Horoskop miesięczny

Wodnik

Wodnik od 20 stycznia - 18 lutego

Prognoza:

O bliskość i harmonię będzie teraz trudno. Partner nie zdoła zrozumieć, że potrzebujesz, Wodniku, czasem pobyć sam, a twój pęd ku wolności może odebrać jako brak uczucia do niego. Stąd tylko krok do wzajemnych pretensji i cichych dni. Nie zamykaj się na jego potrzeby, bo jeszcze poszuka ich spełnienia u boku kogoś innego. Samotne Wodniki mogą mieć trudności z nawiązaniem kontaktu z płcią przeciwną. Dopadnie was nieśmiałość lub nikt nie wyda się wam na tyle godny zainteresowania, by podejść i zacząć rozmowę. Urodzeni w drugiej dekadzie będą nieustannie rozdrapywać stare rany i obwiniać byłego partnera o całe zło tego świata. Ale, ale, przecież od dawna go nie ma, może więc najwyższy czas wziąć na siebie odpowiedzialność? Jeżeli twój eks ułożył sobie życie, a ty wciąż nie możesz, to chyba problem tkwi w tobie, nie sądzisz?


Rodzina:

Na początku miesiąca pojawi się ochota, by wyrwać się z domu jak najdalej. Niestety, tylko nieliczne Wodniki urodzone w styczniu będą mogły sobie na to pozwolić. Pozostałe uziemią ważne sprawy rodzinne. Być może trzeba będzie komuś pomóc, kimś się zaopiekować, kogoś na pewien czas przyjąć pod swój dach. Nie zrezygnujesz jednak ze swoich marzeń i wraz z przyjaciółmi kreślić będziesz trasy wypraw, które już wkrótce uda się wam odbyć. Słońce w Raku, czyli od 21 czerwca, sprzyja rodzinnej atmosferze. Odkryjesz, że dom to nie więzienie, a rodzina nie tylko wymaga i krytykuje, lecz także wspiera i daje poczucie bezpieczeństwa.


Zdrowie:

Twoja skłonność do ekstrawagancji przybierze na sile. Ciągnąć cię będzie do eksperymentowania z metodami leczenia, odżywiania i modą. Ta ostatnia wydaje się najbezpieczniejszą opcją. W dziwacznych ciuchach najwyżej zrobisz z siebie pośmiewisko. Jednak zmiana lekarza na szamana niekoniecznie wyjdzie ci na zdrowie. Uważaj także na kupowane w internecie specyfiki niewiadomego pochodzenia. Jedyne, co mogą, to poważnie ci zaszkodzić. Z powodzeniem możesz za to wypróbować nową dietę, pod warunkiem że najpierw skonsultujesz ją ze specjalistą.


Kariera:

Znany jesteś, Wodniku, z samodzielności, ale z zadaniami, które teraz na ciebie spadną, nie poradzisz sobie sam. Szukaj zatem pomocników, a jeśli masz własną działalność – wspólników. Przekonasz się, że co dwie głowy, to nie jedna, gdy w czasie półsekstylu Merkurego z Wenus (6-8 czerwca) w większej grupie uda się rozwiązać każdy problem. Do nauki nie trzeba cię zachęcać. Postanowisz więc podnieść sobie poprzeczkę i opanować nową dziedzinę wiedzy lub język obcy. Jeśli szukasz zatrudnienia, otworzy ci to szerokie możliwości. Wodniki z przełomu drugiej i trzeciej dekady mogą otrzymać ofertę pracy za granicą. Niekoniecznie musi się wiązać z wyjazdem, przecież pracować można również zdalnie. W finansach gwiazdy radzą być powściągliwym, żebyś nie wydał wszystkiego, co zarobiłeś, a nawet czego jeszcze nie otrzymałeś. Pod wpływem kwadratury Wenus kusić cię mogą bowiem rzeczy z najwyższej półki, jak biżuteria, kolekcjonerskie perełki czy luksusowe samochody.


Ważne znaki:

Strzelec zarazi cię entuzjazmem. Czas już wybaczyć Rakowi.


Co Ci sprzyja?

Koniunkcja Wenus z Uranem (1-5 czerwca) zaowocuje bardzo przyjemną niespodzianką. Pomysł, który przyjdzie ci do głowy w czasie sekstylu Słońca z Uranem (16-20 czerwca), może przynieść ci fortunę.


Wystrzegaj się!

W czasie kwinkunksa Merkurego z Saturnem (3-5 czerwca) uważaj, by nie pogubić się w bałaganie. Podczas opozycji Słońca z Saturnem (13-17 czerwca) zmuszony będziesz wywiesić białą flagę.


 

Życie stanie się łatwiejsze i ciekawsze dzięki ludziom, którzy zainspirują cię oraz pomogą w potrzebie. Słońce wprawi cię w dobry humor. Merkury zachęci do podróży. Wenus w kwadraturze ochłodzi temperaturę w twoim związku, ale pomoże w interesach. Saturn wesprze cię w trudnych wyborach. Trygon Jowisza obiecuje powodzenie w biznesie.

reklama


Zobacz także