Horoskop miesięczny

Skorpion

Skorpion od 23 października - 21 listopada

Prognoza:

Pierwszy tydzień października upłynie sparowanym Skorpionom spokojnie, wręcz sielankowo. Pod wpływem koniunkcji Marsa i Wenus partner stanie się opiekuńczy i wrażliwy na twoje potrzeby. Trygony tych planet z Plutonem to zapowiedź bardzo namiętnych nocy. Korzystajcie z okazji i spędzajcie razem jak najwięcej czasu, bo sytuacja zmieni się w połowie miesiąca. Partner mówić będzie wówczas jedno, a robić zupełnie co innego. W związku z tym twoje zaufanie do niego mocno spadnie. Z nawiązywaniem nowych znajomości i umawianiem się na randki również warto sprężyć się do połowy października, bo gdy Wenus wejdzie do znaku Wagi, twój urok osobisty przestanie działać. Mało tego, możesz trafić na kogoś, kto nie ma wobec ciebie uczciwych zamiarów, ale tym razem nie zorientujesz się na czas.


Rodzina:

Zanim cokolwiek zrobisz, najpierw realnie oceń swoje możliwości. Niech twoja ambicja nie okłamuje cię, że dasz, Skorpionie, radę sam odmalować mieszkanie lub zrobić gruntowne porządki. Gdy w trzeciej dekadzie października Mars znajdzie się w znaku Wagi, siły fizyczne cię opuszczą i zostaniesz z rozgrzebaną robotą. O wiele lepiej zrobiłby ci jesienny wyjazd. Może w góry? Odpoczniesz, oderwiesz się od codziennej rutyny. Byle wrócić przed 17 października, bo gdy Merkury wejdzie do twojego znaku, odezwą się znajomi, a krewni zechcą wpaść z wizytą. Jeżeli obchodzisz urodziny w pierwszych dniach znaku, możesz poznać kogoś, kto wkrótce odegra ważną rolę w twoim życiu.


Zdrowie:

Pobyt Słońca w znaku Wagi sprzyja pozbywaniu się tego, co zbędne i zmianie nawyków na zdrowsze. Teraz skutecznie rzucisz palenie, przejdziesz na lżejszą dietę. Chcesz wyglądać smuklej? Wcale nie musisz się odchudzać! Wystarczy, że zadbasz o odpowiednią postawę. Proste plecy, wciągnięty brzuch oraz lekko uniesiona głowa zdziałają cuda. Uważaj z alkoholem. Osłabiony organizm jest bardziej podatny na działanie procentów i łatwo możesz przecenić swoje możliwości w tym zakresie.


Kariera:

Urodzeni w pierwszych dniach panowania Skorpiona, którym od 10 października sprzyja Jowisz, odnosić będą największe sukcesy. Pod warunkiem, że solidnie odrobili swoją lekcję, podnieśli kwalifikacje, uzupełnili wiedzę i doświadczenie. Pozostałe Skorpiony niech szykują się na służbowe wyjazdy, które w drugiej połowie miesiąca załatwi im Merkury. Jeśli chcesz przekonać szefa do podwyżki, zaczekaj z tym do drugiej połowy października. Wcześniej twoje argumenty trafią jak kulą w płot. A gdy zdenerwuje się twoim natręctwem, może nawet złośliwie ominąć przy premii. Na start w nowej pracy lub w roli szefa własnej firmy najlepszym momentem będzie koniunkcja Słońca z Jowiszem (24-28 października). Pozamykaj jednak najpierw stare sprawy, bo nie dasz rady złapać dwóch srok za ogon. Niech pomyślą o tym zwłaszcza Skorpiony z pierwszej dekady. Jeżeli uda ci się połączyć nowatorskie metody z doświadczeniem, odniesiesz sukces. Ale nie bierz na siebie poważnych finansowych zobowiązań.


Ważne znaki:

Koziorożec coś kombinuje. Pomoc Wagi okaże się bezcenna.


Co Ci sprzyja?

Trygon Marsa z Plutonem (1-5 października) obudzi w tobie energię do realizacji marzeń. Przedsięwzięcia rozpoczęte podczas koniunkcji Merkurego z Jowiszem (17-19 października) pięknie się rozwiną.


Wystrzegaj się!

Słabe rozeznanie w rzeczywistości zaowocować może błędami podczas koniunkcji Słońca z Merkurym (6-10 października). Gra na dwa lub więcej frontów nie opłaci ci się w czasie kwadratury Wenus do Plutona (26-30 października).


 

Uporządkuj swoje sprawy i wyjaśnij skomplikowane relacje. W trzeciej dekadzie miesiąca odzyskasz moc. Słońce pod twoim horyzontem do 22 października namawia, by odpuścić sobie nadmiar obowiązków i częściej wypoczywać. Tym bardziej że Merkury również w tym sektorze osłabia twoją koncentrację.

reklama


Zobacz także