Horoskop miesięczny

Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

Prognoza:

Twój partner nie będzie mieć z tobą lekko, bo staniesz się wymagający i marudny. Nie przesadzaj z oczekiwaniami. Doceń, że posprzątał mieszkanie i ugotował obiad, zamiast krzywić się, że czegoś nie domył i przypalił sos, bo się zniechęci i już nigdy nie zobaczysz go ze ścierką w ręku. W związkach z krótkim stażem szykują się przejściowe kłopoty. Możliwe, że zaczniesz mieć wątpliwości co do uczuć swoich lub partnera albo pokłócicie się o jakiś drobiazg. Ale to zupełnie naturalne, że musicie się dotrzeć, nie wyolbrzymiaj więc nieporozumień, przypomnij sobie za to znaczenie słowa „kompromis”. Samotne Koziorożce mogą liczyć na gorący romans podczas trygonu Wenus z Plutonem (22-26 czerwca). Ale lepiej nie opowiadaj o nim znajomym, bo zaczną się plotki, które mogą doprowadzić nawet
do rozstania.


Rodzina:

Będziesz najbardziej pożądaną osobą w każdym towarzystwie. Mądrze doradzisz wahającym się, niezdecydowanych zmotywujesz do działania, a smutnym przyniesiesz słowa pocieszenia. Licz się przy tym ze zdaniem innych ludzi i szanuj odmienne poglądy. W przeciwnym razie stracisz tylko czas i energię na kłótnie i niekończące się dyskusje na nieistotne tematy. Okres po 20 czerwca sprzyja życiu rodzinnemu. Jednym z atutów, który docenią dzieci, będą na pewno twoje kulinarne zdolności. W tym miesiącu osiągną apogeum. Pomyśl o zorganizowaniu dla najbliższych przyjęcia lub grilla.


Zdrowie:

Poczujesz się, Koziorożcu, wolny i szczęśliwszy. Nic dziwnego, że zamarzy ci się nowy wygląd. Zrób więc wycieczkę po sklepach i zaszalej. Koziorożcu z trzeciej dekady, przestań oszczędzać na swoim komforcie! Dobre buty czy wygodny fotel do pracy to konieczność. Nawet jeśli sporo kosztują, w przyszłości zaoszczędzisz na lekarzach i rehabilitacji. Jeśli urodziłeś się w pierwszej dekadzie, jesteś na astrologicznym półmetku, pora zatem wyhamować i złapać oddech. Trochę dystansu i odpoczynku dobrze ci zrobi.


Kariera:

Znaj, Koziorożcu, swoje miejsce w szeregu, bo to jeszcze nie czas na sukcesy i awanse. Jeśli zaczniesz za bardzo się wychylać i – nie daj Boże – podważać kompetencje szefa – musisz liczyć się z tym, że postanowi przykładnie cię ukarać. I cofnie ci wakacyjny urlop lub pominie przy rozdzielaniu premii. Opozycja Słońca z Saturnem (13-17 czerwca) przyniesie ci chęć rozpoczęcia czegoś nowego. Dla urodzonych w trzeciej dekadzie tym nowym okaże się zmiana pracy. Właśnie teraz znajdziesz w sobie dość odwagi, aby rzucić w diabły posadę, w której męczysz się od dawna, i zacząć robić to, co sprawia ci satysfakcję. Nie martw się tak o swoją pozycję czy jak zostaniesz oceniony, bo to paraliżuje twoje działania. Po prostu rób to, co potrafisz najlepiej, i idź czasem pod prąd, zaryzykuj, spróbuj innych niż dotąd rozwiązań. To może przynieść zaskakujące rezultaty podczas koniunkcji Marsa z Merkurym (26-30 czerwca). Z kolei opozycja Merkurego z Plutonem w ostatnich dniach czerwca to dobry czas, by wybrać się do banku i negocjować lepsze warunki prowadzenia konta lub poszukać
na przykład nowego operatora sieci.


Ważne znaki:

O twój dobry humor zadba Rak, zaś Byk wesprze cię finansowo.


Co Ci sprzyja?

Świetny interes masz szansę ubić podczas trygonu Merkurego z Plutonem (1-3 czerwca)! W czasie nowiu Księżyca (24 czerwca) znajdziesz wyjście z trudnej sytuacji.


Wystrzegaj się!

Ze swoimi ograniczeniami będziesz się musiał zmierzyć podczas opozycji Słońca z Saturnem (13-17 czerwca). Nie prowokuj swoich przeciwników w czasie kwadratury Marsa z Jowiszem (22-28 czerwca).


 

Możesz osiągnąć wszystko, co zechcesz. Niestety, pod jednym warunkiem: trzeba się będzie napracować. Opozycja Marsa zmobilizuje cię do wysiłku, jednak nie popadaj w przesadę i znajdź czas na regenerację sił. Od 21 czerwca Słońce i Merkury w opozycji uczynią cię duszą towarzystwa. Natomiast ożywienie w miłości przyniesie trygon Wenus.

reklama


Zobacz także