Horoskop miesięczny

Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

Co Ci sprzyja?

Sekstyl Marsa ze Słońcem (1-4 stycznia) doda ci animuszu i ośmieli w kontaktach z płcią przeciwną. Merkury w koniunkcji z Plutonem (29-31 stycznia) podsunie ci mądre pomysły i zachęci do nauki.


Wystrzegaj się!

Kwadratura Słońca z Uranem (8-12 stycznia) skłoni cię do gwałtownych i nieprzemyślanych działań. Podczas kwadratury Słońca z Jowiszem (10-14 stycznia) nie daj się wmanewrować
w wykonywanie nie swoich obowiązków. Intrygi Raka mogą wpędzić cię w kłopoty. Zaufaj Bykowi – Nie zawiedzie.


 

Będziesz mógł teraz góry przenosić i żadne trudności nie zdołają cię zawrócić z już
raz obranej drogi.

Niebo nad tobą
Słońce wędruje przez twój znak, prostując twoje drogi i dostarczając ci dobrych okazji. Nie martw się więc na zapas, tylko korzystaj z uroków karnawału. Koniunkcja Merkurego i Plutona pozwoli ci wyjaśnić trudne i niepokojące sprawy. Wenus w sekstylu obiecuje, że w sypialni będzie namiętnie.

Uczucia i związki
Dopieść ukochanego
Dbaj o uczucia partnera. Bo gdy Słońce jest w twoim znaku, stajesz się, niestety, bardziej skupiony na sobie. A że mało kto lubi grać drugie skrzypce, twoja druga połówka może poczuć się lekceważona i niedoceniana. Nie próbuj więc na siłę forsować swojego zdania, jak to zwykle lubisz robić, ale postaraj się dopasować do planów i potrzeb drugiej strony. Jeśli dopiero masz, Koziorożcu, kogoś na oku, nie bądź głuchy i ślepy na to, co chcą ci powiedzieć znajomi. Może taktownie próbują ci zasugerować, że ta osoba nie jest takim ideałem, za jaki ją uważasz. I ostrzec, że może złamać ci serce. A co, jeśli jesteś sam? Idź na karnawałowy bal dla singli w swojej najlepszej kreacji i rozsyłaj promienne uśmiechy. Między 11 a 14 stycznia na pewno znajdzie się ktoś, kto na nie odpowie.

Rodzina i przyjaciele
Pozwól się kochać takim, jakim jesteś
Spotkania z krewnymi będą przypominać spacer po polu minowym. Krytycznych uwag pod swoim adresem nie zniesiesz teraz najlepiej. Rozzłościsz się, obrazisz lub odpłacisz pięknym za nadobne, psując wszystkim miły nastrój, a sobie dobre relacje z krewnymi. Twój perfekcjonizm i mania poprawności osiągną maksimum, utrudniając ci również kontakty towarzyskie. Przy najbliższych przyjaciołach staniesz się spięty i zaczniesz się nadmiernie kontrolować. A że popełnisz jakąś gafę lub zrobisz coś głupiego? I co z tego? Świat się przecież nie zawali! Pozwól się kochać takim, jakim jesteś. Otwórz się i nie obawiaj okazywać uczuć czy swoich słabości.

Praca i pieniądze
Uran w kwadraturze da ci szansę
Koziorożce z połowy znaku będą w ciągłym ruchu, wiele rzeczy robiąc jednocześnie
i w pośpiechu, ale w żadnym razie po łepkach! Rywale odpadną w przedbiegach. A skoro nie masz z kim konkurować, będziesz rywalizował sam ze sobą, wyznaczając sobie coraz bardziej ambitne zadania. Koziorożcu z trzeciej dekady, czy wiesz, że drzemie w tobie pionier wytyczający nowe szlaki? W najbliższym czasie Uran w kwadraturze da ci szansę, aby odkryć
w sobie te dążenia, dzięki czemu energicznie weźmiesz się do działania. A jeśli jedynym sposobem, by coś zmienić, jest odejść z obecnej pracy i założyć własną firmę, zdecydujesz się bez wahania. Nawet jeżeli wchodzisz na zabetonowany przez konkurencję rynek, twoja żyłka do interesów pomoże ci zarobić sporą sumę. Ciągle jednak będziesz miał za mało. Czy warto aż tak gonić za kasą? Są rzeczy ważniejsze.

Zdrowie
Czas na duchowe poszukiwania
Czujesz się, Koziorożcu, przygnębiony? Bez sił i chęci do życia? Wszystkiemu winien jest brak dziennego światła. Wymień więc żarówki na mocniejsze, a radosna twórcza energia rozprzestrzeni się w twoim domu. A tam, gdzie nie musisz widzieć wszystkiego dokładnie, np. w sypialni, pal świece, najlepiej czerwone. Koniunkcja Słońca z Plutonem (5-9 stycznia) to idealny czas na psychoterapię i duchowe poszukiwania. Zrozumiesz, jakie błędy popełniasz, i odnajdziesz właściwą drogę. W przewlekłych dolegliwościach ulgę przyniesie ci akupunktura. A chińska gimnastyka tai-chi pozwoli zharmonizować duszę i ciało.

reklama


Zobacz także