Horoskop miesięczny

Nie rób nic na siłę. Los sam przyniesie ci zmiany i nową miłość. Tylko bądź cierpliwy.
Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

Uczucia:

Daj sobie czas. Jesteś w związku? Przemyśl, czy nie warto zmienić swojego nastawienia. Nie możesz wciąż pouczać drugiej osoby, mówić jej, co ma robić i co jest dla niej lepsze. Planety podpowiadają, że taka postawa oddala ukochaną osobę i już niedługo może zapragnąć się od ciebie uwolnić. Obudź w sobie pokorę. I przyjmij do wiadomości, że nie zawsze masz rację, mimo że jesteś święcie przekonany o słuszności swoich sądów. Słuchaj drugiej strony. Pozwól jej dokonywać wyborów, nawet jeśli czasami wiązać się to będzie z porażką. A co, jeżeli wciąż jesteś samotnym Koziorożcem? W tym miesiącu więcej zyskasz, jak postawisz na przyjaźń, a nie na miłość. Z podbojów sercowych może bowiem nic nie wyjść, a do tego porażka będzie mocno boleć. Nie panikuj, nawet jeśli bardzo boisz się samotności. Spokojnie czekaj na właściwy moment. Planety wróżą, że miłość sama do ciebie przyjdzie, gdy będziesz się jej najmniej spodziewać.


Rodzina:

Przekonasz każdego. W kwietniu boleśnie dotrze do ciebie prawda o tym, że twoi rodzice opadli już nieco z sił. Będziesz musiał przyjść im z pomocą i wziąć na siebie więcej obowiązków. Poproś o pomoc najbliższych – z radością z nią pospieszą. W tym miesiącu bowiem planety ofiarują ci olbrzymią siłę przekonywania – trudno będzie ci odmówić. Wykorzystaj ten dar również, jeśli masz dzieci. Teraz łatwiej przyjmą nowe zasady funkcjonowania w domu, dlatego nie wahaj się ich wprowadzić. A co z przyjaciółmi? Dzięki temu, że potrafisz patrzeć na sprawy z różnych punktów widzenia, ktoś bardzo ci oddany zwróci się do ciebie o poradę. Nie odpychaj go. Już wkrótce on ci się z nawiązką odwdzięczy – doceń to. Gdy w dniach 20-24 kwietnia przebywający w twoim znaku Pluton utworzy trygon z Merkurym, zechce się odezwać do ciebie ktoś, z kim od dawna byłeś zwaśniony. Być może przemyślał wasze relacje i wreszcie uda ci się naprawić to, co wydawało ci się nie do naprawienia.


Zdrowie:

Odpoczywaj. W pierwszej połowie miesiąca dotknie cię jakiś rodzaj słabości. Może chandra albo przeziębienie przykuje cię na długo do łóżka? Będziesz mieć trudności z koncentracją i pamięcią. Posłuchaj więc potrzeb swego organizmu i zadbaj o niego. Jeśli cierpisz na nadciśnienie, masz problemy z krążeniem lub męczy cię płytki oddech i czujesz się przemęczony, koniecznie zwolnij tempo i zasięgnij porady u lekarza. To również dobry czas na wypoczynek i relaks. Najlepiej weź urlop i wyjedź na parę dni. W ostatnich dniach miesiąca, kiedy w twoim znaku zodiaku rozgości się waleczna planetoida Pallas, nareszcie poczujesz przypływ nowych sił i wigoru.


Kariera:

Zlecenia na horyzoncie. W firmie lepiej będziesz dogadywać się z kobietami. Potrafisz wykorzystać swoje atuty, żeby osiągnąć to, co zamierzasz. Wykażesz się umiejętnością negocjacji w ostatniej dekadzie kwietnia, gdy przebywający w twoim znaku Pluton utworzy trygon z Marsem i Merkurym. Jeśli jednak praca od dawna wydaje ci się bez sensu, czas rozejrzeć się za nowym źródłem dochodu. Planety wieszczą jakieś nowe możliwości – nie bój się ryzyka i skorzystaj z nich. To ci się na pewno opłaci. Mimo wątpliwości i wahania uda ci się w tym miesiącu zrealizować jakieś marzenie. Może kupisz sobie coś, o czym od dawna myślałeś, albo rozpoczniesz jakiś kurs?


Ważne znaki:

Przed Rakiem nie musisz niczego ukrywać. Jednak z Wagą nie warto być szczerym. Skorpion ma u ciebie małe szanse, ty zaś jesteś ulubieńcem Ryb.


Co Ci sprzyja?

W dniach 1-4 kwietnia Saturn utworzy trygon z Merkurym, więc będziesz sumienny i odważny. Rozsądnie wypełnisz wszystkie obowiązki. Ceres w sekstylu z Saturnem (17-21 kwietnia), jeśli nie otworzy przed tobą drzwi do kariery, pomoże w interesach. To dobry moment na poznawanie odpowiednich kontrahentów i nawiązywanie dłuższej współpracy.


Wystrzegaj się!

Zdrowy rozsądek się przydaje, jednak w dniach 5-9 kwietnia, gdy Saturn utworzy kwadraturę z planetoidą Westą, słuchaj intuicji. Kryzys w uczuciach zapowiada opozycja Saturna z Wenus w dniach 13-17 kwietnia. Nie oceniaj innych zbyt surowo, bo ktoś odpłaci ci pięknym za nadobne.


 

reklama


Zobacz także