Horoskop miesięczny

Nie doszukuj się dziury w całym ani nie zamartwiaj. Partner wcale nie robi nic przeciw tobie.
Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

Uczucia:

Raz spokój, raz burza. Jeśli prowadzisz życie singla, w tym miesiącu raczej się to nie zmieni. Twojego podejścia do miłości i małżeństwa raczej nie odmieni nawet sprzyjająca zakochanym aura za oknem. Gwiazdy rokują, że jeszcze bardziej docenisz wolność i niezależność. Spodoba ci się to, że masz mnóstwo czasu tylko dla siebie i możesz bezkarnie flirtować, z kim chcesz, nie obawiając się konsekwencji. A co cię czeka, jeżeli jesteś Koziorożcem w stałym związku? Maj upłynie ci pod znakiem zazdrości i podejrzliwości. Planety ostrzegają, że nawyk zamartwiania się może na dobre wkraść się w twoje dni i… noce. A to zupełnie niepotrzebne. Jak bowiem sugerują znaki na niebie, w tym miesiącu na pewno partner będzie ci wierny i wobec ciebie lojalny. A jeśli jesteś Koziorożcem urodzonym w dniach 5-11 stycznia, w twoich uczuciach będzie się wiele działo. Półkrzyż utworzony przez Wenus, Plutona i Urana wywróci twe życie do góry nogami.


Rodzina:

Wyjaśnij nieporozumienia. Z uwagą skoncentrujesz się teraz na sprawach domowych. Być może zaczniesz remontować mieszkanie albo przynajmniej mocno je przearanżujesz. I będzie to bardzo dobre posunięcie! Pomoże ci rozładować frustracje, z którymi ostatnimi czasy się borykasz. Lepsze to niż wyładowanie się na najbliższych, co też będzie cię kusiło. Tym bardziej że atakowaniem rodziny i tak teraz niewiele wskórasz. Gdy 12 maja Mars wejdzie do znaku Bliźniąt, postaw na szczerość i prawdę, choćby bolesną. Jeśli wyjaśnisz wszelkie nieporozumienia i wytłumaczysz dzieciom swe impulsywne zachowanie, to nie tylko oczyścisz atmosferę, ale też – ku twojemu zdumieniu – dostaniesz od nich wsparcie. A co z przyjaciółmi? Planety wieszczą, że twoje drogi z niektórymi znajomymi się rozejdą. Najpewniej dlatego, że dowiesz się rzeczy, które postawią ich w złym świetle. Na szczęście nie wszyscy koledzy cię zawiodą i będziesz mógł liczyć na ich pomocną dłoń.


Zdrowie:

Zwolnij. Nie zanosi się na to, że będziesz się nad sobą rozczulać. Nawet jeśli poczujesz się osłabiony, nie położysz się do łóżka. Stwierdzisz, że jedynie ciężka choroba mogłaby cię wybić z rytmu zajęć i obowiązków. Niestety, za tą determinacją najprawdopodobniej stoi silny stres. A to już niedobrze, bo mimo że początkowo mocno nakręca, w którymś momencie zaczyna wyniszczać organizm i może przyczynić się do poważnych kłopotów ze zdrowiem. Zwolnij zatem i w razie jakichkolwiek dolegliwości – bólów głowy, kołatania serca czy problemów trawiennych – koniecznie idź do lekarza. A jeżeli już od dawna przekładasz badania? Na nie również jest teraz świetny moment. Planety sugerują, żebyś o siebie zadbał. Unikaj przeciągów.


Kariera:

Postaw na ludzi. Zwracaj szczególną uwagę na to, jakimi ludźmi się otaczasz. Teraz będziesz potrzebował w pracy dużo życzliwości i serdeczności. Przed tobą jakieś nowe, poważne zadania, z którymi sam sobie nie poradzisz. Za sprawą Wenus przechodzącej przez znak Raka (od 8 maja) nabędziesz skłonności do szastania pieniędzmi. Uważaj, byś się w tym nie zagalopował! Planety zwiastują bowiem jakieś nieprzewidziane wydatki już za kilka tygodni. Prawdopodobnie zechcesz kupić nowy telewizor albo zrobić remont łazienki. Wówczas oszczędności będą jak znalazł. Uwaga: pilnuj również portfela. W maju staniesz się łatwym kąskiem dla złodziei.


Ważne znaki:

Lew cię zauroczy. Waga może się dąsać i mieć pretensje. Wodnik nie powie ci wszystkiego albo cię oszuka. Ważne informacje zatai przed tobą Baran.


Co Ci sprzyja?

Pełnia Księżyca w znaku Skorpiona (3-5 maja) pozwoli ci wreszcie zbliżyć się z przyjaciółmi i nawiązać z nimi jeszcze mocniejszą więź. To również czas spełnionych marzeń, miłości i romantycznych spotkań, a to dzięki Księżycowi w nowiu w znaku Byka (18 maja). Możesz poznać w tym czasie kogoś, z kim przeżyjesz wspaniałą przygodę życia.


Wystrzegaj się!

Przez swoją nieustępliwość możesz narobić sobie kłopotów w pracy. A opozycja Marsa z Saturnem (13-17 maja) na długo pozostawi wyrzuty sumienia. Opozycja Słońca z Saturnem (21-25 maja) sprawi zaś, że będziesz zbyt wymagający wobec partnera, który może zacząć się od ciebie oddalać. Przemyśl swoje postępowanie.


 

reklama


Zobacz także