje u nich frustrację lub pcha do zdobycia pieniędzy za wszelką cenę, nawet najwyższą.


Pieniądze szczęścia nie dają

 

Z trudem jednak przyjmujemy tę prawdę, chociaż przemawiają za nią fakty. Znane są historie bogaczy, którzy mieli wszystko i skoczyli z dachu własnego biurowca. Amerykanie nakręcili film o biedakach, którzy wygrali wielką kasę. Ich życie wcale nie odmieniło się na lepsze. Po jakimś czasie znów wylądowali na ulicy. Przepuścili wszystko! Dlaczego? Bo w głębi duszy byli przekonani, że nie zasługują na bycie bogatymi.

Na wciskanie do głowy różnych „prawd” jesteśmy najbardziej podatni w dzieciństwie. Jeśli słyszeliśmy, że bogacze to złodzieje, bieda uszlachetnia – przesiąkliśmy tym jak gąbka. I w dorosłym życiu instynktownie boimy się pieniędzy. Podobnie jak utraty pracy, czy komornika. Tworzymy w głowie obrazy nędzy, a nasz strach dostarcza im energii, która sprawia, że w końcu zaczynają się urzeczywistniać. Tak działa słynne prawo przyciągania – o czym myślisz, o czym jesteś przekonany – to się spełni!

reklama

Otwórz umysł na obfitość

 

Bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajdujesz, mów, że jesteś bogaty i przede wszystkim uwierz w to! Nie wiesz jak? Zagraj w grę „stać mnie na wszystko”:

Idź do jubilera, przymierz najdroższy zegarek. Poczuj, że cię stać na taki wydatek. Sprzedawcy powiedz, że jeszcze się zastanowisz. Taki sam manewr zrób w salonie samochodowym lub butiku słynnego projektanta. Niech twoja podświadomość poczuje, że czujesz się bezpiecznie wśród luksusowych rzeczy. Tylko nie słuchaj chochlika w głowie, który szepcze, że chyba zgłupiałeś!

A jeśli czujesz, że nadal rządzi tobą strach, obiecaj, że będziesz wzorem bogaczy przeznaczać 10% zarobku na cele charytatywne. To szybko się zwróci, i to trzykrotnie!

 

Sztuczki na przyciąganie pieniędzy:

 

➡ Kup czerwony portfel.

➡ Wyrzucaj na bieżąco wszelkie kwitki. 

➡ Porządkuj banknoty.

➡ Zawsze noś gotówkę, nie tylko kartę. 

➡ Nie płać rachunków za wcześnie, bo twoja podświadomość stwierdzi, że chcesz je płacić i będzie kreować ich coraz więcej.

 

Kama Scudder

Oceń artykuł: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.75

Komentarze aktywne jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Aby dodawać komentarze Zaloguj się »
Nie masz jeszcze u nas konta? Zarejestruj się »