Horoskop miesięczny

Panna

Panna od 23 sierpnia - 22 września

Prognoza:

Samotna Panno, planety zabraniają ci myśleć o przeszłości. Jest nowy rok, zapomnij więc o tym, co było w starym i patrz przed siebie. Wyrzuć ze swojego serca nieudane związki, niewiernych partnerów i zrób w nim miejsce na nowe znajomości, które mogą przerodzić się w poważne związki. Dzięki kwadraturze Merkurego z Marsem (7-9 stycznia) nabierzesz ochoty na miłosne przygody. Niewykluczone, że na karnawałowym balu lub domówce poznasz miłość swojego życia. Mnóstwo pokus i okazji do romansu czeka także Panny w stałych związkach, szczególnie te, które obchodzą urodziny w pierwszej dekadzie. Nie powinnaś jednak im ulegać. Wierność wynagrodzi ci Wenus w koniunkcji z Jowiszem. Okres od 20 do 24 stycznia będzie dla was wyjątkowy. Przekonacie się, że prawdziwa miłość jest warta każdego poświęcenia.


Rodzina:

Będziesz się starała, Panno, wszystkich zadowolić. A że nie jest to możliwe, czeka cię rozczarowanie. Nie przejmuj się tym, co sądzą o tobie inni, lub tym, co myślisz, że sądzą. Oni naprawdę mają co innego do roboty. Musisz stać się odporna na wpływy, ponieważ nie wszystkie osoby z twego otoczenia dobrze ci życzą. Mimo to nie zamykaj się tak zupełnie na sugestie najbliższych, bo kto jak kto, ale oni nie są twoimi wrogami. Jeżeli masz urodziny na przełomie drugiej i trzeciej dekady, nie wierz plotkom i unikaj tych, którzy je rozsiewają.


Zdrowie:

Zimowa aura nieraz da ci się we znaki. Szczególnie podatna będziesz, Panno, na infekcje górnych dróg oddechowych. Postaraj się zatem zawczasu zahartować swój organizm i zadbaj o profilaktykę. Zwróć także uwagę na swoją dietę. Unikaj produktów wysoko przetworzonych, pełnych konserwantów i koniecznie zrezygnuj z używek. Twoje stopy mogą marznąć, dlatego spraw sobie ciepłe, nieprzemakalne skarpetki i buty. Choroby przewlekłe zaostrzyć się mogą w czasie koniunkcji Merkurego z Saturnem (12-14 stycznia) u urodzonych w pierwszej dekadzie. Zarezerwuj wizytę u lekarza, zanim dolegliwości jeszcze bardziej się nasilą.


Kariera:

W pierwszej połowie miesiąca spodziewaj się natłoku obowiązków i pilnych spraw. Jeśli chcesz ze wszystkimi zdążyć, postaraj się o więcej samodyscypliny. Ustal, Panno, priorytety i bądź konsekwentna, a poradzisz sobie z każdym zadaniem. Po 21 stycznia zwolnij tempo i nie trać energii na sprawy nieistotne. Zmiany czekają cię w czasie opozycji Merkurego z węzłem księżycowym (21-23 stycznia). Wykaż się inicjatywą, a szybko zobaczysz efekty. Twoje pomysły okażą się trafione, a wysiłki zostaną nagrodzone większą samodzielnością. Nie przepuść okazji do nauki nowych umiejętności i podniesienia kwalifikacji. Panny urodzone w drugiej dekadzie pod wpływem Neptuna będą coś tworzyć. Może nie staniesz się autorem arcydzieła, ale wykonanie czegoś oryginalnego sprawi ci sporo frajdy. Odczujesz ogromną chęć pogoni za zyskiem, jednak nie powinnaś jej ulegać. Lepszy samochód czy większy dom nie dadzą ci szczęścia.


Ważne znaki:

Zainteresują cię Ryby. Nie zapomnij o urodzinach Koziorożca.


Co Ci sprzyja?

W czasie sekstylu Merkurego z Neptunem (13-15 stycznia) dopisze ci humor, którym przekonasz do siebie innych. Na pomoc przyjaciół w realizacji twoich planów liczyć możesz podczas koniunkcji Merkuregoze Słońcem (28-31 stycznia).


Wystrzegaj się!

Nieporozumienia z bliskimi czekają cię podczas kwadratury Marsa z Merkurym (7-9 stycznia). Gdy Merkury utworzy koniunkcję z Saturnem (12-14 stycznia), poczujesz ciężar odpowiedzialności.


 

Nie przejmuj się drobnymi problemami i nie poddawaj zimowej depresji. Wkrótce odczujesz poprawę. Kwadratura Jowisza nie wróży łatwych zwycięstw. Na szczęście dobre pomysły oraz energię potrzebną do ich realizacji przyniosą ci Merkury i Słońce w trygonie. Twoim sprzymierzeńcem jest także Pluton w Koziorożcu, nie bój się więc zaryzykować.

reklama


Zobacz także