Horoskop miesięczny

Porzuć lęki, obawy i odważnie spójrz w przyszłość. Jesteś przecież kowalem własnego losu. 

Niebo nad tobą

Słońce, Merkury i Wenus w trygonie pomogą ci wyznaczyć cel, obrać strategię i ruszyć naprzód. Jowisz w twoim znaku doda ci wiary w siebie, entuzjazmu i wytrwałości. A tworząc opozycję z Neptunem, wniesie więcej fantazji i obudzi ukryte dotąd zdolności np. artystyczne lub... ezoteryczne. 

Uczucia i związki 
Wielka fala kochania 

Wenus w Byku przyniesie ci, Panno, słodkie chwile z partnerem, który zechce ci dogadzać na każdym kroku. Wspólne kolacyjki, śniadania do łóżka... Jeżeli nie chcesz przypłacić tego oponką, musisz się wziąć ostro do miłosnej gimnastyki, do której zresztą chęci nie powinno zabraknąć. Samotne Panny zaskoczy nieoczekiwane powodzenie. Jowisz w trygonie z Wenus (9-12 maja) może sprawić, że ktoś się w tobie zakocha, choć Neptun sugeruje, że niekoniecznie musi od razu wyjawić swoje uczucia. Dlatego miej oczy otwarte i czytaj nie tylko ze słów, ale przede wszystkim z mowy ciała. Jeśli urodziłaś się w drugiej dekadzie znaku, możesz spotkać miłość z dawnych lat. Skończy się jednak raczej na kawie i wspominaniu. Przecież wiesz, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.  

Rodzina i przyjaciele 
Nie poruszaj drażliwych tematów 

Zapowiadają się rodzinne zjazdy i spotkania. Dołóż wszelkich starań, by przebiegły bezkonfliktowo. Sama wiesz, że niektórzy krewni bywają wyjątkowo drażliwi i obrażalscy, na wszelki wypadek powstrzymaj się więc od jakiegokolwiek narzekania, nawet w żartach. W domu nie staraj się za wszelką cenę udoskonalić tego, co dobrze działa. Energię skieruj tam, gdzie faktycznie niezbędne są naprawy. Gdyby jakieś zadanie cię przerosło, śmiało proś o pomoc przyjaciół, w końcu po to są, prawda?. 

Praca i pieniądze 
Działaj, a nie ominie cię sukces 

Pracować będziesz z zaangażowaniem i pasją, niespotykaną u innych znaków. Merkury w trygonie z Plutonem (8-13 maja) ułatwią ci osiągnięcie celów. Swoje zamierzania przeprowadzisz skutecznie i z dużą dozą sprytu, tak że szef nawet się nie zorientuje, jak będzie jeść ci z ręki. Przekonasz innych do swoich pomysłów, a ci, którzy zawsze mają jakieś ale, tym razem będą siedzieć cicho. Jowisz wspiera w dążeniu do niezależności, szczególnie Panny z drugiej dekady. To dobry moment, by pomyśleć o założeniu własnej firmy. Pozostałym pomoże zamknąć jakieś sprawy prawne i formalne, zyskać pieniądze, które wam się należą, nawet jeśli straciliście już nadzieję na sprawiedliwość. Jeśli czeka cię rozmowa kwalifikacyjna, dobrze się do niej przygotuj, bo paść mogą pytania niestandardowe, np. o twoje hobby. Trochę zamieszania przynieść może opozycja Jowisza z Neptunem w drugiej połowie maja. Pilnuj, by nie zginął ci żaden ważny dokument. Czas zresztą skończyć z gromadzeniem w domu papierów. W dobie komputeryzacji większość faktur czy zeznania PIT powinnaś mieć w formie elektronicznej. 

Zdrowie 
Wyjdź na dwór  

Choć maj kusi świeżymi warzywami, tobie przydałoby się także więcej mięsa, a przynajmniej białka zwierzęcego. Ryby i nabiał też się załapują. Twój organizm potrzebuje wzmocnienia. Między 17 a 23 maja w czasie kwinkunksu Merkurego z Saturnem mogą cię irytować nawet drobne sprawy. Spróbuj spojrzeć na nie z innej perspektywy. Pozwól sobie na relaks, spędzaj jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Co powiesz na rowerowe wyprawy? Nawet jeśli ostatni raz jeździłeś na rowerze w dzieciństwie. Tego się nie zapomina!

 

Panna

Panna od 23 sierpnia - 22 września

Co Ci sprzyja?

Koniunkcja Merkurego z Wenus (12-15 maja) to szczęśliwy czas dla związków. Partner będzie nosić cię na rękach. Trygon Merkurego z Jowiszem (22-28 maja) wspomoże cię w działaniu. Wyjaśnisz sporne sprawy, podejmiesz ważne decyzje.


Wystrzegaj się!

Podczas kwinkunksu Merkurego z Saturnem (17-27 maja) wstrzymaj się z decyzjami. Drobny błąd może mieć fatalne skutki. Nie stawiaj sobie poprzeczki zbyt wysoko w dniach 25-30 maja. Kwadratura Jowisza z Saturnem podetnie ci skrzydła.


 

reklama


Zobacz także