Sposób na biznes

shutterstock 450011575Sposób na dobry biznes czyli przestrzeń, która przyciąga klientów i pieniądze.

 

 

Każdy chce, by jego praca przynosiła zysk, a interesy kwitły. Jednak oprócz pomysłowości, ciężkiej pracy i determinacji ważna jest też taka aranżacja przestrzeni, która nie będzie blokować przepływu ożywczej energii chi – tej, która sprawia, że klienci dobrze czują się u ciebie i chcą wracać. Że jesteś kreatywny i budzisz szacunek pracowników (nawet jeśli jest tylko jeden), którzy wykonują obowiązki chętnie i nie tracą czasu na plotki czy intrygi.

Energetyczną aranżacją przestrzeni zajmuje się feng shui. O tym, jak powinien wyglądać prawidłowo zaprojektowany biznes, napisano grube tomy. Idealna siedziba firmy umiejscowiona w idealnym miejscu, pełna idealnie dobranych pracowników, którzy siedzą w idealnie skomponowanych pomieszczeniach, to Święty Graal biznesu. Wielkie chińskie korporacje, które odnoszą od lat wspaniałe sukcesy, stosują te zasady niemal rygorystycznie. Ale to kosztuje. Dużo.

Jednak feng shui może pomóc także zwykłym zjadaczom chleba – małym zakładom, np. fryzjerskim czy projektowym, a nawet ludziom na samozatrudnieniu, którzy pracują w domu, w niewielkim pokoju. Oto 8 podstawowych zasad urządzenia miejsca pracy, by krążące w nim energie pobudzały kreatywność, przyciągały klientów i pieniądze.

reklama

Zasada pierwsza
Sukces lubi kwadraty

Pomieszczenia twojej firmy powinny mieć kształt jak najbardziej zbliżony do kwadratu. Prostokąt nie jest najgorszy, ale nie będzie przyciągał pomyślności już tak silnie. W pokojach, które mają wydłużony lub nieregularny kształt, energia przepływa chaotycznie, zaburzając tok myśli. Z pewnością byłeś już w takim pokoju – przypomnij sobie, jak się czułeś. Na pewno miałeś kłopot z koncentracją. W takich pomieszczeniach trudno realizować zamierzenia i snuć plany na przyszłość, stąd lepiej przeznaczyć je dla osób, które wykonują pracę odtwórczą, a nie współtworzą plany i budują projekty.

Zasada druga
Równe światło wspomaga skupienie

Wszystkie pomieszczenia powinny być oświetlone równomiernym i harmonijnie nasyconym światłem. Dodatkowe oświetlenie należy instalować jedynie tam, gdzie jest to niezbędne, np. biurko (deska projektowa) musi być ekstra doświetlone. Nie należy umiejscawiać miejsc pracy (siedzisk) bezpośrednio pod źródłem światła, gdyż spływająca z góry energia niepotrzebnie dodatkowo pobudza organizm, co może wybijać z rytmu w ciągu dnia pracy.

Zasada trzecia
Poczuj się bezpiecznie

Miejsce, gdzie pracujesz (np. biurko), należy ustawić jak najdalej od drzwi, pod przeciwległą ścianą (w tzw. miejscu mocy). W najbardziej idealnym układzie powinniśmy w zasięgu wzroku mieć drzwi i wszystkie okna. Taka pozycja miejsca pracy zagwarantuje nam wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa, co przełoży się na skupienie i moce twórcze.

Oceń artykuł: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 2.50

Komentarze aktywne jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Aby dodawać komentarze Zaloguj się »
Nie masz jeszcze u nas konta? Zarejestruj się »