Horoskop miesięczny

Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

Wystrzegaj się!

Podczas kwadratury Wenus z Saturnem (11-15 sierpnia) przez brak wiary w siebie możesz stracić szansę na miłość. Bądź ostrożny w dniach (21-28 sierpnia). Koniunkcja Marsa z Saturnem narazić cię może na urazy i złamania. Nie oczekuj zbyt wiele po Wodniku. Baran zrobi cię na szaro.­


 

Praca tym razem może poczekać. Baw się, podróżuj, wypoczywaj i poznawaj ludzi.

Niebo nad tobą
Trygon Wenus wniesie do twojego życia więcej beztroskich chwil, a Merkurego wyśle cię tam, gdzie jeszcze nie byłeś. Co prawda pod wpływem kwinkunksu Słońca możesz mieć trochę obaw, ale gdy zmieni się on w trygon, po 21 sierpnia, twoje wątpliwości się rozwieją. Mars i Saturn ześlą ci pewne niedogodności typu drobne usterki, awarie czy spóźnienia.

Uczucia i związki
Przypływ uczuć
Koniec nieporozumień z partnerem. Znów będziecie mówić jednym głosem, wybierzecie ten sam kierunek wakacyjnej wycieczki i ten sam sposób spędzania wolnego czasu. To jednak nie ty, lecz partner będzie dowodzić i podejmować ostateczne decyzje. Może zechcesz sprawdzić, co takiego on właściwie widzi w majsterkowaniu albo łowieniu ryb, i połkniesz bakcyla. Wspólne hobby zbliży was do siebie jeszcze bardziej. Jeśli jesteś na etapie poszukiwania drugiej połówki, pojawi się okazja do poznania kogoś interesującego podczas koniunkcji Wenus z Merkurym (27-30 sierpnia). Niewykluczone, że wpadniecie na siebie w podczas podróży. Wakacje się kończą, ale wasza wspólna przygoda się zaczyna.

Rodzina i przyjaciele
Zechcesz radykalnych zmian
Drogi Koziorożcu, nie oczekuj, że inni rozwiążą za ciebie twoje problemy. Mają dość swoich. Jeśli coś układa się nie tak, zamiast mieć pretensje do całego świata, zacznij szukanie winnych od siebie. Pluton i Uran namawiają cię do radykalnych zmian, szczególnie jeśli urodziłeś się na przełomie drugiej i trzeciej dekady. Możesz podjąć
decyzję o przeprowadzce na drugi koniec kraju lub definitywnie zerwać kontakty z niektórymi ludźmi. Koziorożce z pierwszej dekady najlepiej będą czuć się we własnym towarzystwie. Nie miej z tego powodu wyrzutów sumienia. Twoi przyjaciele zrozumieją, że każdy czasami potrzebuje odrobiny samotności.

Praca i pieniądze
Uwaga na propozycje biznesowe
W firmie sprawnie wykonasz swoje zadania, a w wolnym czasie, który przez to zyskasz, zajmiesz się pomaganiem innym. Niestety, niektórzy współpracownicy okażą się wyjątkowo niewdzięczni i nie dość, że ci nie podziękują, to wszystkie zasługi przypiszą sobie. No cóż, następnym razem będziesz ostrożniejszy. Gdy w dniach 25-29 sierpnia Wenus znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem, ktoś ze znajomych może zaproponować ci wejście we wspólny biznes. Zanim wyłożysz kasę, poproś o biznesplan i szczegółowo go przeanalizuj. Możliwość zmiany pracy da ci Jowisz w koniunkcji z Merkurym (18-25 sierpnia), a jeżeli w obecnej ci dobrze, możesz otrzymać propozycję objęcia lepszego stanowiska lub wyjazdu na atrakcyjne szkolenie. W finansach twardo stąpaj po ziemi, bo choć Jowisz obiecuje dobre dochody, rodzina będzie wyciągać do ciebie rękę po pieniądze. Ale czy na pewno musisz im w ten sposób pomagać? Przecież zamiast ryby lepiej zaoferować wędkę.

Zdrowie
Poradź się psychologa
Wstydzisz się, że panikujesz przy pobieraniu krwi? Nie pozwól, by ograniczał cię lęk,
i skorzystaj z pomocy psychologa. Terapia to ostatnio rzecz bardzo modna. Nie musisz czekać w długiej kolejce do specjalisty. Możesz wybrać lekarza nawet w innym mieście, a terminy sprawdzić w internecie. Twoja skóra nie lubi nadmiaru słońca, może więc być podrażniona i przesuszona. Zadbaj o nią odpowiednio, stosując nawilżające preparaty z aloesem.

reklama


Zobacz także