Horoskop miesięczny

Masz szansę dogadać się w jakiejś zadawnionej sprawie. Nie odwlekaj tego.
Panna

Panna od 23 sierpnia - 22 września

Uczucia:

Bądź uważna. Jesteś singielką? W maju staniesz się wyjątkowo kochliwa. A pomoże ci w tym ciepło, którym obdarzą cię gwiazdy i do którego ludzie będą lgnąć jak muchy do lepu. Rozglądaj się zatem uważnie, bo teraz masz szansę zdobyć niejedno serce, a lepiej, żebyś pochopnie nie zainwestowała uczuć. Jeżeli zaś od dawna jesteś z kimś związana – przed tobą bardzo dobry miesiąc. W końcu dogadasz się ze swoją drogą połówką w jakiejś bardzo ważnej sprawie, co do której, do tej pory, nie było między wami zgody. Możesz śmiało planować wspólną przyszłość i wytyczać razem z partnerem nowe cele. Trudniejszy czas szykuje się tylko, jeśli należysz do Panien urodzonych w dniach 10-15 września. Pozostaniesz bowiem pod wpływem Lilith, która mocno namiesza w relacjach z najbliższymi. Ale nie martw się i cierpliwie przeczekaj impas. Planety zapowiadają gwałtowną zmianę aury wokół ciebie już w ostatnich dniach maja.


Rodzina:

Cierpliwości. W relacjach rodzinnych sporo zamieszania i niedomówień – zwłaszcza w pierwszej połowie miesiąca. Nie wszystko okaże się dla ciebie zrozumiałe. Z pewnością nie będziesz zadowolona z postępowania swoich dzieci. Zechcą bowiem coś ważnego przed tobą ukrywać albo poważnie narozrabiają. Nie stawiaj ich pod ścianą i nie zmuszaj do zwierzeń, bo i tak z tego nic nie będzie. A ty tylko niepotrzebnie się zdenerwujesz. Daj sobie czas – bo w ostatnim tygodniu maja, kiedy Merkury ustawi się w koniunkcji ze Słońcem – dzieci same poszukają u ciebie wsparcia. Podczas nowiu Księżyca w znaku Byka (18 maja) pomyślnie potoczą się sprawy związane z domowym budżetem albo jakimiś sprawami urzędowo-finansowymi. Możesz liczyć na szczodrość krewnych i hojność tych, którzy dotąd uchodzili za sknery.


Zdrowie:

Zadbaj o nastrój. Siły witalne na pewno cię nie opuszczą. Życie na pełnym biegu paradoksalnie ochroni cię przed różnymi dolegliwościami. W twoim przypadku stres będzie w tym miesiącu działał mobilizująco. Dopiero
w ostatnich dniach maja może dopaść cię pogorszenie kondycji psychicznej. Czekają cię huśtawki nastrojów i chwile zwątpienia. Postaraj się zachować równowagę. Medytuj albo przynajmniej dużo rozmawiaj z jakąś zaufaną i pozytywną osobą – to pomoże ci odgonić czarne myśli. Jeżeli należysz do tych Panien, które od dawna przekładają badania kontrolne i unikają zabiegów medycznych – koniecznie umów się na nie w ostatniej dekadzie miesiąca. To doskonały czas, by uporać się z nimi bez komplikacji, dotkliwych skutków ubocznych i długiej rehabilitacji. Ubywający Księżyc w pierwszej połowie maja wyznaczy zaś dogodny moment na rozpoczęcie wszelkich diet oczyszczających czy odchudzających.


Kariera:

Staraj się. Możesz wyjątkowo szybko osiągnąć wytyczone cele, przede wszystkim dzięki własnej przedsiębiorczości i inteligencji. W maju okażesz się, Panno, sprawnym organizatorem i świetnym przywódcą. W pierwszej połowie maja, gdy Słońce utworzy trygon z potężnie działającym Plutonem, masz szansę dokończyć jakiś długo ciągnący się projekt. Dopilnuj tego, bo w przeciwnym razie będziesz miała kłopoty. Z kolei w drugiej połowie maja, kiedy Merkury wejdzie w ruch wsteczny, z niektórych zamierzeń będziesz musiała się wycofać, ktoś bowiem stanie ci na drodze.


Ważne znaki:

Byka omijaj z daleka. Z Wagą warto się bliżej poznać, a nawet robić z nią interesy. Lew uzna cię za rywala. Natomiast Bliźnięta mogą cię zabrać w ciekawą podróż.


Co Ci sprzyja?

Już od 1 maja Merkury rozgości się w znaku Bliźniąt, otworzą się więc przed tobą nowe perspektywy zawodowe. Tym bardziej, że będziesz teraz wyjątkowo bystra, Panno. W ostatnich dniach miesiąca Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, co sprawi, że wiele rzeczy ujrzysz w nowym świetle. To dobry czas, by bronić swojego zdania i wprowadzać swoje zasady.


Wystrzegaj się!

Kwadratura Merkurego z Neptunem (7-11 maja) może spowodować pomyłki. Bądź ostrożna za kółkiem i przy podejmowaniu zobowiązań. Pod wpływem Wenus w kwadraturze do Urana (23-27 maja) możesz wdać się w niebezpieczną znajomość.


 

reklama


Zobacz także