Horoskop miesięczny

Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

Prognoza:

Barwne zachody Słońca, rozgwieżdżone letnie niebo, majestatyczne szczyty gór. W tak romantycznej scenerii łatwo ulec zauroczeniu. Nawet jeśli nie widzisz świata poza obecnym partnerem, gwiazdy szykują ci atrakcyjną pokusę. Najtrudniej będzie oprzeć się jej Koziorożcom z drugiej dekady, pozostającym pod wpływem Plutona. Zdrada wisi w powietrzu, lecz opozycja Wenus (13-17 sierpnia) ostrzega przed jej fatalnymi skutkami. Ceną za chwilę miłosnych uniesień może być rozstanie z tym, kogo naprawdę kochasz. Lepiej poświęć więcej uwagi swemu partnerowi, bo on też może się okazać wrażliwy na czyjś wdzięk i powab. Jeśli jesteś singlem, nie grozi ci samotność. Twój urok przyciągnie wielu adoratorów, choć wśród nich mogą się znaleźć różne nieciekawe typy, z którymi lepiej się nie zadawać, jeśli chce się uniknąć kłopotów. Nie podejmuj żadnych nieodwracalnych decyzji pod wpływem emocji, zwłaszcza w dniach 22-26 sierpnia, w czasie kwadratury Wenus i Urana.


Rodzina:

Relacje w rodzinie bardzo się poprawią. Najbliżsi przestaną narzekać, że nie masz dla nich czasu, bo wreszcie go znajdziesz. Zabierzesz ich na wspólny wypoczynek, zorganizujesz atrakcje, pokażesz ciekawe miejsca i w zajmujący sposób o nich opowiesz. Przyjaciele również zauważą twoją zmianę i zaczną częściej się odzywać. A w dniach 9-11 sierpnia wyciągną cię na spontaniczny wypad w miejsce, gdzie nigdy nie chodzi się spać. Gdy wrócisz, w domu czekać może na ciebie miła niespodzianka. Będzie mieć ogon i cztery łapy.


Zdrowie:

Merkury w Pannie podsunie ci interesujące publikacje na temat zdrowia. Oby były to mądre artykuły, a nie internetowe fora pełne strasznych historii. Po ich lekturze możesz bowiem dostrzegać u siebie objawy ciężkich schorzeń. A przecież tak naprawdę nic ci nie dolega. Twój organizm potrzebuje najwyżej wzmocnienia. Nie musisz rezygnować z lodów, ale jedz je powoli, by nie nabawić się anginy. Jeśli to możliwe, unikaj klimatyzowanych pomieszczeń.


Kariera:

Twoje pięć minut właśnie minęło, a na następne przyjdzie ci trochę poczekać. Odłóż więc na bok ambicję i zacznij przyzwyczajać się do miejsca w drugim szeregu. Tu też możesz wiele zdziałać. Nie zaczynaj teraz nowych projektów, zajmij się codziennymi obowiązkami i pilnuj terminów. Nie zaszkodzi odkurzyć wiedzę ze studiów czy ostatniego szkolenia, może okazać się przydatna w czasie koniunkcji Słońca z Merkurym (25-27 sierpnia). Ciemne chmury zbierają się nad głową Koziorożców z drugiej dekady. Możesz nie przypaść do gustu nowemu szefowi lub stary zmieni o tobie zdanie. Zacznij lepiej szukać nowych pasji albo sprawdź, czy u konkurencji nie zwolnił się etat. Jeśli masz własną firmę, może ci uciec sprzed nosa jakaś  okazja. Cóż, konkurencja tym razem okaże się silniejsza. Mimo to na pustki w portfelu uskarżać się nie będziesz. Wydawać zechcesz jednak więcej niż zwykle (ale w twoim przypadku to i tak niewielkie sumy), głównie na stroje, biżuterię i modne gadżety. Tylko po to, by nie odstawać od nowego towarzystwa.


Ważne znaki:

Wodnik będzie działać ci na nerwy. Zatęskni za tobą Rak.


Co Ci sprzyja?

Nie przegap szansy na nową znajomość, którą przyniesie ci sekstyl Wenus z Neptunem (10-14 sierpnia). Zdobycie ważnych informacji ułatwi Merkury w koniunkcji ze Słońcem (25-27 sierpnia).


Wystrzegaj się!

Podczas kwinkunksu Marsa z Plutonem (13-19 sierpnia) zechcesz poddać się zbyt szybko. A lepsze okazać się może wrogiem dobrego w czasie kwadratury Wenus z Jowiszem (15-19 sierpnia).


 

Czas na odpoczynek. Teraz i tak zbyt wiele nie wywalczysz, możesz za to zadbać o swój komfort życia, a także o zdrowie. Wenus nie oszczędzi ci erotycznych pokus. Merkury nie pozwoli jednak, byś stracił kontakt z rzeczywistością. Słońce i Mars nakazują powściągnąć ambicję i nie wychylać się, zwłaszcza w pracy. Podczas kwadratury Jowisza łatwo narazić się przełożonym.

reklama


Zobacz także