Horoskop miesięczny

Zapragniesz zmian, staniesz się bardziej otwarty na świat, kreatywny i... szalenie atrakcyjny.


Niebo nad tobą

To twój czas. Przez niemal cały miesiąc pracują dla ciebie Słońce, Wenus i Merkury
w trygonie. Jeśli dodać do tego trygon Jowisza, sukces jest ci po prostu pisany. Nie osiągniesz go jednak sam. Wykorzystaj to, że możesz teraz liczyć na wsparcie bliskich, których nie zrażą nawet twoje drobne uszczypliwości. 

Uczucia i związki 
Zmysły zechcą przejąć władzę 

Dla Koziorożców w parach nastał czas poważnych rozmów, decyzji o zalegalizowaniu związku, wspólnym zamieszkaniu, dziecku, ale nie zabraknie także romantycznych chwil i zmysłowych nocy. Kiedy Wenus złączy się z Merkurym w znaku Byka (12-15 maja), poczujesz się szczęśliwy, pożądany i kochany. Koziorożce z drugiej dekady pozostają pod wpływem Urana i Plutona, które mogą przewrócić wasze życie do góry nogami. Jeśli zakochasz się, to na zabój, a jeśli zdecydujesz rozstać z partnerem, przygotuj się na ciężką przeprawę, bo on tak łatwo nie odpuści. Single otworzą się na nowe znajomości i odważnie będą łamać konwenanse. Młodszy kochanek? Czemu nie? I kto powiedział, że kobieta nie może przejąć inicjatywy?  

Rodzina i przyjaciele 
Pamiętaj, ludziom na tobie zależy 

Niemal wszyscy w twoim otoczeniu będą pozytywnie do ciebie nastawieni, poczujesz z nimi więź. Niewykluczone, że podejmiecie wspólnie jakąś akcję, jak sprzątanie lasu, a głównym organizatorem zostaniesz ty. Trygon Słońca do Saturna zachęci cię do powrotu do przeszłości. Może przy okazji kolejnej rocznicy matury uda się odnowić kontakt z dawnymi kolegami z klasy. Rodzinne zjazdy również będą udane, ale tu raczej przyjmiesz rolę obserwatora. To pozwoli ci dostrzec i zdemaskować fałsz i nieczystą grę ze strony niektórych członków rodziny.  

Praca i pieniądze 
Okazja do odkrycia siebie na nowo 

Pracy będzie więcej niż zwykle, ale za to dawno nie pracowałeś w tak dobrej atmosferze. Nie powinieneś odczuwać teraz nadmiernej presji, napięcia ani rywalizacji. Doskonale będziesz się dogadywać z kolegami, klienci okażą się uprzejmi, a szef nad wyraz łaskawy. Kiedy Merkury znajdzie się w trygonie z Jowiszem (17-27 maja), pojawią się także szanse na rozwój i zdobycie nowych umiejętności. Z początku mogą ci się wydawać mało przydatne w twojej pracy, ale zawsze warto się czegoś nauczyć. Nigdy zresztą nie wiesz, gdzie i kiedy ci się to przyda. Jeśli rozglądasz się za pracą, warto poszerzyć zakres poszukiwań i uderzyć do firm spoza swojej branży. To, że jesteś z zewnątrz, może okazać się największym atutem. Wzrosną twoje potrzeby i niespodziewane wydatki zmuszą cię do szukania dodatkowych źródeł dochodu. Gdy Jowisz utworzy trygon z Wenus (9-13 maja), warto grać na giełdzie, starać się o kredyt, walczyć o dotację, podpisywać umowy. To również idealny moment na rozmowy o podwyżce, szef nie będzie w stanie powiedzieć: nie. 

Zdrowie 
Koniec z siedzeniem 

Czujesz się ociężały? Bez chęci na cokolwiek, poza słodyczami? To nie tylko wina Marsa pod twoim horyzontem, ale przede wszystkim siedzącego trybu życia. A przecież wiosna to doskonała okazja, by zacząć więcej się ruszać. Wyciągnij z piwnicy rower, z pawlacza buty do biegania, pożycz rolki. Daruj sobie używki, zwłaszcza że teraz łatwiej niż kiedykolwiek będzie ci rzucić palenie. A jeśli chcesz się odprężyć, idź na długi spacer, pomyśl też o wizycie w saunie czy na basenie.

Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

Co Ci sprzyja?

Podczas trygonu Słońca z Plutonem (5-9 maja) pokonasz trudną przeszkodę 
i poczujesz ogromną satysfakcję. Gdy Merkury utworzy trygon z Plutonem (9-18 maja), otrzymasz ważne informacje. Koniecznie je wykorzystaj.


Wystrzegaj się!

Podczas kwinkunksu Merkurego z Saturnem (14-30 maja) powrócą do ciebie stare problemy. Pod koniec miesiąca w czasie kwadratury Jowisza z Saturnem utoniesz w gąszczu spraw do załatwienia.


 

reklama


Zobacz także