Horoskop miesięczny

Rak

Rak od 22 czerwca - 22 lipca

Prognoza:

Początek roku, naznaczony koniunkcją Słońca z oschłym Saturnem, nie będzie dobry dla stałych związków. Twój partner może stać się nagle milczący i nieobecny, uciekać od rozmów i coraz później wracać do domu. To wzbudzi twoje podejrzenia i obawy. Niestety, jesteś teraz pod wpływem Plutona, który namawia cię do radykalnych działań. A te raczej nie wyjdą ci na dobre. Nie oskarżaj partnera o kłamstwo zdradę, gdy mówi, że musiał dłużej zostać w pracy. Nie rzucaj się, Raku, w ramiona innej osoby, tylko dlatego, że czujesz się zaniedbywany. Z drugiej strony odrobina zazdrości może bardzo ożywić wasze życie intymne. Ale pamiętaj – odrobina! Jeśli jesteś sam, nie obiecuj sobie zbyt wiele po nowych znajomościach. Co nie znaczy, że tu i teraz nie możesz się świetnie bawić, tańczyć, kusić i flirtować. Możesz, a nawet powinieneś. W końcu jest karnawał.


Rodzina:

Zajmiesz się rozwiązywaniem problemów swoich krewnych, niekoniecznie tych najbliższych. Może na jakiś czas trzeba będzie do nich przyjechać lub odwiedzać codziennie, np. w szpitalu. Merkury w koniunkcji z Saturnem (12-14 stycznia) pomoże ci zapanować nad emocjami. Twoje dojrzałe podejście i zimna krew zaimponują kuzynom i przywrócą spokój w rodzinie. Sprawy rodzinne nie pozostawią ci wiele czasu na życie towarzyskie, mimo to przynajmniej w weekend nie powinieneś, Raku, siedzieć sam w domu. Dobrze zrobi ci długa
– nawet jeśli tylko telefoniczna lub internetowa – rozmowy z kimś, komu ufasz i kto jest ci bliski.


Zdrowie:

Pogoda ducha to jest to! Pomoże ci przetrwać trudniejszy okres, gdy tak mało jest słońca. Jeszcze lepiej poczujesz się, jeśli polubisz sport, a przynajmniej codzienne spacery. Kwadratura Marsa ześle problemy z trawieniem, uważaj więc, co kładziesz na talerz i nie jedz w pośpiechu. Banalne zalecenie o myciu rąk przed posiłkiem może ocalić cię przed zatruciem. Saturn radzi ci znaleźć czas dla siebie, zaszyć się w ulubionym kąciku, włączyć muzykę, a dom wypełnić radosnymi kolorami i zapachem naturalnych olejków eterycznych.


Kariera:

Pierwsza połowa miesiąca nie sprzyja braniu na siebie nowych zadań. Zajmij się bieżącymi sprawami, bo zbierze się ich niemało i nie wychodź przed szereg. Nie masz szans przekonać nikogo do swoich pomysłów, a w czasie kwadratury Merkurego z Marsem (7-9 stycznia) możesz wręcz ściągnąć na siebie lawinę krytyki. Za to wiedza i doświadczenie zdobyte do tej pory bardzo przydadzą ci się podczas szukania nowego zajęcia. Raki z własną działalnością powinny uważać na pokusę zarobienia szybkich i dużych pieniędzy, którą przyniesie wam koniunkcja Słońca z Plutonem (9-13 stycznia). Możesz porwać się na coś, z czym sobie nie poradzisz i narazić się na straty. Po 21 stycznia uda ci się załagodzić napięte stosunki z kolegami. Spróbuj wtedy swoich sił w nowych, nietypowych projektach, bo w razie problemów masz na kogo liczyć. Na zakupach nie opuści cię zdrowy rozsądek, nie skuszą cię więc przecenione buble, a w portfelu zostanie parę groszy.


Ważne znaki:

Baran będzie się wkurzać. Po twojej stronie stanie Panna.


Co Ci sprzyja?

Nów w Koziorożcu (5-7 stycznia) sprzyja medytacjom, afirmacji, odzyskiwaniu nadwerężonych sił. Koniunkcja Merkurego z Plutonem (17-19 stycznia) odkryje przed tobą tajemnicę twojego partnera.


Wystrzegaj się!

Opozycja Słońca z węzłem księżycowym (15-19 stycznia) może skłócić cię z bliską osobą. W czasie kwadratury Marsa z Saturnem (18-24 stycznia) staniesz się, Raku, gderliwy i uciążliwy dla otoczenia.


 

Zaimponujesz bliskim spokojem i opanowaniem. Twoja pomoc okaże się bezcenna, ale nie zapominaj o sobie! Opozycja Saturna pogłębi twoją potrzebę samotności. Jednak święty spokój zmącą opozycje Słońca i Plutona oraz kwadratura nerwowego Marsa. Elektryzujące wiadomości przyniesie Merkury, także w opozycji.

reklama


Zobacz także