Horoskop miesięczny

Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

Prognoza:

Związki ze stażem w drugiej połowie miesiąca mogą przeżywać trudne chwile. Kwadratury Wenus i – w ostatniej dekadzie października – Marsa zwiastują kryzys. Może tak mocno zaangażujecie się w pracę, że prawie w ogóle nie będziecie mieć dla siebie czasu. A jeśli urodziłeś się, Koziorożcu, w drugiej dekadzie, miej swego partnera na oku, bo wiele wskazuje na to, że czyjś urok zacznie na niego działać. Pewności co do tego mieć nie będziesz. Z jednej strony może ponosić cię wyobraźnia, z drugiej intuicja będzie podpowiadać, że nie mówi ci on całej prawdy. Samotne Koziorożce za sprawą koniunkcji Wenus z Marsem w pierwszym tygodniu października będą emanować seksapilem. Niewykluczone, że przyciągniesz do siebie kogoś bardzo namiętnego i zmysłowego, kto zabierze cię w nowe, nieznane dotąd obszary rozkoszy.


Rodzina:

Chętnie weźmiesz udział w towarzyskich wydarzeniach i imprezach rodzinnych. Podczas tych ostatnich możesz pełnić ważną rolę, np. świadka na ślubie lub rodzica chrzestnego. Krewni będą się liczyć z twoim zdaniem i nie zrobią niczego, czego nie zaakceptujesz. Gorzej z dziećmi, które zechcą się buntować przeciwko nadmiernemu rygorowi w domu. Obłaskawisz je, jeśli odstawisz kij i sięgniesz po marchewkę. A jeszcze lepiej, jeżeli wypróbujesz moc szczerej rozmowy. W czasie sekstylu Merkurego z Plutonem (27-29 października) okaże się to prostsze, niż, Koziorożcu, przypuszczałeś. Nie faworyzuj tylko żadnego ze swoich potomków.


Zdrowie:

Senność, ospałość, zawroty głowy? To mogą być objawy zbyt niskiego ciśnienia. Jeśli lekarz wykluczy inne przyczyny, możesz pić więcej kawy. W ostatniej dekadzie miesiąca pod wpływem kwadratury Marsa poczujesz potrzebę zmiany stylu życia na zdrowszy, zainteresujesz się ofertą klubów fitness i zaczniesz więcej się ruszać. Unikaj zbyt długich gorących kąpieli, spróbuj przekonać się do zimnego prysznica. Skorzystają na tym twoje żyły, skóra i ogólna odporność.


Kariera:

Sytuacja w firmie zmieni się radykalnie w drugiej połowie miesiąca. Być może za sprawą nowego szefa, który okaże się dokładnym przeciwieństwem obecnego. Jeśli dotychczas tylko narzekałeś, Koziorożcu, na przełożonego, już się ciesz. Z nowym o wiele łatwiej przyjdzie się porozumieć. Jeżeli jednak nie miałeś większych zastrzeżeń, minie sporo czasu, zanim nauczycie się zgodnie współpracować. Przydadzą się zatem spokój, opanowanie i duża doza cierpliwości. Kwadratura Słońca z Plutonem (8-12 października) to czas intensywnej pracy, zwłaszcza dla Koziorożców z przełomu drugiej i trzeciej dekady. Lepiej pozamykać wcześniej inne projekty, by nie rozpraszały cię mniej istotne sprawy. Od tego, jak w tych dniach poradzisz sobie z pilnym i bardzo istotnym zadaniem, będzie zależeć twoja dalsza kariera. Wiele korzyści przyniesie ci trygon Wenus z Plutonem (2-6 października). Jeżeli pracujesz na swoim, startuj w konkursach, przetargach lub składaj wniosek o dotację. Dzięki talentowi do interesów, pieniądze zarobisz łatwo, ale wydatków może być więcej. Ostrożnie zaciągaj kredyty i pożyczki.


Ważne znaki:

Dobrze wyjdziesz na słuchaniu rad Byka. Odwagi doda ci Baran.


Co Ci sprzyja?

W czasie trygonu Wenus z Plutonem (2-6 października) dobrze pójdą ci nie tylko interesy. Możesz się także zakochać. Osoba, o której przychylność zabiegasz, okaże ci zainteresowanie podczas koniunkcji Wenus i Marsa (3-7 października).


Wystrzegaj się!

Kwadratura Wenus z Saturnem (6-10 października) sprawi, że oddalicie się od siebie z partnerem. Będą to ciche dni. Nie ryzykuj konfliktu z szefem, nawet jeśli nie ma on racji, podczas kwadratury Słońca z Plutonem (8-12 października).


 

Wzrosną twoje wpływy w rodzinie oraz ambicje zawodowe. Ujawnisz także, że masz niezłą smykałkę do interesów. Sekstyl Jowisza (od 10 października) obudzi w tobie chęć do nauki i podróży. Trochę stresów, zwłaszcza w pracy, przyniosą Słońce i Merkury w kwadraturze. Za to temperatura uczuć wzrośnie za sprawą trygonów Marsa i Wenus.

reklama


Zobacz także