Horoskop miesięczny

Skorpion

Skorpion od 23 października - 21 listopada

Prognoza:

Romanse zejdą na drugi plan. Nie byłbyś jednak, Skorpionie, sobą, gdybyś zaczął stronić od płci przeciwnej. Jej towarzystwo jak zwykle sprawi ci przyjemność. Tym bardziej, że usłyszysz mnóstwo niedwuznacznych propozycji. Nie przekroczysz jednak pewnej granicy. Nową zdobycz w kalendarzu odhaczyć mogą jedynie Skorpiony z pierwszej dekady, lecz nawet one przekonają się, że związki na chwilę pozostawiają emocjonalny niedosyt. Jeśli masz stałego partnera, uważaj, by go nie stracić. W połowie miesiąca może się pojawić konkurencja gotowa na wszystko. Nie dasz jej zwyciężyć, jeśli zawalczysz o swój związek. Odłóż obowiązki i zajmij się wyłącznie partnerem. Znajdź czas np. na romantyczną kolację, po której nie pójdziecie szybko spać. 


Rodzina:

Gdy Mars przebywa w Baranie, stajesz się, Skorpionie, drażliwy i konfliktowy. Pamiętaj o tym, zwłaszcza jeśli urodziłeś się w ostatniej dekadzie. Nie każdą krytyką warto zawracać sobie głowę, a tym bardziej odpłacać pięknym za nadobne. Nie słuchaj tych, którzy mówią ci przykre rzeczy z czystej złośliwości, a teraz może być wokół ciebie więcej takich wrednych ludzi. Z rodziną, dla odmiany, ułoży ci się wszystko bez najmniejszych zadrażnień. Zdumiewająco łatwo porozumiesz się z najbardziej niereformowalnymi krewnymi. Wykorzystaj moc dobrych słów, którą obdarza cię Merkury, by zawrzeć pokój z tymi członkami rodziny, z którymi toczysz wojnę już tak długo, że sam zapomniałeś o co.


Zdrowie:

Drogi Skorpionie, naprawdę nie możesz znaleźć pół godziny dziennie na gimnastykę czy zwyczajnie ci się nie chce? Sekstyl Plutona daje ci siłę do przezwyciężenia własnego lenistwa i wszelkich słabości typu nałogi czy zamiłowanie do słodyczy. Wyobraź sobie, jak znajomi pękają z zazdrości na widok twojej idealnej figury. Już niedługo stanie się to faktem. Uczucia pełności, nudności, wzdęcia mogą dokuczać niektórym nadwrażliwym Skorpionom, bo stres zaburza trawienie. Pomoże ci lekkostrawna dieta, a przede wszystkim relaks. Pamiętaj, by ostatni posiłek zjeść najpóźniej 3 godziny przed snem i nie podjadać w trakcie wieczornego filmu. 


Kariera:

Kluczem do sukcesów jest pasja, której ci teraz nie zabraknie. Swoje pomysły błyskotliwie wyłożysz na każdym forum, pokazując pełen profesjonalizm. Staraniom o awans i podwyżkę sprzyja sekstyl Merkurego z Plutonem (7-9 marca), a jeśli wybierasz się w tym czasie na rozmowę kwalifikacyjną, twardo negocjuj swoją przyszłą pensję. Nie myśl, że niskie oczekiwania finansowe zwiększą twoje szanse, przeciwnie, jeśli aplikujesz na wysokie stanowisko, żądając zbyt mało, możesz wypaść wręcz niepoważnie. Kryzys grozi ci w ostatniej dekadzie miesiąca. Może nie dojść wówczas do niektórych zaplanowanych spotkań, druga strona wycofa się z wcześniejszych ustaleń, skomplikują się formalności. Uważaj w tym czasie również na straty finansowe, zamykaj drzwi, nawet gdy jesteś w mieszkaniu. A portfel noś dobrze schowany. 


Ważne znaki:

Byk zniesie wszystkie twoje fochy, ale nie licz na zrozumienie ze strony Panny.


Co Ci sprzyja?

Gdy Słońce będzie w koniunkcji z Merkurym (4-7 marca), uda ci się doradzić komuś w ważnej sprawie. Sekstyl Słońca z Plutonem (8-12 marca) to wymarzony moment na efektowny start z nowym przedsięwzięciem.


Wystrzegaj się!

Gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze z Saturnem (11-13 marca), nie podejmuj decyzji pod presją czasu. W czasie kwadratury Jowisza z Plutonem (23-28 marca) dopadną cię wyrzuty sumienia. 

Jowisz przyniesie zmienne szczęście, mimo to, gdy trygonem przyświeca ci Słońce, nic nie zburzy ci dobrego nastroju. Pomaga w tym Merkury, który podsyła wszystkie potrzebne informacje. A fakty od plotek pomoże oddzielić Neptun w Rybach. Gdy 10 marca w opozycji ustawi się Mars, nie zlekceważ pozornie słabego przeciwnika. 

reklama


Zobacz także