Horoskop miesięczny

Skorpion

Skorpion od 23 października - 21 listopada

Prognoza:

Do miłości podchodzić zechcesz idealistycznie. Jeśli jesteś, Skorpionie, samotny, nie zgodzisz się na żadną propozycję spotkania, dopóki nie pojawi się ktoś z twoich marzeń. Ale to może się nie zdarzyć w tym miesiącu. Jeżeli jesteś w związku, niestety musisz pogodzić się z tym, że przynajmniej chwilowo praca jest dla twojego partnera na pierwszym miejscu. W czasie kwadratury Marsa z Merkurym (7-9 stycznia) może odwołać randkę lub być z niej wezwany do firmy pilnym telefonem. Nie masz ochoty tego znosić? Zajmij się sobą. Rób wszystko to, w czym twoja druga połowa nie chce uczestniczyć. Jeśli jednak ten stan trwa zbyt długo, pora przypomnieć, że ma swoje obowiązki nie tylko wobec szefa. Trygon Marsa z Jowiszem (22-28 stycznia) to idealny moment, by zawalczyć o siebie.


Rodzina:

Początek roku to nie jest zbyt dobry czas na wyjaśnianie rodzinnych nieporozumień. Kwadratury Merkurego z Marsem (7-9 stycznia) i Uranem (22-24 stycznia) mogą prowokować cię do rzucania ostrych słów, których będziesz później żałować. Możesz za to zrobić wiele, by poprawić byt i zabezpieczyć przyszłość rodziny. Zamienić mieszkanie na większe lub przeprowadzić się do lepszej dzielnicy, kupić działkę pod budowę domu. Słońce i Merkury zapewnią ci powodzenie towarzyskie. Chętnie zaprosisz do siebie przyjaciół, ugościsz domowymi wypiekami. Nie znudzi cię nawet słuchanie wciąż tych samych anegdot i dowcipów z długaśną brodą.


Zdrowie:

Obiecywałeś sobie, Skorpionie, w nowym roku zmienić styl życia? Może się to okazać zbyt trudne, zwłaszcza dla urodzonych w drugiej dekadzie. Koniunkcja Słońca z Saturnem (1-4 stycznia) sprzyja powrotom do starych nawyków. U urodzonych w pierwszej dekadzie odezwać się mogą przewlekłe schorzenia, szczególnie uciążliwe w czasie kwadratury Saturna z Marsem (18-24 stycznia). Aby zachować zdrowie, spędzaj jak najwięcej czasu z najbliższymi i na świeżym powietrzu. Co powiesz na wspólne wycieczki na biegówkach? Ostatni raz miałeś na nogach narty w dzieciństwie? Nie szkodzi – tego się nie zapomina!


Kariera:

Być może chciałbyś, Skorpionie, ten miesiąc po prostu przetrwać, nie angażując się
w żadne wymagające przedsięwzięcia, ale nie będzie ci to dane. Twój patron Pluton
w połączeniu ze Słońcem (9-13 stycznia) i Merkurym (17-19 stycznia) zmusi cię do szukania nowych dróg rozwoju i samorealizacji. A jednocześnie pomoże zaprezentować się z jak najlepszej strony. Nie zmarnuj więc takiej okazji i zgłoś się do ciekawego, rozwijającego projektu. Nie łudź się, że dasz radę zrobić wszystko sam. Trzeba będzie podzielić się sukcesem, ale pracą też. Zresztą najlepiej wypadniesz teraz, pracując w zespole. Będziesz aktywnie uczestniczyć w życiu firmy, organizując wyjazdy służbowe, konferencje czy imprezę integracyjną dla pracowników. Koniunkcja Jowisza z Wenus (20-24 stycznia) pomoże ci zawalczyć o podwyżkę. Należy ci się jak mało komu i szef w końcu musi to zrozumieć.


Ważne znaki:

Byk będzie jeść ci z ręki. Przekonasz do siebie Wodnika.


Co Ci sprzyja?

Trudną sytuację pomoże ci opanować i obrócić na swoją korzyść Pluton w koniunkcji ze Słońcem (9-13 stycznia). Gdy Merkury utworzy koniunkcję z Plutonem (17-19 stycznia), dostaniesz dostęp do poufnych informacji.


Wystrzegaj się!

Kwadratura Marsa z Merkurym (7-9 stycznia) zwiastuje rodzinną burzę w szklance wody.
W czasie kwadratury Marsa z Saturnem (18-24 stycznia) możesz wziąć na siebie więcej, niż zdołasz udźwignąć.


 

Wiele spraw będzie wymagać twojego zaangażowania. Spodziewaj się ich szczęśliwego zakończenia. Mars dokuczy ci trochę kwinkunksem z Barana, nie na wszystko starczy ci więc energii. Nie rozmieniaj się na drobne, skup na najważniejszych zadaniach. Pomogą ci sekstyle Saturna i Plutona. Potrzebę wewnętrznego rozwoju wzmocni w tobie Neptun w Rybach.

reklama


Zobacz także