Horoskop miesięczny

Panna

Panna od 23 sierpnia - 22 września

Wystrzegaj się!

Bądź czujny podczas kwadratury Merkurego z Saturnem (5-9 sierpnia). Konkurencja tylko czeka na twój fałszywy krok. W czasie koniunkcji Marsa z Saturnem (21-27 sierpnia) uważaj na zwierzęta. Możesz zostać pożądlony lub pokąsany. Bliźnięta cię nieźle wkurzą. Ochłodzą się twoje relacje ze Strzelcem.


 

Odważ się wreszcie być sobą. I nie zgadzaj na to, co jest dobre dla wszystkich, tylko nie dla ciebie.

Niebo nad tobą
Uzbrojona w silną energię Słońca będziesz mogła, Panno, przenosić góry. Ale dopiero od 21 sierpnia. Wcześniej masz czas na odpoczynek, namysł przed podjęciem decyzji. Merkury w twoim znaku zadba o dobre rozeznanie w sytuacji, a Wenus zapewni wsparcie otoczenia. Jowisz chce cię wyswatać, więc nie broń się przed miłością.

Uczucia i związki
Może cię kusić zdrada
Panno w stałym związku, za sprawą kwadratury Marsa do Wenus i Neptuna na twojej drodze pojawić się może wiele atrakcyjnych pokus. Ale to nie znaczy, że musisz im ulegać, masz przecież wolną (i bardzo silną) wolę. Uwaga: ten układ działa w obie strony. Nawet jeśli partner nigdy dotąd nie dał ci najmniejszych powodów do zazdrości, zawsze musi być ten pierwszy raz. W dniach 5-10 sierpnia kwadratura Marsa do Wenus wywoła napięcia w związkach Panien z pierwszej dekady. Partner może obrazić się lub wyjdzie z niego gbur i troglodyta. I będziesz musiała się wstydzić przed znajomymi za jego braki w savoir-vivrze. Wolne Panny będą biegać z randki na randkę, a urodzonym w trzeciej dekadzie Jowisz już szykuje ślubne dzwony.

Rodzina i przyjaciele
Odsiewaj ziarno od plew
Jowisz w twoim znaku da ci dość pewności siebie, nie będziesz więc na siłę szukać akceptacji i przestaniesz się dopasowywać do czyichś oczekiwań. Niewykluczone, że przysporzy ci to wrogów. Ale nie przejmuj się, jeśli ktoś z tego powodu przestaje cię lubić, to znaczy, że nigdy nie był twoim prawdziwym przyjacielem. Mars w kwadraturze popsuje relacje z krewnymi. Załagodzisz konflikty, jeśli podczas spotkań rozpylisz w powietrzu zapach kwiatów jaśminu lub zapalisz kadzidełko o tej woni. Gdy Wenus utworzy opozycję z Neptunem (13-18 sierpnia), znajdzie się wiele osób chętnych udzielić ci dobrej rady. Ale im bardziej ktoś będzie narzucał ci swoje zdanie, tym mniej go słuchaj. Przyjrzyj się, czy proponowane rozwiązanie twojego problemu nie jest korzystne dla niego samego.

Praca i pieniądze
Masz szansę ruszyć ostro do przodu
W firmie nic złego cię nie spotka, bo Jowisz utrzyma cię z dala od linii strzału. Panny z trzeciej dekady mogą nawet awansować. A jeśli szukasz pracy, nie rozstawaj się z telefonem, bo między 18 a 22 sierpnia Merkury przyniesie ci wiadomość o etacie do wzięcia. Pracusiów wyciągnie na fachowe targi i konferencje dla specjalistów, pomoże również zdobyć nowe umiejętności. Nie broń się zatem, jeśli trzeba będzie zainwestować w podnoszenie kwalifikacji. Na pewno nie pożałujesz. W labiryncie przepisów i spraw urzędowych poruszać się będziesz wyjątkowo sprawnie. Domowy budżet dopniesz bez trudu. Jeśli zdecydujesz się wykupić polisę na życie, kieruj się nie tylko wysokością miesięcznej składki, ale sprawdź przede wszystkim, co w jej zakresie oferuje ubezpieczyciel.

Zdrowie
Wklepuj piękno
Miesiąc sprzyja pozbywaniu się tego, co ci przeszkadza. Może to być uporczywa dolegliwość, z którą od lat bezskutecznie walczysz, nałóg lub nadmiar tkanki tłuszczowej. Niektóre Panny zdecydują się skorzystać z pomocy chirurga, by usunąć szpecące blizny lub znamiona. Nie ma lepszego czasu na zabiegi upiększające niż pobyt Wenus w twoim znaku. To już od 5 sierpnia. Rób pilingi, nawilżające maseczki, a przy codziennym nakładaniu kosmetyków pamiętaj o złotej zasadzie: aby substancje aktywne łatwiej wnikały wgłąb skóry, nie smaruj się kremem, tylko go wklep.

reklama


Zobacz także