Horoskop miesięczny

Skorpion

Skorpion od 23 października - 21 listopada

Co Ci sprzyja?

Podczas półsekstylu Merkurego z Neptunem (13-15 lutego) zrozumiesz motywy czyjegoś postępowania. Nie przegap korzystnych propozycji w czasie półsekstylu Merkurego z Plutonem (8-20 lutego).


Wystrzegaj się!

Gdy Merkury utworzy kwinkunks z Węzłem Księżycowym (9-11 lutego), możesz zabrnąć z działaniami w ślepą uliczkę. Opozycja Marsa z Jowiszem (25-28 lutego) grozi popadnięciem w konflikt z prawem. Dobrze będziesz żyć z Panną. Koziorożec przekona cię do zmiany zdania.


 

Nie poddawaj się zwątpieniu. Kłopoty są chwilowe i wkrótce zaświeci dla ciebie słońce.

Niebo nad tobą
Kwadratura Słońca i Merkurego szykuje tarcia między tobą a resztą świata.
Możesz czuć się nierozumiany, krytykowany, a co najgorsze – lekceważony! Kwinkunks Wenus odbiera ci wpływy, a Mars również w kwinkunksie wzmocni twoich przeciwników. Nie musisz jednak zwijać żagli, wystarczy, że nieco odpuścisz, odczekasz. Bezpieczeństwo i ochronę w tym czasie zapewni ci sekstyl Plutona.

Uczucia i związki
Potrzebujesz prawdziwej miłości
Flirty i romanse jako sposób na poprawę samooceny kiepsko się sprawdzają. Nawet jeśli tobie zrobi się lepiej, ktoś inny może się poczuć wykorzystany. Poza tym nie potrafisz zadowolić się byle czym. Potrzebujesz prawdziwej miłości i zaangażowania. A na takie emocje naprawdę warto poczekać. Jeśli jesteś w związku, nie prowokuj partnera do kłótni, bo dotkliwie ugodzony może nawet zniknąć na kilka dni. Albo wysłać pozew rozwodowy – zwłaszcza jeśli do wymiany zdań dojdzie podczas kwadratury Marsa z Plutonem (20-25 lutego). Jeżeli chcesz wyciągnąć rękę na zgodę i zaproponować nowe otwarcie, zrób to podczas nowiu Księżyca w znaku Ryb (26 lutego).

Rodzina i przyjaciele
Przyda się przyjazny uśmiech
Osiągniesz swoje cele. Krewni zrobią dokładnie to, czego od nich oczekujesz,
i nawet nie ośmielą się zgłosić odmiennego zdania. Jeśli sądzisz, że to zasługa twojego uroku osobistego, jesteś, Skorpionie, w błędzie. Nawet nie wiesz, że niektórzy członkowie rodziny, zwłaszcza ci młodsi, mogą się ciebie bać. Nie zaszkodzi czasem zamienić nieprzeniknioną minę na przyjazny uśmiech. Niezapomniane przeżycia zapewnią ci przyjaciele. Oni z kolei za dobrze cię znają, by nabrać się na twoje grymasy i otwarcie powiedzą, co im w tobie przeszkadza. Nie będą to jednak poważne kłótnie, raczej drobne sprzeczki i słowne przepychanki.

Praca i pieniądze
Nerwami ze stali od Plutona
Firmowe burze i przesilenia mogą przynieść nerwową atmosferę. Ty jednak potrafisz wyjść na swoje, nawet w trudnych warunkach. To konkurentów zje stres, ciebie Pluton obdarzy nerwami ze stali. Na jego wsparcie możesz liczyć, gdy przyjdzie ci zagrać va banque. Trudne rozmowy, również kwalifikacyjne czy twarde biznesowe negocjacje powinny pójść po twojej myśli. Lecz tam, gdzie trzeba być nie tylko skutecznym, ale również zdobyć sympatię i zaufanie np. klientów, możesz popełnić kilka błędów. Grozi to utratą zlecenia. Jednak nawet z porażek umiesz wyciągać wnioski. Twoje materialne potrzeby pozostaną na razie niespełnione. Zamiast nowej kreacji czy karty graficznej wybierzesz dobrze rokującą inwestycję. Niech pociechą będzie myśl, że już wkrótce szykuje się przypływ pieniędzy. A póki co, warto rozejrzeć się za jakimś dodatkowym źródłem zarobkowania. Okazję może przynieść sekstyl Merkurego z Saturnem (22-24 lutego).

Zdrowie
Emocje do rozładowania
Twoja odporność kuleje. Mogą się nasilić różne dolegliwości, zwłaszcza bóle brzucha. To wszystko przez stres, choć udajesz, że jest ci obcy. Zamiast wypierać emocje, znajdź sposoby na ich rozładowanie. Kiedy 19 lutego Słońce wejdzie do znaku Ryb, znajdziesz coś, co pozwoli ci się pozytywnie doładować. Może to być nawet sprzątanie lub mycie okien. Skoro tak, nic nie stoi na przeszkodzie, by w tym roku zacząć wiosenne porządki nieco wcześniej. Aby nie podrażnić i nie przesuszyć skóry dłoni, do zmywania i prac domowych używaj rękawiczek ochronnych.

reklama


Zobacz także