Horoskop miesięczny

Lew

Lew od 23 lipca - 22 sierpnia

Co Ci sprzyja?

Sekstyl Słońca z Uranem (7-11 lutego) może przynieść ci nagłe olśnienie. Na pomoc, wsparcie i dobrą radę możesz liczyć podczas sekstylu Słońca z Saturnem (12-16 lutego).


Wystrzegaj się!

Weź sobie do serca krytykę podczas opozycji Słońca z Węzłem Księżycowym (19-22 lutego). W czasie opozycji Marsa z Jowiszem (25-28 lutego) niepotrzebnie możesz unieść się honorem. zbliżysz się do Wodnika. Nie obawiaj się Skorpiona, nic ci nie zrobi.


 

Wszystko pójdzie według twojego planu. Doskonały humor masz więc gwarantowany.

Niebo nad tobą
Sferze relacji przyświeca Słońce, spore ożywienie wnosi też Merkury.
Mars i Wenus uśmiechają się do ciebie trygonem, a sekstylem z Wagi błogosławi ci Jowisz. Będziesz mieć swoje pięć minut, a nawet więcej. Nie zabraknie powodów do radości i dumy. Na szczęście Saturn w trygonie zadba, byś nie stracił kontaktu z rzeczywistością.

Uczucia i związki
Szykuje się karuzela emocji
Wenus i Mars w Baranie obiecują ci spełnienie marzeń. Pragniesz zdobyć czyjeś serce? Nie ma lepszej okazji niż połowa lutego. Zawalcz, a pokonasz rywali. A może wcale nie musisz walczyć, bo jest już ktoś, kto się tobą interesuje? Wkrótce da ci to wyraźnie do zrozumienia. W stałych związkach nuda odejdzie w zapomnienie. Szykuje się za to karuzela emocji. Kłótnie i słodkie godzenie się, lub tylko droczenie z partnerem, by rozpalić jego pożądanie. A może na walentynki twoja druga połowa zafunduje ci jakąś przygodę, której nie zapomnisz do końca życia? Jeśli wtedy kogoś poznasz, dalszy – bardzo namiętny ciąg – na pewno nastąpi. Nie rób sobie jednak wielkich nadziei. To raczej nie miłość, lecz erotyczna fascynacja, co nie oznacza, że nie będzie fantastycznie!

Rodzina i przyjaciele
Wyciągnij rękę na zgodę
To dobry moment na wyjaśnianie nieporozumień z przyjaciółmi. Być może poróżniły was drobiazgi. Daj znać, że już się nie gniewasz. Wystarczy szczera rozmowa, by oczyścić atmosferę. Wykorzystaj swoją zdolność znajdywania wspólnego języka z ludźmi, którą daje ci Słońce w znaku Wodnika, i nawiązuj nowe przyjaźnie. Także z tymi, którzy wydają ci się być z innego świata. Twoje horyzonty poszerzą się, otworzą się też nowe możliwości. Życie rodzinne mniej będzie cię pociągać, ale nie zapominaj o najbliższych. Możesz liczyć na ich cenne rady, więc jeśli masz do podjęcia trudną decyzję, koniecznie pytaj.

Praca i pieniądze
Bądź gotowy do działania
Dobra passa trwa również w pracy. Staraj się ją wykorzystać i nie odkładaj ważnych spraw na później. Jeśli otrzymasz propozycję pracy lub współpracy, nie wahaj się zbyt długo, bo skorzysta ktoś inny. Nawet jeśli nie znasz wszystkich szczegółów – nie szkodzi – dogadasz je później. Teraz liczy się twoja gotowość do działania. Do 18 lutego szef patrzy na ciebie wyjątkowo życzliwie i nareszcie cię doceni. Twoje pomysły i propozycje padną na podatny grunt. A jeśli nie, nie wahaj się przedstawić mu listy swoich zasług i porozmawiać o awansie. Lwy myślące o własnej działalności, zwłaszcza urodzone w drugiej dekadzie, będą mieć mnóstwo pomysłów na zarobienie sporych pieniędzy. Być może musisz odświeżyć znajomość jakiegoś obcego języka, bo współpraca z zagranicą przyniesie ci stały przypływ zleceń. Gdy Słońce utworzy trygon z Jowiszem (10-14 lutego), mogą wpaść ci dodatkowe pieniądze. Czyżby jakaś prowizja lub nieoczekiwana wygrana?

Zdrowie
Ten straszny cholesterol
Jako znak słoneczny o tej porze roku nie najlepiej tolerujesz niskie temperatury. Zwłaszcza Lwy urodzone w lipcu skarżyć się mogą na nieustannie zziębnięte dłonie i stopy. Zaradzi temu gorący rosół i rozgrzewająca kąpiel w wodzie z dodatkiem olejku, np. eukaliptusowego, sosnowego czy tymiankowego. Nie tylko poprawi krążenie, ale też odetka zapchany katarem nos. Czy wiesz, drogi Lwie, że można być szczupłym, ćwiczyć, zdrowo się odżywiać, a mimo to mieć wysoki poziom cholesterolu? Sprawdź, czy ten problem nie dotyczy ciebie i zrób stosowne badanie. Nie zaszkodzi namówić do tego również bliską ci osobę.

reklama


Zobacz także