Horoskop miesięczny

Skorpion

Skorpion od 23 października - 21 listopada

Prognoza:

Nieskrępowana wolność przestanie cię pociągać. Za sprawą Wenus w Raku coraz częściej zerkać będziesz w stronę wystaw ze ślubnymi strojami. To znak, że jesteś już gotów podjąć tę najważniejszą w życiu decyzję. Zrób wreszcie ten krok i oświadcz się partnerowi, najlepiej w czasie sekstylu Wenus z Merkurym (9-11 sierpnia). A jeśli kandydata na małżonka brak, wypatruj go w dniach 10-14 sierpnia. Trygon Wenus z Neptunem może wówczas postawić na twojej drodze drugą połówkę jabłka, w dodatku z gwarancją, że ten owoc nie okaże się robaczywy. Wciąż nie możesz zapomnieć o swoim byłym? I dla ciebie jest jeszcze nadzieja. Podczas opozycji Wenus z Plutonem (13-17 sierpnia) możesz dowiedzieć się, że znów jest do wzięcia. Reszta jest już w twoich rękach.


Rodzina:

Rodzina będzie mogła na ciebie liczyć. Chętnie zaangażujesz się w pomoc, nie oczekując nawet wdzięczności. Ci, którzy uważali, że myślisz wyłącznie o sobie, zmienią zdanie. W czasie kwinkunksu Marsa z Neptunem (8-15 sierpnia) przyjdzie ci się z kimś pożegnać. Spokojnie, nie na zawsze. Być może to dzieci ostatecznie wyfruną z gniazda albo ktoś z przyjaciół przeprowadzi się na drugi koniec miasta. Dość, że poczujesz się, Skorpionie, opuszczony. Nie zamykaj się wówczas w czterech ścianach, tylko poszukaj towarzystwa. Może nim być sąsiadka, która czuje się równie samotna.


Zdrowie:

Zdajesz sobie sprawę, że twoja psychika i zdrowie fizyczne są ze sobą silnie powiązane. Dlatego zadbaj przede wszystkim o spokój duszy, a wtedy ciało samo się dostosuje. W pierwszej kolejności ustąpią objawy alergii skórnej czy oddechowej. Dobrym miejscem dla zestresowanych Skorpionów będzie sanatorium, wczasy w uzdrowisku lub kurs rozwoju duchowego. Urodzeni w drugiej dekadzie mogą w sobie odkryć zdolności uzdrowicielskie. Uwaga na słońce! Nie wystawiaj na nie zwłaszcza podejrzanych pieprzyków i świeżych blizn. A wybierając się na plażę, zrezygnuj z perfum i dezodorantów na bazie alkoholu.


Kariera:

Nie zawsze warto walczyć do upadłego i bronić z góry przegranych pozycji. Jeśli problemy w pracy zaczynają cię przerastać, zostaw je innym, a sam weź kilka dni wolnego. Wyjedź za miasto, przewietrz umysł, odetnij się od informacyjnego szumu. Wsłuchaj się w głos intuicji, a znajdziesz właściwe rozwiązanie. Dla niektórych Skorpionów ze środka znaku będzie nim rezygnacja ze zbyt stresującej pracy i założenie własnej firmy. To świetny ruch, bo Mars zapewnia ci siłę przebicia, przebojem zdobędziesz więc rynek, pokonując nawet starych wyjadaczy. Pozostałe Skorpiony postanowią po prostu mniej angażować się w sprawy zawodowe. Pieniądze będą teraz trudnym tematem. Na ich tle dochodzić może do kłótni w rodzinie lub wśród przyjaciół. Zwłaszcza, jeśli ktoś jest ci coś winien, możesz mieć problem z nawiązaniem z nim kontaktu. A że szykują się spore wydatki, chętnie weźmiesz każdą pracę, bez narzekania, że jest czasem poniżej twoich kwalifikacji.


Ważne znaki:

Wodnik zabawi się twoim kosztem. Rak zabierze cię w ciekawe miejsca.


Co Ci sprzyja?

Sekstyl Marsa z Jowiszem (16-22 sierpnia) sprzyja realizacji najbardziej śmiałych pomysłów. Podczas koniunkcji Marsa z węzłem księżycowym (22-28 sierpnia) poprą cię nawet twoi dotychczasowi przeciwnicy.


Wystrzegaj się!

Twoje mniejsze lub większe grzechy mają okazję wyjść na jaw w czasie opozycji Wenus do Plutona (13-17 sierpnia). Podczas zaćmienia Słońca (20-22 sierpnia) czyjeś sukcesy mogą bardzo cię zaboleć.


 

Nie walcz o z góry przegrane sprawy, tylko zajmij się sobą. Uwagi domagają się twoje ciało i dusza. Sporo nerwów i frustracji może ci przynieść kwadratura Słońca i Marsa. Trygon Wenus pomoże znaleźć odskocznię w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Merkury w sekstylu sprzyja wakacyjnym wyjazdom i kontaktom z zagranicą. Do rozwoju duchowego namawia Neptun w znaku Ryb.

reklama


Zobacz także