Horoskop miesięczny

Bądź uważna i patrz głębiej. Ktoś niepozorny może okazać się miłością twojego życia.
Panna

Panna od 23 sierpnia - 22 września

Uczucia:

Bierz sprawy w swoje ręce. Jeśli jeszcze nie znalazłaś swojej drugiej połowy, nie siedź bezczynnie, tylko rozpocznij polowanie. Grudzień to dla ciebie świetny czas na poznawania nowych ludzi i robienie dalekosiężnych planów. Szczególnie efektywne dni w tej kwestii czekają cię w pierwszych dniach grudnia, gdy w znaku Koziorożca jeszcze będzie przebywał Mars. Dlatego miej oczy dookoła głowy, by nikogo interesującego nie przeoczyć. Pamiętaj jednak, byś nie zwracała uwagi wyłącznie na wygląd zewnętrzny, jak to masz często w zwyczaju. Skup się na walorach psychicznych i emocjonalnych poznanej osoby. Gwiazdy zapowiadają bowiem, że w tym czasie możesz poznać kogoś z pozoru mało interesującego, kto okaże się największą miłością twojego życia. A co, jeśli jesteś już w parze? Przed wami naprawdę dobre dni. Wenus w sekstylu z Neptunem (12-16 grudnia) sprawi, że zapomnicie o tym, co was dzieli i zobaczycie, jak dobrze może wam być razem. Sekstyl Neptuna ze Słońcem zaś ułatwi wam wyjaśnienie jakiego zadrażnienia.


Rodzina:

Bądź asertywna. Kłótnie z dziećmi i buntowanie się przeciwko ich pomysłom nie rozwiążą żadnych problemów. Przeciwnie! Jeśli nie powściągniesz swojego krytykanctwa i chęci dowodzenia zawsze i wszędzie, one z pewnością się zbuntują. I tym razem trudno ci będzie je spacyfikować. Jeśli chodzi o stosunki z dalszą rodziną, to te święta nie zechcą należeć do łatwych. Będzie ci trudno sprostać wszystkim oczekiwaniom i powinnościom, dlatego wykaż się dyplomacją i naucz się mówić asertywne „nie”. Tym sposobem nikogo nie zranisz. A i sama nie poczujesz się winna, że nie chcesz zrobić czegoś, czego oczekują inni.


Zdrowie:

Ruszaj się. Lilith, przebywająca w twoim znaku, sprawi, że niezdrowe nawyki teraz odbiją się na twoim zdrowiu. Możesz uskarżać się na dolegliwości trawienne albo kłopoty ze stawami. Mars, przesuwający się 5 grudnia do znaku Wodnika, sprawi, że postanowisz coś zmienić. Idź za tym ciosem i postaraj się uregulować swój styl życia. Dobrze się wysypiaj! Gwiazdy ostrzegają, że to właśnie niedobory snu mogą osłabić twoją odporność na stres i podatność na choroby. Koniecznie zadbaj o regularny ruch. Wystarczy półgodzinny spacer dziennie, byś przez całą jesień i zimę cieszyła się dobrą kondycją. To chyba niezbyt duże poświęcenie. Nie sądzisz?


Kariera:

Nie skracaj dystansu. Mars, przebywający od 5 grudnia w znaku Koziorożca, doda ci sumienności i uczyni sprawczą. Teraz jest dobry moment na zaczynanie nowych projektów, szukanie pracy czy wprowadzanie ulepszeń do codziennej pracy. Wszczęte w tym miesiącu przyniosą wiele profitów. Miej się na baczności, szczególnie podczas kwadratury Merkurego z Neptunem (1-3 grudnia). Ktoś w twoim otoczeniu zechce ci zaszkodzić i narazić na wiele nieprzyjemności. Gwiazdy ostrzegają też, byś nie skracała dystansu ze współpracownikami. To, co powiesz o swoim prywatnym życiu, może obrócić się przeciwko tobie.


Ważne znaki:

Ze Strzelcem nie warto umawiać się na randkę. Wodnik może udać, że cię nie zna. Poprawisz relację z Lwem, a Waga zaskoczy cię swoją lojalnością.


Co Ci sprzyja?

Dzięki sprytowi i odwadze masz szansę zrobić szybką karierę. W dniach 4-8 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w trygonie do Urana, twoje starania o awans okażą się skuteczne. W dniach 18-22 grudnia Neptun ustawi się w sekstylu z Merkurym, wyznaczając dogodny moment na randki i wyznawanie uczuć. Możesz zakochać się bez pamięci.


Wystrzegaj się!

W pierwszych dniach grudnia Merkury utworzy kwadraturę z Neptunem, co może fatalnie odbić się na twoim zdrowiu. Kiepskie samopoczucie obniży wydajność w pracy. Trudności w realizacji zamierzeń zwiastuje koniunkcja Saturna z planetoidą Pallas (27-31 grudnia). Może ci się wydawać, że utknęłaś na dobre.


 

reklama


Zobacz także