Horoskop miesięczny

Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

Co Ci sprzyja?

Rozwiązanie dręczącego cię problemu przyjdzie między 16 a 28 września podczas trygonu Merkurego z Plutonem. Wejście Marsa do twojego znaku 27 września da ci zastrzyk odwagi i energii do działania.


Wystrzegaj się!

Niezręczności i towarzyskie gafy mogą ci się zdarzyć w czasie kwinkunksa Merkurego z Uranem (8-13 września). Niespodziewane przeszkody wytrącą cię z rytmu między 9 a 13 września w czasie kwadratury Wenus z Plutonem. Ryby będą zadawać za dużo pytań, Baran cię rozzłości. Pamiętaj o Wadze.


 

Mniej rozmyślaj, a więcej działaj. Łap zawodowe szanse, ale licz się przy tym ze zdaniem innych.

Niebo nad tobą
Merkury sprzyja ci w pracy. Będziesz energiczny i kreatywny. Jowisz do 8 września ułatwi starania o awans i podwyżkę. Ale potem kwadraturą może popsuć ci szyki. Pod wpływem Wenus w kwadraturze trudno będzie cię zadowolić. Niestety, zawsze znajdziesz jakąś igłę, z której zrobisz największe na świecie widły.

Uczucia i związki
Przenieś urlop do domu
Po wakacjach twój związek wróci w stare koleiny. Praca, dom, dzieci, zakupy... I romantyczny nastrój szlag trafi. Ale zrób wszystko, aby przenieść urlopowy luz do waszego domu. Wspólna kąpiel, śniadanie w łóżku, masaż – przecież jest tyle różnych możliwości. Jeśli jednak wyjazd nie pomógł, a jeszcze bardziej ujawnił głębokie rysy na waszej relacji, nie warto dłużej się oszukiwać. Rozstanie to ostateczna decyzja, ale bywa, że najlepsza. Jeżeli urodziłeś się, Koziorożcu, na początku znaku, Jowisz pozwoli ci załatwić to bez zbędnych ofiar. Jesteś singlem? Nie pozwól, by kierował tobą lęk przed samotnością. Im większa desperacja, tym mniejsza szansa, że zwiążesz się z właściwą osobą. Bądź bardziej wybredny. Stać cię na to, co najlepsze.

Rodzina i przyjaciele
Warto rozmawiać
W domu wszystko zechcesz robić sam, nie pytając nikogo o zdanie. Bliscy poczują się lekceważeni i w końcu oni też przestaną konsultować z tobą swoje decyzje. A najlepsze, że postępując każdy po swojemu, dokonacie dokładnie takich samych wyborów. Może warto zacząć ze sobą rozmawiać? Znajomych, Koziorożcu, wybrałeś sobie sam. Nie rób im więc teraz przytyków na temat braków wiedzy czy słabego oczytania. Nie każdy musi być omnibusem. Przypomnij sobie, za co ich lubisz, i przestań się dowartościowywać cudzym kosztem. I znajdź sobie hobby.

Praca i pieniądze
Szansa na szkolenia
Bez pracy umarłbyś z nudów. Z radością powitasz więc po urlopie swoje biurko, niewygodne krzesło i nawet szef wyda ci się sympatyczny. Przez pierwszy tydzień września zasuwać będziesz jak mały samochodzik, aż ze stosu spraw do załatwienia nie zostanie nic. A skoro tak, to bez obaw możesz jechać na szkolenie, konferencję lub targi, na które po 22 września wysłać
zechce cię Merkury. Koziorożce z własną firmą trafią na mur. Po 9 września przepisy, według których działasz, mogą zmienić się na twoją niekorzyść. Trochę czasu zajmie ci przystosowanie się do nowej sytuacji, załatwienie dodatkowych pozwoleń, koncesji, licencji itp. Jeżeli szukasz pracy, nie masz teraz wielkich szans na sukces. Jeśli nawet otrzymasz jakąś ofertę, może nie do końca spełniać twoje oczekiwania. Finanse to śliski temat. Nieubłaganie zbliżają się terminy spłaty pobranych na wakacje kredytów, więc chcąc nie chcąc przyjdzie ci zacisnąć pasa. Nie kupuj teraz zbędnych rzeczy.

Zdrowie
Zainteresuj się pracą z ciałem
Saturn pod twoim horyzontem brutalnie przypomni ci, że nie masz już 20 lat. Ta czy inna część twojego ciała może zacząć się zużywać i zawiśnie nad tobą widmo rehabilitacji. Umysł, odpukać, jeszcze dopisuje, nie przejmuj się zatem, jeśli raz na jakiś czas zdarzy ci się zapomnieć czyjeś nazwisko. To zupełnie normalne. Aby jak najdłużej cieszyć się dobrą formą, zainteresuj się metodami pracy z ciałem, zwłaszcza z oddechem. Zyskasz większą świadomość swoich potrzeb i nauczysz się odczytywać sygnały płynące z organizmu. Wysypiaj się, dużo odpoczywaj, zdrowo się odżywiaj. I nie jedz słodyczy.

reklama


Zobacz także