Horoskop miesięczny

Ten miesiąc może wiele zmienić. Nie bój się składać poważnych deklaracji.
Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

Uczucia:

Nie fantazjuj. Nie zwracaj uwagi na fochy partnera. Przejdzie mu. Gdy zbytnio weźmiesz je sobie do serca, sytuacja stanie się nie do zniesienia. Nie wymagaj też od niego szczerości, kiedy widzisz, że chce coś przed tobą ukryć. Pewne sprawy przemilcza nie dlatego, że ci nie ufa – mówi tyle, ile może. Później i tak się wszystko wyjaśni, więc nie denerwuj się niepotrzebnie. Jeżeli zaś jesteś w trwałym związku, czekają cię nieporozumienia i niesnaski. Trzymaj nerwy na wodzy, bo w złości możesz powiedzieć coś, czego potem będziesz żałować. Daj wam obojgu czas i zaufaj losowi. Gdy Wenus 17 marca zawita do przyjaznego ci znaku Byka, przyjdzie czas na spokojną rozmowę i zażegnanie nieporozumień. Jeśli należysz do wciąż poszukujących Koziorożców, gwiazdy podpowiadają, byś trzymał się faktów. Nie szukaj ideałów ani nie bądź zbyt krytyczny. Staraj się widzieć ludzi takimi, jacy są. Wówczas jest duża szansa, że spostrzeżesz blisko siebie osobę, z którą mógłbyś stworzyć dobry związek. Planety wieszczą jednak, że każdą nową relację powinieneś budować ostrożnie i powoli. Nie przechodźcie od razu na poziom intymnych deklaracji. To może wszystko popsuć.


Rodzina:

Rozmawiaj, rozmawiaj. Partnerskie układy gwiazd pozwolą wam się dogadać. Nawet jeśli pojawią się kłótnie czy zadrażnienia, nie musisz wprowadzać nowych zasad współżycia. Gwiazdy obiecują, że szczera rozmowa pomoże wam rozwiązać wszystkie problemy. A jeżeli zechcesz najbliższych do czegoś przekonać, zrób to w dniach 7-11 marca, gdy Merkury ustawi się w sekstylu do planetoidy Pallas. Wtedy łatwiej będzie ci się dogadać. Ceres przebywająca w twoim znaku sprzyja spotkaniom towarzyskim. W drugiej połowie miesiąca planety szepczą, że poznasz kogoś, kto może okazać się najlepszym przyjacielem.


Zdrowie:

Stosuj się do zaleceń. Mimo że dyscyplina jest twoją drugą naturą, to jednak jako pacjent nie zawsze potrafisz się podporządkować. Zwykle wydaje ci się, że jesteś lepiej poinformowany niż lekarze. Tym razem jednak postaraj się być bardziej subordynowany. Zażywaj przepisane lekarstwa i stosuj się do zleceń, bo inaczej narobisz sobie sporych kłopotów. To dobry miesiąc na zwolnienie tempa. Postaraj się chodzić na spacery albo gimnastykować na świeżym powietrzu. Planety bowiem podpowiadają, że potrzebujesz zastrzyku energii i kontaktu z przyrodą, by na długie miesiące zapewnić sobie zdrowie. Koniecznie zadbaj też o dietę. Wyrzuć z niej ciężkie, smażone potrawy i słodkie desery. To one sprawiają, że czujesz się ociężały i nieustannie ospały.


Kariera:

Nie bierz pożyczek. Musisz się spieszyć. Masz mało czasu, a obowiązków każdego dnia zacznie przybywać. Dodatkowo dojdą zaległości, więc jeśli nie chcesz czegoś zawalić, narzuć sobie większą dyscyplinę. W czasie kwadratury, przebywającego w twoim znaku Plutona do Urana i Marsa (9-13 i 15-19 marca), wykreśl z kalendarza towarzyskie spotkania i poświęć się wyłącznie pracy. Są wokół ciebie osoby, które czekają na twoje potknięcie, choć udają, że się z tobą liczą. Uważaj! Jeśli będziesz czujny i dobrze wykorzystasz swoją intuicję, na pewno zdołasz się przed nimi obronić. Nawet jeśli będzie ci trudno zapłacić wszystkie rachunki i będziesz musiał wieść nieco skromniejsze życie niż zwykle, nie bierz żadnych pożyczek. Finansowych zobowiązań poczynionych w marcu nie będziesz mógł się szybko pozbyć.


Ważne znaki:

Z Rakiem nie warto iść na udry. Waga jedynie z pozoru dobrze ci życzy. Z Bykiem się zaprzyjaźnisz, zaś Skorpion pomoże ci podjąć ważną życiową decyzję.


Co Ci sprzyja?

Najbardziej szalone randki czekają cię podczas trygonu Jowisza z Wenus (2-6 marca). Poczujesz się swobodny, a inni od razu dostrzegą twoją atrakcyjność. Chcąc dokonać ważnych zmian, poczekaj, aż w dniach 23-27 marca Słońce utworzy trygon z Saturnem. Swoje zamierzenia wtedy wprowadzisz w życie lekko, unikając niepotrzebnego stresu.


Wystrzegaj się!

Wsteczny bieg Saturna (od 14 marca) fatalnie wpłynie na twoją zdolność oceny sytuacji, przez co możesz się zgodzić na coś, od czego powinieneś trzymać się z dala. Nów z całkowitym zaćmieniem Słońca (19-21 marca) zwiastuje zawód w sprawach firmowych.


 

reklama


Zobacz także