Horoskop miesięczny

Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

Co Ci sprzyja?

W czasie sekstylu Wenus z Plutonem (4-8 października) wpadniesz komuś w oko. Koniunkcja Marsa z Plutonem (18-23 października) pomoże ci odnaleźć w sobie niewykorzystane pokłady energii.


Wystrzegaj się!

Kwadratura Słońca z Plutonem (6-10 października) – twoje wymagania okażą się niemożliwe do spełnienia. Gdy Mars utworzy kwadraturę z Uranem (27-31 października), najmniejszy drobiazg wyprowadzi cię z równowagi. Waga z ciebie zadrwi, a Strzelec się z tego uśmieje. za to Twój problem chętnie rozwiąże Byk.


 

Wskaźniki wydajności pójdą ostro w górę! Wrócą siły witalne i znowu zacznie ci się chcieć!

Niebo nad tobą
W twoim znaku gości Mars, życie przypomni więc bokserski ring. Nie będziesz zbyt subtelny, za to piekielnie skuteczny. Nikt nie pokona cię w boju o awans czy sukces,
gdy na twoją ambicję działa kwadratura Słońca i Jowisza. Koniunkcja Plutona odegna od ciebie skrupuły i wątpliwości, Merkury w kwadraturze zapewni wachlarz przebiegłych zagrywek. A trygon Wenus pozwoli zadać cios w białych rękawiczkach.

Uczucia i związki

Będzie się liczył głównie seks
Stałość? Wierność? Powściągliwość? Nie tym razem! Dla ciebie będzie się liczyć głównie seks. Wrażliwy na erotyczne sygnały możesz się zakochiwać nawet co tydzień. Nie nadawaj więc wielkiego znaczenia chwilowemu zauroczeniu. Jeżeli czyjeś serce wciąż pozostaje dla ciebie niezdobytą twierdzą, teraz pod wpływem twojej siły perswazji może ona runąć. Ale przedtem ostatecznie rozprawisz się z konkurencją. W stałym związku będziesz zaborczy i zazdrosny. Przestaniesz tolerować to, że partner ciągle ma w telefonie zdjęcia ekspartnera lub jego numer i stanowczo zażądasz ich wykasowania, inaczej to ty wykasujesz jego ze swego życia. Podziała!

Rodzina i przyjaciele
Bądź szczery, ale i taktowny

Nie przepuścisz żadnemu pyłkowi na dywanie. Nie spoczniesz, dopóki twoje mieszkanie nie zalśni jak w reklamie ajaxu. Zamiast czekać na wolny termin u fachowców, sam załatwisz wszystkie zaległe naprawy i remonty. Odwiedziny, imprezy, spotkania przebiegną bez większych napięć i zadrażnień, pod warunkiem że zechcesz pamiętać, że milczenie jest złotem. Zachowaj krytyczne uwagi dla siebie, a gdy ktoś poprosi cię o opinię na swój temat, bądź szczery, ale taktowny. Pójście na wojnę z rodziną to największy błąd, jaki możesz popełnić, zwłaszcza jeśli jesteś Koziorożcem z drugiej dekady. Lepiej załatwić sporne kwestie na drodze negocjacji, w czym pomoże ci Wenus tworząca w ostatnich dniach miesiąca koniunkcję z Saturnem.

Praca i pieniądze
Szybko rozwiążesz zawodowe problemy

Na drodze do kariery wspiera cię wojowniczy Mars, wdepczesz więc w ziemię każdego przeciwnika. Zawodowe problemy rozwiążesz szybko, znajdziesz drogę wyjścia z każdej sytuacji. Najchętniej działać będziesz na skróty, z pominięciem skomplikowanych formalności czy procedur, czym możesz się narazić firmowym formalistom. Jeśli jesteś szefem, uważaj, by nie zagonić swoich pracowników, bo mało kto dotrzyma ci teraz kroku. Nie zaszkodzi mniej krytykować, a więcej chwalić i nagradzać. Odważnie wystartujesz z własną działalnością, miej jednak na względzie, że z setki pomysłów na biznes, które będą wpadać ci do głowy, tylko kilka ma ręce i nogi. Szukając zatrudnienia, będziesz omijać agencje i urzędy pracy, gdzie te same oferty wiszą miesiącami. I dobrze, bo na własną rękę szybciej coś znajdziesz. Finansowo średnio na jeża. Na jednym zaoszczędzisz, na czym innym stracisz, ale w końcu na tym polega zabawa.

Zdrowie
Apetyt ci dopisze, uważaj więc, co jesz

Nic poważnego ci nie zagraża, choć lekkiego przeziębienia czy kataru raczej nie uda się uniknąć. Apetyt ci dopisze, niestety głównie na rzeczy tłuste i słone, co niekoniecznie wyjdzie ci na zdrowie. Zwłaszcza zajadanie się wędlinami, które mogą zawierać szkodliwe substancje. Bez obaw możesz za to wcinać jajka – większość mitów o ich szkodliwości została dawno obalona. Poza tym sycą na długo. Masz znamiona? Nie zaszkodzi, by obejrzał je dermatolog.

reklama


Zobacz także