Horoskop miesięczny

Strzelec

Strzelec od 22 listopada - 21 grudnia

Prognoza:

W stałych związkach zanosi się na przypływ uczuć, ale dopiero w drugiej połowie miesiąca. Wcześniej możecie drzeć koty z powodu drobiazgów i działać sobie na nerwy. Cieplejszy płomień w waszych sercach zapali się wraz z wejściem Wenus do znaku Wagi (14 października). Gdy po tygodniu dołączy do niej Mars, odkryjecie nowe nieznane lądy na mapie uczuć. To nie tylko dobry czas na wyznawanie sobie miłości i sprawianie przyjemności, ale i na wicie wspólnego pięknego i wygodnego gniazdka. Może wybierzecie się w podróż, w jakieś romantyczne miejsce lub tam, gdzie zaprowadzą was wspomnienia? Samotne Strzelce cieszyć się będą powodzeniem. Niewykluczone, że podczas sekstylu Wenus z Węzłem Księżycowym (28-31 października) ktoś nieznajomy zacznie ci się uważnie przyglądać. Poślij mu zachęcający uśmiech i czekaj na rozwój wydarzeń.


Rodzina:

Pora wrócić do domu i zająć się porządkami. Pomoże ci w tym kwadratura Wenus i Marsa. Bez żalu wyrzucisz kurzące się na półkach bibeloty, opróżnisz szafę z nienoszonych ubrań. Jeśli przy okazji wyjdzie, że coś tam przecieka lub przestało działać, szybko dokonasz, Strzelcu, niezbędnych napraw. Lub przynajmniej będziesz wiedział, do kogo zadzwonić, by zajął się problemem. Na wielką pomoc rodziny nie licz, ale przynajmniej nikt nie zasypie cię swoimi kłopotami. Wyjątkiem będą dorastające dzieci, które mogą zakochać się nieszczęśliwie lub pokłócić się z partnerem. Mądre rady i prawienie morałów zostaw jednak na inną okazję. Zamiast truć, po prostu przytul i pozwól się wypłakać.


Zdrowie:

Dobra wiadomość – nie musisz rezygnować z przyjemności, pod warunkiem że zachowasz umiar. Najważniejsze, by złe nawyki równoważyć dobrymi przyzwyczajeniami. Możesz pozwolić sobie np. na słodki deser, jeżeli potem wybierzesz się na rower lub na basen, by spalić nadmiar kalorii. Możesz zjeść schabowego, o ile dodasz sporo warzyw. Zatroszcz się o swoją wątrobę i woreczek żółciowy. Ich pracę wyregulują ziołowe napary, np. z ostropestu i dziurawca.


Kariera:

Słabsze rozeznanie w wymaganiach przełożonych i planach konkurencji szykuje się po 17 października. Nie spiesz się wówczas z podejmowaniem decyzji. Pomyśl chwilę, zanim spławisz natrętnego klienta, zapukasz do gabinetu szefa lub odpiszesz na służbowego maila. Skup się na solidnym wykonywaniu obowiązków, nie wchodź w żadne podejrzane sojusze, nie wdawaj się w intrygi. Jeśli czegoś nie wiesz, nie umiesz lub zwyczajnie nie jesteś pewien, powiedz o tym głośno i poproś o pomoc, zamiast udawać, że na wszystkim świetnie się znasz. Jeśli masz własną działalność, Merkury w Wadze przyniesie ci więcej zleceń, pojawią się nowi klienci, także z zagranicy. Nie zaszkodzi zatem odświeżyć znajomość języków obcych lub zadbać, by strona internetowa twojej firmy miała też wersję anglojęzyczną. Na dodatkowe zyski możesz liczyć podczas koniunkcji Słońca z Jowiszem (24-28 października). Oszczędność nie jest twoją najmocniejszą stroną, jednak jeśli przyszedłeś na świat w trzeciej dekadzie, zdołasz odmówić sobie zbyt kosztownego wydatku.


Ważne znaki:

Bliźnięta będą dla ciebie wsparciem. Surowo oceni cię Wodnik.


Co Ci sprzyja?

Niezłym pomysłom na rozwiązanie problemów sprzyja sekstyl Merkurego z Saturnem (12-14 października). Nie przegap okazji do zawarcia sympatycznej znajomości w czasie nowiu Księżyca w Wadze (18-20 października).


Wystrzegaj się!

W kłopoty finansowe może cię wpędzić kwadratura Wenus z Saturnem (6-10 października).
Unikaj trudnych rozmów z nielubianymi ludźmi w czasie opozycji Merkurego z Uranem (14-16 października).


 

Ludzie zechcą ci sprzyjać, a zamknięte drzwi wreszcie się otworzą. Nawiążesz piękne przyjaźnie. 10 października Jowisz chowa się pod twój horyzont. Nie możesz więc liczyć na fart jak do tej pory. Na szczęście na posterunku pozostaje Słońce w sekstylu, zsyłając ci ułatwienia i przychylność otoczenia. Pod wpływem kwadratury Marsa twoje sprawy przyspieszą.

reklama


Zobacz także