Horoskop miesięczny

Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

Prognoza:

Wenus w Rybach (3-27 kwietnia) wzmacnia twoją potrzebę bycia kochanym, ale może ona pozostać niezaspokojona. Wszystko przez kwadraturę Saturna, który spowoduje, że osoba, o której marzysz, okaże się niedostępna. Może będzie w związku albo rozdzieli was odległość. Również Koziorożce w związkach poczują, że partner zwiększa dystans. Zapewne dlatego zaczniesz szukać bliskości i zrozumienia u kogoś, kogo do tej pory traktowałeś jak przyjaciela. Nie pomyl tej relacji z miłością i nie wplącz się w romans bez przyszłości. Jeśli twoje życie erotyczne nie jest ciekawe, podczas sekstylu Wenus z Marsem (15-19 kwietnia) możesz je urozmaicić za sprawą atrakcyjnej osoby, która niespodziewanie wkroczy do twego świata i sypialni. Czy zostanie na dłużej, to zależy wyłącznie od ciebie.


Rodzina:

Olewać bliskich możesz najwyżej w lany poniedziałek. W pozostałe dni nie dopuść do tego, aby krewni sami musieli sobie radzić ze świątecznymi przygotowaniami. Nawet jeśli to już wieloletnia tradycja, że siedzisz po godzinach, zawsze możesz zapoczątkować nową –wcześniejsze powroty do domu. Nie daj dzieciom odczuć, że praca jest ważniejsza. Nie przejmuj się zbytnio gadaniem znajomych. Każdy czasem musi trochę poplotkować o bliźnich. Aktualnie to ty znajdujesz się na językach, ale już za chwilę trafi tam ktoś inny.


Zdrowie:

Mars w trygonie namawia do uprawiania sportu. Ale że jest w znaku nieruchliwego Byka, gimnastykować będziesz głównie szare komórki, aż osiągniesz mistrzostwo w brydżu lub szachach. Dobrze byłoby dla równowagi dać i mięśniom jakieś wyzwanie. Co powiesz na wspinaczkę? Wytrwałe drapanie się na szczyt doskonale pasuje do twej natury. Może w okolicy jest ścianka, na której mógłbyś postawić pierwsze kroki. Zamiast czterech kaw i napoju energetyzującego, które zupełnie już na ciebie nie działają, często popijaj wodę mineralną lub białą herbatę. No i wyśpij się!


Kariera:

Kiedy Słońce utworzy trygon z Saturnem (15-19 kwietnia), dostaniesz, Koziorożcu, szansę, aby podjąć się ciekawych zadań. Udział w nowym ambitnym projekcie może być przepustką do awansu, więc warto się starać. Bądź jednak wyczulony na to, kiedy staranie zmienia się w bycie wykorzystywanym, i zdecydowanie połóż temu kres. Trygon Merkurego z Saturnem (22-24 kwietnia) pozwoli ci lepiej ułożyć sobie relacje w pracy i zadbać o to, by różne zobowiązania mniej ci ciążyły. Ale jeśli urodziłeś się w drugiej dekadzie, ktoś ze współpracowników może kopać pod tobą dołki albo wręcz jawnie podważać twoje kompetencje. Nie trać czasu na jałowe dyskusje, tylko rób dalej swoje. Twoje wyniki wkrótce powiedzą same za siebie. Jowisz utrudnia ci załatwianie urzędowych spraw, zwłaszcza podczas jego opozycji ze Słońcem (6-10 kwietnia) możesz trafić na wyjątkowego formalistę za biurkiem albo polec w walce z rozbuchaną biurokracją. Sknerą tym razem nie będziesz i bez żalu wydasz trochę grosza na coś ładnego dla siebie, bliskiej osoby lub domu.


Ważne znaki:

Skorpion da ci cenną wskazówkę. Uśmiechnij się szeroko do Barana.


Co Ci sprzyja?

Podczas trygonu Merkurego z węzłem księżycowym (1-3 kwietnia) trudne rozmowy zakończą się sukcesem. Trygon Marsa z Plutonem (3-9 kwietnia) pomoże ci postawić na swoim.


Wystrzegaj się!

Kwadratura Słońca z Plutonem (7-11 kwietnia) narazi cię na konflikty. W czasie kwadratury Wenus z Saturnem (8-20 kwietnia) będziesz musiał, Koziorożcu, spędzić trochę czasu z kimś, za kim nie przepadasz.


 

Planety cię nie rozpieszczają. Z jednej strony Słońce i Merkury grają ci na nerwach, z drugiej kwadraturą patrzy na ciebie również Jowisz, stawiając cię w ogniu niesprawiedliwej krytyki. Na szczęście do walki mobilizuje cię trygon Marsa. Wenus do spółki z Neptunem sponsorują romantyczne chwile w sypialni.

reklama


Zobacz także