Horoskop miesięczny

Nie oceniaj ludzi po pozorach. Pod przeciętnością może się kryć diament.
Waga

Waga od 23 września - 22 października

Uczucia:

Blisko, coraz bliżej. Wciąż poszukujesz drugiej połówki? W pierwszych dniach maja, kiedy Wenus zagości w znaku Bliźniąt, masz szansę spotkać kogoś niezwykle interesującego. Jednak – jak przepowiadają planety – dopiero przy bliższym poznaniu. Dlatego bacznie się rozglądaj i nie odrzucaj od razu nikogo. Czasami po płaszczykiem przeciętności kryje się prawdziwy diament. Wspaniale ułoży ci się, jeśli od dawna jesteś w stałym związku. Zwłaszcza po 8 maja, kiedy Wenus przesunie się do rodzinnego Raka, będziecie mieć wiele wspólnych tematów do rozmów i marzeń na przyszłość. Postaraj się zadbać o atrakcyjne spędzanie czasu. Nie siedźcie w domu i nie patrzcie w telewizor. Skorzystajcie z ładnej pogody – dużo spacerujcie, pójdźcie też do kina czy kawiarni. To dodatkowo wzmocni waszą więź i zbliży do siebie. Jesteś Wagą urodzoną w dniach 10-14 października? Pozostaniesz pod wpływem Urana. W tym miesiącu możesz więc zechcieć wprowadzić do swojego związku jakieś radykalne zmiany. Jeżeli myślałaś o rozstaniu albo zmianie statusu waszej relacji – teraz jest na to doskonały czas. Osiągniesz to, co zamierzałaś.


Rodzina:

Strzeż się fałszywców. Przyjaciele będą mieli na ciebie większy wpływ, niż przypuszczasz. Planety obdarują cię w tym miesiącu znaczną uległością, dlatego łatwiej przyjmiesz cudze zdanie i ulegniesz różnym modom. W twoim otoczeniu pojawi się nowy znajomy. Ktoś o dużej charyzmie, kto wywrze na ciebie ogromny wpływ. Uważaj! Osoba ta może się okazać fałszywa i łatwo zwiedzie cię na manowce. Ktoś z bliskiej rodziny z kolei mocno pokrzyżuje ci szyki. Zrobi niezapowiedziany najazd na twój dom albo wywoła jakąś niewygodną dyskusję? Staraj się z nim nie walczyć, bo możesz narazić cię na nieprzyjemne nieporozumienia. W dojściu do ładu z emocjami pomocne okażą się dzieci. Być może zrozumiesz, że one najwięcej tracą na niesnaskach w rodzinie, wtedy uda ci się powściągnąć emocje. W ostatniej dekadzie maja kwadratura Merkurego z Neptunem zwiastuje awarie techniczne w domu.


Zdrowie:

Złap oddech. Przez pierwsze dwie dekady maja będziesz zbierać siły. Dlatego wypoczywaj, ile się da. Nie planuj żadnych generalnych porządków na weekendy i sceduj domowe obowiązki na rodzinę. Jeżeli zaś masz jakieś niepokojące objawy dotyczące stanu twojego zdrowia – koniecznie idź do specjalisty. Przypływ energii poczujesz wraz z wejściem Słońca do przyjaznego ci znaku Bliźniąt (21 maja). To znakomity moment, by rozpocząć przedsięwzięcia, które do tej pory odwlekałaś. Może zaczniesz wreszcie, Wago, codzienne joggingi albo przynajmniej spacery z kijkami? Gwiazdy radzą jednak, byś zrezygnowała teraz z rygorystycznych diet. One mogą osłabić twój układ odpornościowy i przynieść problemy ze zdrowiem.


Kariera:

Nie szastaj pieniędzmi. Skupisz się na zwykłej, codziennej pracy, nie myśląc o wielkiej karierze. I dobrze, bo nawet jakbyś, Wago, spalała się w pracy – nie osiągniesz teraz żadnych spektakularnych efektów. Raczej skup się na wspieraniu partnera w osiąganiu ambitnych celów. Planety sugerują bowiem, że on może w krótkim czasie przyczynić się do poprawy waszej sytuacji materialnej. Od drugiej dekady maja wystrzegaj się drogich zakupów i pożyczek. Bo z powodu kwadratury Neptuna z cofającym się Merkurym (27-31 maja) nie ocenisz prawidłowo sytuacji.


Ważne znaki:

Baran wyprowadzi cię z równowagi. Skorpion może namieszać w finansach. Licz się ze słowami Byka – będą miały dużą wartość. Z Wodnikiem nie będziesz się nudziła.


Co Ci sprzyja?

Podczas trygonu Neptuna do Wenus (14-18 maja) przepełni cię radość życia i entuzjazm do nowych przedsięwzięć. W miłości otworzą się nowe szanse. Trygon Wenus z Chironem (25-29 maja) to okazja do nawiązania nowych kontaktów oraz poznania interesujących ludzi. Choć zawarte teraz znajomości nie muszą być trwałe, to jednak okażą się wartościowe. Wiele się nauczysz.


Wystrzegaj się!

Niewyparzony język i skłonność do atakowania innych pogorszą twoje stosunki z ludźmi. W czasie opozycji Wenus z planetoidą Pallas (5-9 maja) wstrzymaj się od krytyki, bo kogoś zranisz. Trudne emocje dopadną cię podczas opozycji Wenus z Plutonem (20-24 maja).


 

reklama


Zobacz także