Horoskop miesięczny

Waga

Waga od 23 września - 22 października

Co Ci sprzyja?

Koniunkcja Merkurego z Wenus (14-18 lipca) pomoże ci myśleć twórczo i zrobić wrażenie na otoczeniu. Gdy Wenus znajdzie się w półsekstylu z Jowiszem (27-31 lipca), wszyscy będą liczyć się z twoim zdaniem, więc jakieś miej!


Wystrzegaj się!

W czasie kwadratury Wenus z Uranem (4-9 lipca) możesz odczuwać zmęczenie oraz frustrację z powodu codziennej rutyny. Problemy niegdyś zamiecione pod dywan odżyją podczas kwinkunksu Merkurego z Saturnem (3-7 lipca). Byk będzie cię wspierać i pomagać. Dla Wodnika możesz nie mieć zupełnie czasu.


 

Cokolwiek się wydarzy, pamiętaj, że każda burza kiedyś ucichnie, a czas działa na twoją korzyść.

Niebo nad tobą
W pierwszej połowie lipca Słońce, Wenus i Merkury w kwadraturze szykują konflikty
i nieporozumienia. Pluton, również w kwadraturze, przyniesie nieprzyjemności, a Jowisz – odpływy finansowe. Sytuację ratuje sekstyl Saturna, który da ci anielską cierpliwość i siłę, by przetrwać do 20 lipca, kiedy to karta wreszcie się odwróci.

Uczucia i związki
Znajdź czas dla partnera. Twój związek może ucierpieć, bo to praca będzie teraz dla ciebie, Wago, najważniejsza. Kolejne nadgodziny na pewno nie uszczęśliwią partnera, a mogą dać mu do myślenia. Nie musi od razu podejrzewać cię o romans, ale zacznie się zastanawiać, czy jeszcze ci na nim zależy. Nie zostawiaj go samego z tymi rozterkami, okaż jak najwięcej zainteresowania. Nawet jeśli nie chce lub nie ma do kogo odejść, sytuacja może się wkrótce zmienić. Warto uratować ten związek. Mars w złym humorze zechce namieszać w uczuciach samotnych Wag, zwłaszcza urodzonych w trzeciej dekadzie. Osoba, do której zabije ci serce, może dawać ci sprzeczne sygnały. Jednego dnia zapewniać, że jesteś jej wymarzoną drugą połową, a następnego potraktuje cię, jakbyście się nie znali. Możliwe, że sama nie wie, czego chce, lub co gorsza, nie gra fair.

Rodzina i przyjaciele
Dużo dajesz? Na pewno? Bliskim będzie trudno za tobą nadążyć. Często zechcesz zmieniać zdanie lub unikać podejmowania decyzji, grając otoczeniu na nerwach. Sam odniesiesz wrażenie, że nie jesteś traktowany na równi z resztą rodziny, szczególnie jeśli masz rodzeństwo. Ale czy na pewno? Weź pod uwagę, że może ci się tylko wydawać,
iż brat lub siostra dostają więcej. Ze znajomymi poróżnią cię poglądy na jakiś temat, np. polityki czy religii. Nie chodzi o to, by nie poruszać niewygodnych kwestii, ale pamiętaj, że nie ma takiej sprawy, dla której warto stracić przyjaciela.

Praca i pieniądze
Masz szansę zabłysnąć. Ambicja to teraz twoje drugie imię. Pokonasz wreszcie drzemiącego w tobie lenia i zaczniesz pracować systematycznie. Koledzy i szef, przyzwyczajeni do twego lawirowania, przestaną cię poznawać. Nie daj tylko odczuć, że robisz to wszystko z innych powodów niż dobro firmy, bo zaprzepaścisz szansę na awans, na który masz tak wielką chrapkę. Kiedy po 12 lipca Wenus znajdzie się w znaku Lwa, będziesz mieć szansę zabłysnąć na forum publicznym. Jeśli masz własną firmę, bez trudu zdystansujesz konkurencję, wygrasz przetarg lub otrzymasz dotację. Dla tych Wag, które nie znalazły jeszcze pracy swoich marzeń, może to być czas owocnych poszukiwań. Mars w twojej sferze finansów popycha cię do impulsywnych zachowań. Jesteś więc
w stanie przepuścić pensję na zakupach lub przehulać w kasynie. Lepiej nie noś przy sobie zbyt dużej gotówki.

Zdrowie
Przygotuj się na wahania nastroju. W pierwszej połowie miesiąca poczujesz się, Wago, trochę nerwowa. Zapewne przez brak przygód i potrzebę zmian. Gdy od 12 do 20 lipca Merkury, Wenus oraz Słońce jedno po drugim przechodzić będą do znaku Lwa, twój nastrój z dnia na dzień się poprawi. Kwinkunks Wenus z Neptunem (19-23 lipca) to kiepski moment na zabiegi chirurgiczne – rany mogą długo się goić. Jeśli w tym czasie rozpoczniesz dietę, jesteś skazany na porażkę. Daruj więc sobie głodówki i nakładaj na talerz więcej surówek, a mniej tuczących węglowodanów czy nasiąkniętych tłuszczem mięs.

reklama


Zobacz także