Horoskop miesięczny

Cudowne dni czekają pary z długim stażem. Serca znów zadrżą wam mocniej.
Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

Uczucia:

Raz na górze, raz na dole. Jesteś samotnym Koziorożcem? Będziesz w tym miesiącu narażony na huśtawki nastrojów. Euforia i uniesienie przeplotą się z rozczarowaniem i zniechęceniem. Planety wróżą, że albo nie potrafisz zakochać się w kimś, kto zabiega o twoje względy, albo to ty obdarzysz uczuciem kogoś, kto nie zwróci na ciebie uwagi. Jeśli doświadczysz tego drugiego, nie bierz tego do siebie. Twój wybranek traktuje cię obojętnie nie dlatego, że jesteś złą partią, tylko z powodu niezakończonych spraw z przeszłości. Za to będziesz się cieszył pełnią szczęścia, jeśli jesteś Koziorożcem z obrączką ślubną na palcu albo właśnie przygotowujesz się do powiedzenia sakramentalnego „tak”. Nie znajdziesz w partnerze niczego, do czego można się przyczepić. Początek i koniec miesiąca to dobry czas na rozmowy. Z kolei, gdy Mars znajdzie się w koniunkcji z Wenus (20-24 lutego), czułościom nie będzie końca. Walentynki zapowiadają się nietypowo. I… radośnie.


Rodzina:

Niebanalne znajomości. Będziesz mógł liczyć na wielkie wsparcie i życzliwość ze strony najbliższych. Ich wyrozumiałość przejdzie twoje najśmielsze oczekiwanie, a wielka gościnność zupełnie cię zaskoczy. Jeśli któryś z członków rodziny mieszka za granicą i zaprosi cię do siebie, nie zwlekaj z wyjazdem. Może się okazać, że i ty znajdziesz szczęście gdzieś daleko od domu. Marzenie o większym mieszkaniu wreszcie może zacząć się spełniać. A to za sprawą Marsa w znaku Barana, który zacznie ci sprzyjać od 20 lutego. Zachęci cię do działania i spowoduje, że sprawy pójdą szybciej, niż myślisz. A co w życiu towarzyskim? Tu będzie się działo. Pozostaniesz pod wpływem harmonijnych układów Plutona i Wenus, dlatego będziesz pełen zapału. A twoja otwartość na odmienność drugiego człowieka zadziała jak magnes na nietuzinkowych ludzi. Wasze rozmowy o życiu i ich osobiste historie otworzą ci oczy na coś, z czego dotąd nie zdawałeś sobie sprawy.


Zdrowie:

Szukaj pomocy u specjalistów. Zamiast narzekać na zdrowie, zrób coś, aby poprawić jego stan. Nie licz na to, że organizm sam się wyreguluje. Jeśli coś ci dolega, poszukaj najlepszych specjalistów i weź się za siebie, a zapobiegniesz ewentualnym powikłaniom. Również twoja odporność nie będzie najlepsza, dlatego unikaj sytuacji, w których mógłbyś się czymś zarazić. Dodatkowo wspomagaj organizm naturoterapią. Wyciągi ziołowe oraz zdrowe soki z egzotycznych owoców teraz przyniosą zaskakujące rezultaty. W pierwszej połowie miesiąca unikaj jazdy samochodem, nawet jako pasażer. Zwłaszcza w dniach 4-8 lutego, kiedy pozostaniesz pod wpływem opozycji Jowisza ze Słońcem – będzie ona ryzykowna, W tym czasie mogą się też pojawić kłopoty z uszami albo zębami. W takim przypadku nie czekaj, aż ból przejdzie sam, tylko natychmiast idź po pomoc do lekarza. W przeciwnym razie nabawisz się kłopotów na długie miesiące.


Kariera:

Nie bój się zmian. Bez reszty oddasz się pracy. Ceres i Pluton, przechodzące przez znak Koziorożca, podkreślają twoje zaangażowanie oraz zdolność do postawienia wszystkiego na jedną kartę. I bardzo dobrze, bo twoje wysiłki zostaną zauważone i docenione. W drugiej połowie miesiąca pojawi się szansa na zmianę stanowiska albo zakresu obowiązków. W finansach zacznie się ruch, zwłaszcza po 11 lutego, kiedy Merkury przestanie biec ruchem wstecznym.


Ważne znaki:

Rak zasieje ziarno niepokoju. Wodnik nie będzie z tobą szczery. Posunięcia prawne najlepiej ustalać z Wagą. Sporo nauczysz się od Skorpiona.


Co Ci sprzyja?

Świetny czas na naukę, zdobywanie nowej wiedzy i podejmowanie decyzji wyznaczy w dniach 3-7 i 17-21 lutego sekstyl Merkurego z Saturnem. Pod wpływem trygonu Marsa z Saturnem (24-28 lutego) wszystko będziesz miał dopięte na ostatni guzik. Staniesz się uważny i dzięki temu uda ci się doprowadzić jakąś ważną sprawę do końca.


Wystrzegaj się!

Problemy ze znalezieniem odpowiedniego rozwiązania grożą ci w dniach 1-3 lutego, kiedy Neptun utworzy koniunkcję ze Słońcem. W połowie miesiąca unikaj podróży i załatwiania ważnych spraw. Kwadratura Urana z Ceres zwiastuje nieporozumienia, nie sprzyja też negocjacjom.


 

reklama


Zobacz także