Horoskop miesięczny

Skorpion

Skorpion od 23 października - 21 listopada

Prognoza:

Opozycja Marsa sprawi, że będziesz postrzegać swój związek jako pole walki. Różnice zdań między tobą a partnerem znacznie się pogłębią, a emocje mogą chwilami sięgać zenitu. Zwłaszcza jeśli do tego pojawi się zazdrość. Zastanów się, czy na pewno masz do niej powody, czy tylko twoja wyobraźnia każe ci doszukiwać się wszędzie dowodów zdrady. A może podejrzewasz swą drugą połowę, bo... sam miałbyś ochotę na mały skok w bok? Tym bardziej, że Mars zwiększa twoje erotyczne potrzeby i jeden partner może już ci nie wystarczać. Skorpiony ze środka znaku, żeby być z ukochaną osobą, będą musiały coś poświęcić. Na przykład zrezygnować z rodzinnych świąt lub spotkań z przyjaciółmi. Jeżeli jesteś, Skorpionie, samotny i chciałbyś zainteresować kogoś swoją osobą, nie czekaj na lepszy moment, bo masz teraz w sobie mnóstwo uroku. Pierwsze wrażenie, jakie na kimś zrobisz, sprawi, że zyskasz szansę na emocjonujący dalszy ciąg.


Rodzina:

Wciągną cię sprawy społeczne, być może zaangażujesz się we wspólnocie mieszkaniowej, radzie rodziców, związkach zawodowych lub innym gronie. Będziesz miał, Skorpionie, wiele do powiedzenia nie tylko na zebraniach, ale i podczas rodzinnych spotkań, niemiłosiernie działając innym na nerwy. Nie zdziw się więc, jeśli atmosfera przy świątecznym stole będzie trochę napięta. Ze wsparciem Marsa zrobienie większych porządków czy nawet remontu w domu nie wyda ci się wyzwaniem ponad siły. Co więcej, sam chwycisz za młotek i wiertarkę, ale najlepiej sprawdzisz się w burzeniu np. ścianek działowych czy skuwaniu starych kafelków. Do robót konstrukcyjnych i wykończeniowych weź lepiej fachowców.


Zdrowie:

Będziesz w całkiem niezłej formie, choć podczas kwadratury Słońca z Plutonem (7-11 kwietnia) grozi ci w najlepszym razie przeziębienie, jeśli nie poważniejsza infekcja. Nie lekceważ żadnych objawów. Sił ci na pewno nie zabraknie, gorzej z umiejętnością radzenia sobie ze stresem. Nie przesadzaj z używkami, które poprawiają nastrój tylko na chwilę, nie rozwiązują zaś żadnych problemów. Wyeliminuj ze swojej diety białe pieczywo, dodaj trochę warzyw i owoców, a ustąpią męczące zaparcia.


Kariera:

Problemy w pracy są do przezwyciężenia, ale musisz zmienić taktykę. Zamiast iść na udry ze współpracownikami czy klientami, postaw na współpracę. Na zebraniach mniej mów, a więcej słuchaj. Miły uśmiech i dobre słowo też na pewno nie zaszkodzą. Ewentualne różnice zdań i krytyczne uwagi potraktuj jako naukę i motywację, by dać z siebie więcej. Pamiętaj, to tylko biznes, nic osobistego. Skorpiony z drugiej dekady, dzięki wsparciu Plutona, poczują gotowość, by wcielić w życie biznesplan, który od dawna przygotowywały. Dla urodzonych w trzeciej dekadzie szykują się interesujące zawodowe propozycje i okazje do dodatkowego zarobku. W finansach masz żółte światło. Możesz nieco zaoszczędzić. Ale nie ryzykuj, Skorpionie, byś nie musiał wycofywać się z nietrafionych inwestycji.


Ważne znaki:

Panna stanie po twojej stronie. Unikaj Bliźniąt, będą cię męczyć.


Co Ci sprzyja?

Dobrym momentem, by zainteresować innych swoimi pomysłami, jest trygon Merkurego z węzłem księżycowym (1-4 kwietnia). Podczas trygonu Marsa z Plutonem (4-9 kwietnia) niewielkim wysiłkiem osiągniesz duży sukces.


Wystrzegaj się!

Nie bądź zbyt podejrzliwy w czasie kwinkunksu Marsa z Saturnem (14-20 kwietnia). Czyjaś złośliwa uwaga rozdrażni cię podczas kwadratury Marsa z węzłem księżycowym (19-23 kwietnia).


 

Słońce i Merkury najeżą twoją drogę przeszkodami. Pod wpływem opozycji Marsa. możesz reagować zbyt nerwowo i agresywnie. Ale wzmacnia cię Pluton, więc będziesz zdolny do ekstremalnego wysiłku. Trygon Wenus może zaś przywiać nową miłość.

reklama


Zobacz także