Horoskop miesięczny

Panna

Panna od 23 sierpnia - 22 września

Co Ci sprzyja?

Trygon Merkurego z Węzłem Księżycowym (7-9 grudnia) pomoże ci się porozumieć z kimś, kto nie jest twoim zwolennikiem. Gdy w ostatnich dnia miesiąca Słońce znajdzie się w sekstylu z Neptunem, zostaniesz czyimś dobroczyńcą.


Wystrzegaj się!

Nieporozumienia z partnerem są możliwe podczas kwinkunksu Wenus z Węzłem Księżycowym (12-14 grudnia). Po 19 grudnia, gdy Merkury będzie się cofał, możesz stać się, Panno, nerwowa. Nie podejmuj zatem pochopnych decyzji z Wagą będziesz unikać poważnej rozmowy. Zjednasz sobie życzliwość Lwa.


 

Dzięki rozsądnej taktyce i dużej dozie cierpliwości uda ci się zakończyć ten rok z sukcesem.

Niebo nad tobą
Kwadratura Słońca nie da ci odpocząć. Będziesz musiała, Panno, mierzyć się zarówno z konkurencją, jak i z oporem materii. Zapanować nad chaosem pomoże ci Saturn, a Merkury wzmocni twoje zdolności organizacyjne. Neptun nie pozwoli ci przejść obojętnie obok potrzebujących pomocy.

Uczucia i związki
Uwaga na zazdrośników
Planety miłości – Wenus i Mars – patrzą na ciebie zezem, ostrożnie więc z nowymi znajomościami. Jeżeli jesteś, Panno, samotna, możesz trafić na kogoś, kto będzie się bawić twoimi uczuciami. Bój się jednoznacznych deklaracji. Może kryć się za tym zarówno uprzedzenie do związków, jak i... ktoś inny. Panno sparowana, uważaj na zazdrośników. Osoby trzecie zechcą zepsuć to, co was łączy, lub zrujnować ci reputację. Zwłaszcza jeśli z partnerem związana jesteś także zawodowo. W parach, które przechodzą poważny kryzys, czas na podjęcie ostatecznej decyzji wyznaczy koniunkcja Merkurego z Plutonem (18-20 grudnia). Jeśli zaś urodziłaś się w ostatnich dniach znaku, Saturn może zetknąć cię z byłym partnerem. Sęk w tym, czy naprawdę się zmienił, czy tylko tak mówi.

Rodzina i przyjaciele
Zadbaj o dobrą atmosferę
Konflikty i nieporozumienia zdarzają się wszędzie, a co dopiero w najbliższej rodzinie. Nie łudź się więc, że przy wigilijnym stole zapanuje fantastyczna atmosfera. Mimo to zrób wszystko, by była jak najlepsza, odwracając uwagę od spornych tematów. Nie próbuj też krytykować dzieci swoich bliskich, nawet jeśli zachowują się skandalicznie. Rodzice i tak staną w ich obronie. a tobie dostanie się, że się czepiasz. Jeżeli w pierwszych dniach grudnia zaczniesz remont z nadzieją, że do świąt zdążysz posprzątać, możesz się rozczarować. Roboty się przeciągną nawet do przyszłego roku.

Praca i pieniądze
Zdobądź tytuł specjalisty
Czujesz się niedoceniony w pracy? Włóż więcej wysiłku w pokazanie tego, co umiesz, a nie w umniejszanie zasług współpracowników. A jeśli zajdzie potrzeba zabrania głosu na ważnym zebraniu, zrób to bez tremy. Sprzyja ci przecież największy mówca zodiaku – Merkury – w znaku rzeczowego Koziorożca. Szybko opanujesz również nowe programy komputerowe i obsługę różnych urządzeń. Masz szansę zdobyć tytuł specjalisty lub stopień naukowy. A jeśli prowadzisz własną firmę – licencję lub zezwolenie, które da ci przewagę nad konkurencją. Jeżeli siedzisz w domu, dobrym rozwiązaniem będzie telepraca. Coraz więcej firm ją oferuje, daj więc ogłoszenie, że jesteś chętny. Zainteresuj się bardziej oszczędnościami i lokatami, warto w tej sprawie złożyć wizytę w banku. Merkury do 19 grudnia sprzyja dobrym pomysłom na zainwestowanie gotówki. Pieniędzy na codzienne wydatki ci wystarczy, zwłaszcza że po świętach uda ci się zwrócić do sklepu kilka nietrafionych prezentów.

Zdrowie
Stawiaj na aktywność
Zrób, Panno, wszystko, by nowy rok powitać w jak najlepszej formie. Aktywność fizyczna to podstawa, pozwoli ci pozostać sprawną i niezależną, odsunie widmo depresji. Panny z końca znaku mogą się skarżyć na ból stawów i kręgosłupa, zwłaszcza w odcinku szyjnym. Być może to zmiany zwyrodnieniowe, choć niekoniecznie. Wizyta u ortopedy oraz badania, które ci zleci, wyjaśnią wszelkie wątpliwości. Nie umiesz oprzeć się czekoladzie? Wybierz tę gorzką, która zawiera najwięcej kakao, ale nie przekraczaj dwóch kostek dziennie.

reklama


Zobacz także