Horoskop miesięczny

Wodnik

Wodnik od 20 stycznia - 18 lutego

Prognoza:

Wodniku z obrączką, zanim po kolejnej kłótni przekreślisz swoje małżeństwo, daj sobie czas, by ochłonąć. I w spokoju przeanalizuj, czy na pewno jest o co kruszyć kopię. Nie staraj się za wszelką cenę udowodnić, że masz rację. Bo nawet jeśli wygrasz, stracicie na tym jako para. A przecież w tym miesiącu macie wspaniały czas na wspólne wyjścia i wyjazdy we dwoje. Może uda się podczas nich odnaleźć czułość i namiętność? Najlepszy moment na rozruszanie partnera stanowi koniunkcja Merkurego z Uranem (25-27 marca). Natomiast samotne Wodniki nabiorą ochoty, aby zaprosić do swego życia jakąś sympatyczną osobę. Może nie od razu będzie z tego miłość do grobowej deski, ale przynajmniej przypomnisz sobie, Wodniku, jak wyglądają randki i jak miło jest się do kogoś przytulić. 


Rodzina:

W domu zapragniesz mieć więcej przestrzeni, postanowisz więc zrobić remont. Weź koniecznie fachowców. A potem zaproś krewnych. Postaraj się tak pokierować dyskusją, by nie schodziła na grząskie tematy. Inaczej spotkanie skończy się kłótnią o to, która partia jest lepsza. Na smutki i melancholijne nastroje najskuteczniejsze okaże się towarzystwo przyjaciół i ploteczki przy kawie lub kieliszku wina. Gdy Merkury spotka się z Neptunem (4-7 marca), czeka cię poważna rozmowa. Może uda się naprawić relacje z kimś, z kim poróżniłeś się, Wodniku, o jakąś bzdurę. Przekonasz się, że na słowo „przepraszam” nigdy nie jest za późno. 


Zdrowie:

Przedwiośnie to doskonała pora na detoks zarówno ciała, jak i umysłu oraz pracę nad sobą. Dbałość o zdrowie i trening przynajmniej dwa razy w tygodniu niech staną się twoimi nawykami, a niestraszne będą ci żadne epidemie. Ruch wzmocni też twoje ścięgna i kości. Wybierając sport dla siebie, nie kieruj się jednak modą (np. na taniec czy jogging), lecz tym, co sprawia ci prawdziwą przyjemność. Tylko wtedy jest szansa, że wytrwasz. Ciągłe kichanie i zatkany nos wcale nie muszą być objawem infekcji. Niektóre drzewa zaczynają już pylić, sprawdź, czy to nie alergia.


Kariera:

Czas może przeciekać ci przez palce. To złudzenie, że masz go tak dużo, iż ze wszystkimi obowiązkami zdołasz się wyrobić. Lepiej zacznij od nadrobienia zaległości, bo gdy w połowie miesiąca szef niespodziewanie dołoży ci roboty, utoniesz w stercie spraw. Swoje rewolucyjne pomysły na razie spisz i schowaj do szuflady. Za kilka tygodni wróć do nich i sprawdź, czy nadal wydają się sensowne. Jeżeli przyjdzie ci wdrażać kogoś do pracy, nie obawiaj się – nie wyszkolisz sobie konkurencji, lecz oddanego pomocnika. Jeśli zaś od dłuższego czasu masz dość obecnej pracy, właśnie teraz możesz podjąć decyzję o jej zakończeniu. Nowa posada już na ciebie czeka. Być może zarobki nie będą oszałamiające, ale spokój też jest istotny. Wodniku z drugiej dekady, nie czekaj na awans, sam zostań swoim szefem. Masz w tym miesiącu ku temu szansę. Pieniądze łatwo zdobędziesz, ale jeszcze łatwiej je wydasz. Powstrzymaj się, zanim zobaczysz pusty portfel. 


Ważne znaki:

Lew spełni każdą twoją prośbę. Nie nadużywaj jednak dobroci Strzelca.


Co Ci sprzyja?

Gdy Merkury i Wenus znajdą się w koniunkcji (17-19 marca), uda ci się zainteresować kogoś swoją propozycją. Nów w Baranie (28 marca) przyniesie ci ciekawe wiadomości. 


Wystrzegaj się!

Między młotem a kowadłem znajdziesz się w pierwszych dniach marca, podczas opozycji Jowisza z Uranem. Kontroli i niewygodnych pytań spodziewaj się podczas kwadratury Merkurego z Plutonem (22-25 marca). 

Słońce i Merkury w sferze finansów przyniosą nowe możliwości zarobienia większej gotówki. A Wenus pomoże ci pozbyć się jej z przyjemnością. Do zmian i testowania nowych rozwiązań zachęca sekstyl Urana, zaś Saturna umożliwi ci zaprowadzenie wokół siebie idealnego porządku.

reklama


Zobacz także