Horoskop miesięczny

Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

Prognoza:

Na fochy partnera spójrz z dystansem. Zamiast odgrywać sceny rodem z brazylijskiej telenoweli, posiedźcie razem przytuleni, pomilczcie o naprawdę ważnych sprawach. Urodzonym w styczniu Saturn szykuje rozłąkę, która, choć krótka, może się okazać poważną próbą zaufania. Jesteś, Koziorożcu, sam? To wspaniale! Masz więcej czasu dla siebie, nie musisz dzielić z nikim łazienki. Ciesz się wolnością, bo z Wenus w kwadraturze niełatwo znaleźć partnera. Będziesz raczej odstraszać, niż przyciągać potencjalnych kandydatów. Czym? Spójrz na siebie. Najwyższa pora zmienić styl i pozbyć się kilku podniszczonych, niemodnych ciuchów, które nie dodają ci urody. Może nie od razu otoczy cię tłum adoratorów, ale przynajmniej poczujesz się lepiej i zaczniesz się uśmiechać, patrząc w lustro. 


Rodzina:

Wyloguj się z forów i portali społecznościowych i rozejrzyj dookoła. Masz, Koziorożcu, wokół siebie kochającą rodzinę i prawdziwych przyjaciół. Poświęć im teraz czas. Kiedy ostatnio zaprosiłeś ich do siebie, tak po prostu, żeby porozmawiać? Zrób to. Stawią się z radością, a ciebie czeka niezapomniany wieczór pełen wzruszeń, zwierzeń i szczerych rozmów. Fajnie przecież powspominać stare dobre dzieje. Może wspólny wypad w góry na weekend? Albo zaplanujcie wakacyjną wyprawę do miejsc, w których przeżywaliście młodzieńcze przygody.


Zdrowie:

Nie możesz schylić się do stóp? Dostajesz zadyszki, wchodząc na czwarte piętro? To znak, że masz mizerną kondycję. Możesz to zmienić tylko w jeden sposób – ćwiczeniami! Przynajmniej 15 minut dziennie, nie zapominając o rozgrzewce. A za jakiś czas nawet zrobienie szpagatu przyjdzie ci naturalnie. Pewne komplikacje zdrowotne grożą Koziorożcom z przełomu drugiej i trzeciej dekady, których wytrzymałość testuje Pluton. Jeśli masz zaplanowaną operację lub zabieg chirurgiczny, rany mogą się dłużej goić. Urodzeni w ostatnich dniach znaku zodiaku powinni uważać na oparzenia i skaleczenia. Ostrożnie w kuchni! 


Kariera:

Obserwuj i ucz się. Od kogo? Oczywiście od najlepszych. Na pewno jest w twoim otoczeniu ktoś, kogo uważasz za mistrza, kto świetnie radzi sobie z zadaniami, które cię przerastają. Bierz z niego przykład i szlifuj swój warsztat, w czym wspiera cię trygon Merkurego z Saturnem. Dotyczy to również Koziorożców bez zatrudnienia, które chcą zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Nowa osoba może pojawić się w firmie w pierwszej dekadzie marca. Tobie przypadnie rola wprowadzenia jej we wszystkie tajniki. Koziorożcom z własną firmą sprzyja Merkury. Gdy utworzy sekstyl z Plutonem (7-9 marca), wykorzystaj okazję, by rozszerzyć ofertę i dotrzeć do większej rzeszy potencjalnych klientów. Pieniądze nie będą teraz celem numer jeden. Odkryjesz, że równie dużą – a może nawet większą – satysfakcję sprawia praca dla idei. To absolutnie nie znaczy, że będziesz klepał biedę. Ale gdy twoje potrzeby zostaną zaspokojone, chętnie podzielisz się z innymi, którzy mieli w życiu mniej szczęścia. 


Ważne znaki:

Ryby nie dadzą ci jasnej odpowiedzi. Zaboli cię krytyka Wagi.


Co Ci sprzyja?

Nie spoczniesz, dopóki nie osiągniesz celu podczas trygonu Marsa z Saturnem (3-8 marca). Merkury w koniunkcji ze Słońcem (4-7 marca) pomoże ci naprawić relacje z kimś, z kim poróżniłeś się dawno temu. 


Wystrzegaj się!

Podczas kwadratury Saturna z Merkurym (11-13 marca) możesz mieć wrażenie, że stoisz w miejscu. Nie działaj wbrew sobie w czasie kwadratury Merkurego z Plutonem (22-25 marca).


 

Koniunkcja Plutona namawia cię do porzucenia złych nawyków i fałszywych przekonań. Ze wsparciem Neptuna okaże się to łatwe, a nowe horyzonty otworzą się szeroko. Kontakty z ludźmi ułatwi ci sekstyl Merkurego (do 12 marca). Słońce w znaku Ryb pobudzi cię do szlachetnych działań. 

reklama


Zobacz także