Horoskop miesięczny

Wszelkie smutki i problemy zostawisz za sobą. Spokojnie zaplanuj przyszłość. Czas ci sprzyja. 

Niebo nad tobą

Kwinkunks Słońca (do 19 maja) to doskonała okazja, by zrewidować pewne przekonania i zmienić stare nawyki. Po 20 maja Słońce w trygonie przyniesie niejedną okazję do poznania ludzi, którzy wniosą w twoje życie twórczą energię. A sekstyl Saturna większe zaufanie do siebie. O udane randki zadba Wenus w trygonie. 

Uczucia i związki 
Przyglądaj się otoczeniu 

Wenus w znaku Bliźniąt (od 24 maja) doda ci urody. Wago urodzona we wrześniu, jeśli ktoś przyprawia cię o szybsze bicie serca, zrób pierwszy krok. Nie zrażaj się, jeśli powie „nie”. Być może potrzebuje więcej czasu na decyzję. Kiedy Mars znajdzie się w opozycji z Wenus (22-27 maja), samotne Wagi zaczną rozglądać się za kimś atrakcyjnym. I ktoś taki pojawi się na horyzoncie. W dodatku zabawny i inteligentny. Niestety skromność nie znajdzie się na liście jego dobrych cech. Zastanów się więc, czy na pewno chcesz być wyłącznie publicznością. Wagi w stałych związkach pod wpływem kwadratury Plutona staną się wyjątkowo zaborcze. Nie zamęczaj partnera wymyślonymi podejrzeniami, bo się zbuntuje i uzna, że skoro karę już poniósł...  

Rodzina i przyjaciele 
Pamiętaj, masz prawo odmówić 

W domu wiele rzeczy do zrobienia i tylko dwie ręce. Możesz poczuć się przeciążona, przytłoczona obowiązkami. Gdy już padniesz bez sił na kanapę, nie odpoczniesz. Ciągle ktoś będzie miał do ciebie jakieś pytania, będzie prosił o pomoc albo zwyczajnie będzie chciał pogadać. Nie masz ochoty, po prostu odmów, zamiast silić się na uprzejmość. Tym bardziej, że opozycja Jowisza z Neptunem ostrzega przed wampirami energetycznymi w twoim otoczeniu. Jeżeli nawet po krótkiej rozmowie z kimś czujesz się wypruta z sił, może lepiej po prostu zakończyć tę znajomość.  

Praca i pieniądze
Diabeł tkwi w szczegółach 

Nie próbuj robić kilku rzeczy naraz, nie jesteś Napoleonem. Pod wpływem kwadratury Saturna z Neptunem (5-19 maja) z trudem przyjdzie ci się skoncentrować nawet na jednym zadaniu. Nie będziesz mieć głowy zwłaszcza do liczb i terminów. Zwracaj większą uwagę na szczegóły, bo możesz narobić głupich błędów. Na szczęście trygon Wenus z Plutonem pozwoli ci je zatuszować, tak że tym razem ci się upiecze. Przyrzeknij jednak sobie, że to już więcej się nie powtórzy. Jeśli szukasz, Wago, pracy, nie próbuj niczego załatwiać po znajomości. Po co zaciągać kłopotliwy dług wdzięczności, kiedy sama jesteś w stanie zdobyć dobrą posadę? Uczciwość okaże się najlepszą drogą do sukcesu, także dla Wag z własną działalnością. Nawet jeśli konkurencja nie gra fair, wkrótce sama się na tym przejedzie. W finansach całkiem nieźle, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by próbować zarobić jeszcze więcej. Wystarczy zmienić podejście i sięgnąć po nowe, niekonwencjonalne pomysły. Nie wahaj się, bo kto nie ryzykuje, nie pije szampana. 

Zdrowie 
Odkurz się 

Poczujesz, że nadszedł czas na zmiany. Może pora zrobić porządki w szafie i odświeżyć garderobę na wiosnę? Twój wizerunek również domaga się lekkiego odkurzenia. Warto zacząć od odpowiedniej kosmetyczki i klubu fitness. Spokojnie, nie musisz od razu katować się forsownymi ćwiczeniami, wystarczy łagodny trening na dobry początek. Pamiętaj też koniecznie o swoim kręgosłupie, inaczej on sam o sobie przypomni. Jeśli masz siedzącą pracę, zadbaj o odpowiednią postawę i wreszcie przestań się garbić!

 

Waga

Waga od 23 września - 22 października

Co Ci sprzyja?

Gdy 15 maja Wenus utworzy trygon z Księżycem, ruszaj na zakupy, będziesz mieć nosa do okazji. Koniunkcja Merkurego z Wenus (12-16 maja) pozwoli ci nawiązać obiecujące znajomości, a także zakończyć przedłużające się spory.


Wystrzegaj się!

Nie tłum złości podczas koniunkcji Księżyca z Marsem (22 maja), bo możesz wybuchnąć z byle powodu. W czasie opozycji Jowisza z Neptunem (15-27 maja) grozi ci, że będziesz popełniać gafę za gafą, zwłaszcza w kontaktach z płcią przeciwną.


 

reklama


Zobacz także