Horoskop miesięczny

Wodnik

Wodnik od 20 stycznia - 18 lutego

Prognoza:

Wodniku po ślubie, czy w twoim małżeństwie panuje równowaga, czy może ty wypruwasz sobie żyły, a partner tylko bierze? Jeśli tak, nie jest jeszcze za późno, by to zmienić. Nie obejdzie się bez szczerej i chwilami trudnej rozmowy, ale z dobrym skutkiem. Macie teraz doskonały czas na wspólne inwestycje, np. budowę albo urządzanie własnego gniazdka. Gwiazdy przebąkują, że wasza rodzina może się powiększyć. Wodniki, które od niedawna z kimś się spotykają, podczas świąt będą zmuszone stawić czoła rodzinie nowego partnera. Nie martwcie się, wszystko pójdzie dobrze, tylko nie bądźcie takie spięte. Single zaczną zachwalać sobie wolny stan, choć okazje do romansów również się trafią. Jednak szanse na to, że przerodzą się one w trwały związek, są raczej nikłe.


Rodzina:

Obowiązki domowe będą ci teraz ciążyć jak mało kiedy. Na szczęście większość z nich uda ci się zrzucić na krewnych. Nie przesadzaj jednak, bo ogłoszą bunt i zostawią cię w samym środku świątecznych przygotowań. Gdy przy wielkanocnym stole zasiądzie cała rodzina, zrobi się głośno i gorąco, gdyż wszyscy zechcą poruszać tematy polityczne. Weź głęboki oddech i użyj wszystkich swych dyplomatycznych zdolności, żeby załagodzić sytuację. Sukcesy towarzyskie czekają zwłaszcza na Wodniki z przełomu drugiej i trzeciej dekady. Dzięki koniunkcji Słońca z Uranem (11-15 kwietnia) możesz stać się dla kogoś idolem.


Zdrowie:

Odczujesz poprawę nastroju i przypływ świeżej energii. Twoje wyniki badań potwierdzą, że jesteś okazem zdrowia. No, może cholesterol pozostawia trochę do życzenia, ale obniżysz go, jeśli zrezygnujesz z czerwonego mięsa, chleba ze smalcem i smażonych potraw. Nie myśl, Wodniku, że sport to jakaś katorga, do której trzeba się zmuszać. Przypomnij sobie, co lubiłeś robić jako dziecko, co sprawiało ci najwięcej przyjemności. Skakanie na skakance? Jazda na rolkach? Gra w scrabble? Dlaczego sądzisz, że z tego wyrosłeś? Sprawdź, czy prawdą jest, że tego się nie zapomina. Przy okazji spalisz nadmiar kalorii, wzmocnisz mięśnie i wymodelujesz sylwetkę. Same korzyści.


Kariera:

Śmiało podejmuj nowe wyzwania. Nie licz jednak od razu na efekty. Zacznij małymi krokami i starannie rozłóż siły, by nie wypalić się już na starcie. Firmowe imprezy upłyną w tym roku w bardzo przyjaznej, niemal rodzinnej atmosferze. Być może przejdziecie wszyscy na ty, a twoje dowcipy ubawią szefa do łez. Nie poruszaj z nim jednak tematu podwyżki, bo uzna, że twoja prośba to kolejny żart. Jeśli szukasz pracy, warto zasięgnąć języka u znajomych i ludzi, z którymi kiedyś pracowałeś. Może zmienili firmę i mogliby polecić cię w swojej obecnej pracy. W finansach zaczyna się okres hossy. Skorzystaj więc z okazji i ureguluj wszystkie zaległe zobowiązania. Starczy ci jeszcze na to, by zainwestować, najlepiej w przedsięwzięcia, które wydają się nietypowe i w związku z tym bardzo ryzykowne. Ale tobie sprzyja wszystko, co odbiega od schematu, możesz więc szybko się wzbogacić.


Ważne znaki:

Nie spuszczaj oka z Barana. Mnóstwo radości sprawi ci Strzelec.


Co Ci sprzyja?

W czasie trygonu Merkurego z Saturnem (22-24 kwietnia) twórczo podejdziesz do problemów i rozwiążesz je wszystkie. Podczas nowiu Księżyca (26 kwietnia) możesz liczyć na uznanie i wdzięczność najbliższych.


Wystrzegaj się!

Kwadratura Wenus z Saturnem (8-20 kwietnia) postawi cię w złym świetle. Ktoś może próbować cię oczernić. Konsekwencje własnych zaniechań poniesiesz w czasie kwinkunksa Marsa z Saturnem (14-20 kwietnia).


 

Kwadratura Marsa zmusi cię do intensywnego wysiłku. Trygon Jowisza usunie z twojej drogi przeszkody i dmuchnie mocno w żagle. Energicznie załatwiaj ważne sprawy, póki sprzyjają ci Słońce i Merkury. Sekstyl Saturna ugruntuje twoje osiągnięcia na każdym polu. Cofająca się Wenus skłania cię do uczuciowego bilansu.

reklama


Zobacz także