Horoskop miesięczny

I w uczuciach, i w interesach wszystko będzie się teraz kręcić szybciej. A czy lepiej? To już zależy od ciebie.
Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

Uczucia:

Czy to koniec zgody? Na horyzoncie wichry i burze. A to dlatego, że prawie w niczym nie będziesz się zgadzać ze swoim partnerem. I w dodatku żadne z was nie zechce ustąpić. Pojawią się myśli o nieuchronności rozstania. Jeśli w dniach 18-22 grudnia, kiedy przemierzająca twój znak Wenus ustawi się w kwadraturze do Urana i w koniunkcji z Plutonem, podejmiesz taką decyzję. Zrobisz to bez dzielenia włosa na czworo, szybko odcinając się od tego, co było. Nie staraj się jednak natychmiast pakować w nowy związek, bo prawdopodobnie powtórzysz wszystkie stare błędy. Koziorożce w związkach zaczną trywializować relacje z partnerem. Może to na chwilę podgrzać temperaturę, ale na dłuższą metę będzie źródłem złości i konfliktów.


Rodzina:

Nie unikaj biesiadowania. Spotkania w gronie bliższej i dalszej rodziny zapowiadają się wspaniale, zwłaszcza w dwóch pierwszych dekadach grudnia. Nie szukaj więc pretekstów, żeby unikać wspólnych biesiad. Nie odrzucaj zaproszeń na śluby, wesela, chrzciny czy inne uroczystości, bo będziesz później żałować. Świetny kontakt złapiesz teraz z rodzeństwem, ojcem lub kuzynostwem. Nawet jeśli widujecie się tylko z okazji Bożego Narodzenia. Może więc warto ożywić te kontakty. Dobry czas także dla przyjaźni. Niewykluczone, że zaproszą cię do siebie mieszkający za granicą przyjaciele. Najlepszy czas na podróże tuż przed świętami, kiedy Merkury utworzy sekstyl z Neptunem. Sprzyja on także ważnym rozmowom. Można teraz spokojne wyjaśnić wiele skomplikowanych spraw. Spotkasz się z wyrozumiałością i bezinteresowną dobrocią.


Zdrowie:

Dużo energii i optymizmu. Nawet w wirze obowiązków znajdziesz czas, by się zrelaksować, poćwiczyć czy pójść do kosmetyczki. Jeśli masz zamiar zastosować jakąś specjalną dietę, to zrób to teraz. Jej efekt na pewno będzie długotrwały. Optymizmu ci nie zabraknie. Zwłaszcza od drugiej dekady grudnia, kiedy do twojego znaku zawita Wenus. Pozytywne myślenie z kolei będzie wspierał Jowisz, który w dniach 10-14 grudnia utworzy trygon z Merkurym. Ale w najlepszej formie będziesz w ostatnim tygodniu grudnia, kiedy do twojego znaku zawita Słońce.


Kariera:

Sukces z otwartą głową. Błyskawicznie wypełnisz swoje obowiązki i znajdziesz czas na to, by odrobić wszystkie zaległości. Uporasz się nawet ze sprawami, które dotąd ciągle odkładałeś. Pomoże ci w tym zręczny Merkury goszczący w twoim znaku od 17 grudnia. Kiedy na początku grudnia Merkury utworzy kwadraturę z Neptunem, możesz pokłócić się z kimś, kto twoim zdaniem jest leniwy, bądź źle wykonuje swoje obowiązki. Koziorożce urodzone w dniach 4-8 stycznia czekają duże zmiany pod wpływem Urana i Plutona. Otwórz się na nowe doświadczenia i poddaj strumieniowi zdarzeń. Bo choć wszystko będzie się układać inaczej, niż sobie zaplanowałeś, to wcale nie znaczy, że wyjdziesz na tym gorzej. Masz okazję wreszcie wyzwolić się od tego, co od dawna ci ciążyło. I blokowało twoje szanse na sukces i niemałe pieniądze.


Ważne znaki:

Trzymaj się Byka, będzie dla ciebie oparciem. Nie licz na wyrozumiałość Lwa. Z Wodnikiem nie idź na udry. Ryby wciągną cię w sprawy, których powinieneś unikać.


Co Ci sprzyja?

Umiejętność skupienia się na tym, co najważniejsze zawdzięczać będziesz sekstylowi Saturna z Marsem (1-4 grudnia). Koniunkcja Saturna z planetoidą Pallas (27-31 grudnia) doda ci wigoru, staniesz się jeszcze bardziej waleczny. Łatwo teraz przekonasz innych do jakiegoś wspólnego przedsięwzięcia.


Wystrzegaj się!

Twoja łatwowierność sprawi, że padniesz ofiarą biurowych plotek. Bądź szczególnie ostrożny podczas pełni Księżyca w znaku Bliźniąt (5-7 grudnia). Konflikty zawodowe oraz komplikacje uczuciowe możliwe w dniach 27-29 grudnia, kiedy Mars znajdzie się w opozycji z planetoidą Juno. Na szczęście, bez konsekwencji.


 

reklama


Zobacz także