Horoskop miesięczny

Panna

Panna od 23 sierpnia - 22 września

Co Ci sprzyja?

W czasie koniunkcji Merkurego z Jowiszem (9-13 października) bardzo się przydadzą twoje mądre rady. Kiedy Merkury utworzy trygon z Neptunem (29-31 października), twoje domysły i podejrzenia okażą się trafne.


Wystrzegaj się!

Gdy Merkury będzie  w kwadraturze  z Marsem (11-15 października), możesz zostać bezpardonowo zaatakowany.  Większą presję odczujesz w dniach  14-18 października, podczas kwadratury Merkurego.  z Plutonem. Rak będzie cię rozpieszczał a Ryby rozczarują. Waga poprawi ci humor.


 

Jeżeli tylko zachowasz spokój i dobry humor, wszystko potoczy się po twojej myśli.

Niebo nad tobą
Przed tobą udany miesiąc, bo planety nie poskąpią ci swojej sympatii. Trygon Marsa to szansa, by wreszcie przekuć pomysły w czyny. I nieźle spieniężyć, dodaje Merkury w sferze finansów. Choć Saturn w kwadraturze może ci rzucać kłody pod nogi, twoim sprzymierzeńcem jest trygon Plutona, pokonasz je więc jednym skokiem. Zgłasza się jeszcze Wenus, która w trygonie do 17 października pozwoli ci bezkarnie korzystać z wszelkich przyjemności.

Uczucia i związki
Poranki mogą być gorące

Wenus w Skorpionie dosypie szczyptę pieprzu do miłosnych relacji. Zwłaszcza wasze wspólne poranki mogą być bardzo gorące. Weź to pod uwagę i nastaw budzik trochę wcześniej, by nie spóźnić się do pracy. Wieczorem zaś dla odmiany słodko i romantycznie – kolacje przy świecach, nastrojowe kafejki, spacery w deszczu. W rozwiązywaniu codziennych problemów będziesz musiała, Panno, jednak liczyć wyłącznie na siebie. Samotne Panny niech nastawią swe miłosne radary między 1 a 11 października. Sygnał, który komuś wyślecie, nie pozostanie wówczas bez odzewu. Co prawda Merkury w Wadze może przynieść trochę zabawnych pomyłek i nieporozumień, koniec końców jednak znajdziecie do siebie drogę.

Rodzina i przyjaciele
Odpuść, daj żyć najbliższym

Zapewne wolałabyś, Panno, zaszyć się gdzieś z książką, ale trzeba się przemóc i trochę bywać wśród ludzi, by nie zapomnieli, jak wyglądasz. Zresztą przy wsparciu Wenus będą bardzo mili. Tylko Pannie
z drugiej dekady niełatwo będzie dogadać się z niektórymi osobami. Ich słowa okażą się dla ciebie niespójne. W domu twoją uwagę bardziej niż zwykle zaprzątać będą detale. Niedokładnie wytarte psie łapy
po spacerze mogą popsuć ci humor i zmienić w zrzędę najgorszego sortu. Odpuść i daj żyć najbliższym!

Praca i pieniądze
Merkury może przyćmić twój rozsądek

Z radością powitasz wygodną rutynę. Nikt nie będzie niczego od ciebie chciał, więc skupisz się na swoich zadaniach. Jednak jeśli trzeba wykazać się inicjatywą czy wykonać coś ponad normę, szef niech nie liczy na ciebie. Zanim zdecydowanie mu odmówisz, zastanów się, czy nie warto jednak się postarać i zdobyć w ten sposób kilka punktów. O zmianie pracy na razie nie będziesz myśleć. Warto jednak rozejrzeć się za dodatkowym zajęciem, szczególnie jeśli jesteś na emeryturze, ale twój zapał do działania jeszcze się na nią nie wybiera. Ostrożnie z pieniędzmi. Wenus ciągnąć będzie cię na zakupy, ale Merkury nie jest teraz twoim sprzymierzeńcem i chęć posiadania czegoś ładnego (mniejsza o cenę!) przyćmić może twój zdrowy rozsądek. I dasz się namówić nawet na kredyt. Panny z trzeciej dekady najlepiej zrobią, jeśli swoją kartę kredytową ukryją głęboko.

Zdrowie
Bądź dobrym przykładem

Droga Panno, składasz się nie tylko z umysłu i ducha, ale również z ciała, poświęć mu więc więcej uwagi. Zadbaj o swój komfort fizyczny – wygodne buty, markowy kosmetyk czy miękka, hypoalergiczna pościel to nie jakaś fanaberia. Dodatkową energię, którą da ci Mars w Koziorożcu, poświęć na przekonanie domowników do zdrowego trybu życia. Zapełnij lodówkę lekkimi zamiennikami kalorycznych bomb, podsuń ulotki o tym, że warto zrobić profilaktyczne badania. O tym, że najlepiej działa przykład, który sama im dasz, nie ma co wspominać, przecież to dla ciebie oczywiste.

reklama


Zobacz także