Horoskop miesięczny

Utrzymywanie życiowej równowagi i dotrzymywanie kroku sobie samej to wyczerpująca gimnastyka, którą nieprzerwanie uprawiasz. W lutym masz szansę zdobyć złoty medal!

Waga

Waga od 23 września - 22 października

Prognoza:

Jesteś teraz pomiędzy energicznym Marsem, który tuż przed twoim nosem, w Skorpionie, ostro gna do przodu Jowiszem. Ten łaskawca, stojąc za twoimi plecami w Pannie, strzeże cię jak Anioł Stróż. Ale że się cofa, to kieruje twoją uwagę na to, co już było. To, co się dzieje tu i teraz, będzie więc wypełnione marzeniami o przyszłości oraz powrotami do dalekiej przeszłości. 

Zagubisz się w codzienności? To ci na szczęście, Wago, nie grozi. Ma na ciebie oko dyscyplinujący Saturn w Strzelcu. Będzie cię przywoływał do porządku łagodnie, sekstylem. Mało tego, w przyjaznym trygonie wesprą cię Słońce i Wenus. A Uran w opozycji potrząśnie tobą raz i drugi gwałtownie, ale krzywdy nie zrobi. 

Twoje marzenia o przyszłości mogą być bardzo konkretne. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca do życia, pochłonie cię planowanie budowy domu, kupna działki, śledzenie ogłoszeń o zamianie mieszkania... Dobry na to czas zacznie się od połowy lutego, gdy Merkury wejdzie do Wodnika. Wtedy też możesz znaleźć ciekawą ofertę dodatkowej pracy albo stałego zatrudnienia, jeśli tego właśnie potrzebujesz. Jeśli masz dobrą pracę, warto teraz, z myślą o przyszłości zatroszczyć się o umocnienie swojej pozycji. Uaktywnij się, niech cię wreszcie zobaczą, usłyszą (nie tylko śmichy-chichy na korytarzu), zgłaszaj swoje pomysły, bądź, Wago, sumienna i punktualna. 

Dodatkowe pieniądze, które być może wpadły ci pod koniec ubiegłego roku albo się ich spodziewasz, umieść na lokacie długoterminowej. Albo zacznij wpłaty na konto systematycznego oszczędzania. Da ci to poczucie bezpieczeństwa finansowego. Zwłaszcza gdy samotnie wychowujesz dziecko albo nie możesz liczyć na partnera.  

Wizje lepszego życia będą cię napędzać do działania, ale mogą też rozkojarzyć, odwracać twoją uwagę od rzeczywistości. To może być tęsknota za tym, co kiedyś było piękne. Jednocześnie zaczniesz dość obsesyjnie rozpamiętywać, co się nie udało, co cię ominęło i dlaczego tak się stało. Pochłonie cię zwłaszcza rozdrapywanie starych ran – utracona miłość, trudne relacje rodzinne, potknięcia w karierze…  

Żeby się z tym uporać, zorganizuj sobie zwierzeniową terapię z kręgiem zaprzyjaźnionych osób lub tylko ze sprawdzonym przyjacielem. Nie licz jednak na cudowne otrząśnięcie się. Ten proces musi trochę potrwać. 

Cudowną metamorfozę fizyczną zafunduj sobie, Wago, u fryzjera, kosmetyczki, a także w sklepie z przecenami. Przymierzając, jak popadnie, ciuch za ciuchem, możesz niespodziewanie zdecydować się na zupełnie nowy styl. Może bardziej odważny, nietuzinkowy? 

Zwróć uwagę na MIŁOŚĆ 

Chyba w tym roku przekonasz się do walentynek. O odpowiednią oprawę i klimat zadba Księżyc w sekstylu z Neptunem. Współmałżonek lub stały partner wzruszy cię propozycją eleganckiej kolacji na mieście. Ktoś, na kim ci zależy, zapewni i da dowody, że jemu też. 

Jeśli jesteś, Wago, sama i ciągle wracasz myślami do miłości utraconej, sekstyl Urana ze Słońcem zmobilizuje cię do opamiętania się, a nawet do podjęcia konkretnych kroków. Spotkanie, które zaaranżujesz sama lub pomogą ci sprytni znajomi, powinno wyjaśnić, czy jest do czego wracać? A może trzeba złudzeniom urządzić pogrzeb? Tak czy inaczej twoje serce zabije radośniej. Może już dla kogoś innego?


 

reklama


Zobacz także