Horoskop miesięczny

Wymagaj od siebie, nie tylko od partnera. Inaczej twój związek zawiśnie na włosku.
Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

Uczucia:

Flirtuj, romansuj. W pierwszych dniach stycznia, dopóki Wenus przebywa w twoim znaku, w uczuciach będzie wrzało. Zaczną denerwować cię drobiazgi. Ale nie dlatego, że nagle staniesz się małostkowy. Zdasz sobie sprawę, że od dawna próbujesz wprowadzić zmiany w waszą relację, a nic ci z tego nie wychodzi. Z tego powodu mogą między tobą a partnerem wybuchać spory i awantury. Pilnuj się jednak i uważaj na to, co mówisz. Zbyt radykalne działania z twojej strony, mogą bowiem postawić wasz związek pod znakiem zapytania. Zamiast się wściekać, raczej poszukaj kreatywnych rozwiązań. I wymagaj więcej od siebie – nie tylko od bliskiej osoby. Jeżeli zaś należysz do samotnych Koziorożców, nie będziesz narzekał na brak okazji do flirtowania. Za sprawą sekstylu Urana z Merkurym (12-16 stycznia) najlepiej powiedzie ci się w nawiązywaniu znajomości przez internet. Początkowo będziesz mógł bowiem ukryć swoją kruchość i brak swobody w wyrażaniu uczuć. Do nowych relacji zawsze jednak podchodź z dystansem. W przeciwnym razie przyniosą ci one niepotrzebne cierpienia. Planety ostrzegają, że ktoś może zabawić się twoim kosztem.


Rodzina:

Rozwiąż dawne sprawy. Gwiazdy zapowiadają jakieś domowe kłopoty. Zadawniona sprawa nagle da o sobie znać. Tym razem nie odkładaj jej rozwiązania na potem. Słońce w kwadraturze do Urana na początku miesiąca podpowiada, byś raczej wszystko inne odłożył na bok, a sprawą zajął się sumiennie. Krewni poproszą cię o przysługę. Nie odmawiaj nikomu wsparcia. A jeśli sam nie czujesz się na siłach, by pomóc, przynajmniej znajdź kogoś, kto będzie w stanie ogarnąć trudną sytuację. W przeciwnym razie może się stać coś nieodwracalnego, za co będziesz winił tylko siebie. Na szczęście stosunki z przyjaciółmi ułożą się fantastycznie. Za sprawą jednego z nich w tym miesiącu dowiesz się czegoś, co na dobre odmieni twoje życie.


Zdrowie:

Oszczędzaj się. Będziesz w szczytowej formie, co gwarantuje ci koniunkcja Słońca z Plutonem w twoim znaku (2-6 stycznia). Bez problemów wyeliminujesz ze swojego życia zgubne przyzwyczajenia. Zajmiesz się sobą i przestaniesz być pobłażliwy dla swoich słabości, których i tak masz niewiele. To dobry czas na wzmocnienie organizmu, kuracje oczyszczające, zażywanie środków wzmacniających odporność, a także na rehabilitację. Z ewentualną chorobą rozprawisz się szybko i skutecznie, bo planety ofiarowują ci ogromne zdolności regeneracyjne. Uważaj jedynie, by nie przesadzać z wysiłkiem fizycznym, który może obciążyć twój układ mięśniowy – najsłabszy w tym miesiącu. Nie jest to też odpowiedni czas na sięganie po środki stymulujące. Jeśli należysz do Koziorożców, które zmagają się z długotrwałą chorobą, w styczniu spodziewaj się pozytywnego przełomu.


Kariera:

Zastrzyk gotówki. Czymkolwiek będziesz się teraz zajmować, musisz dobrze wystartować. Najważniejszy bowiem będzie początek. Szef da ci szansę. Ale ją odbierze, jeśli uzna, że nie radzisz sobie z zadaniem. A gra jest warta świeczki, więc warto się przyłożyć. Do 3 stycznia w twoim znaku przebywa Wenus, która potem przesunie się do Wodnika. Masz szanse wtedy sporo zarobić, bo nawet najdrobniejszy wysiłek z twojej strony okaże się opłacalny. Zastrzyk gotówki może też przyjść z zupełnie nieoczekiwanego źródła, szczególnie przed 20 stycznia, gdy przez twój znak będzie wędrować Słońce.


Ważne znaki:

Dla Barana bądź bardziej wyrozumiały. Uwag Panny nie bierz sobie do serca. Byk da ci oparcie. Natomiast z Rakiem dzielić będziesz i smutki, i radości.


Co Ci sprzyja?

Gdy na początku stycznia Saturn utworzy sekstyl z Wenus, rozluźnisz się i gładko zrealizujesz swoje zamierzenia. A twój optymistyczny nastrój udzieli się najbliższym. W dniach 21-25 stycznia Saturn znajdzie się w sekstylu ze Słońcem. Umiejętnie ocenisz więc sytuację i dojdziesz do trafnych wniosków. To dobry czas na naukę, egzaminy i ważne rozmowy.


Wystrzegaj się!

Trudności i załamanie planów zwiastuje kwadratura Marsa z Saturnem (13-17 stycznia). Możesz czuć się przybity i nawet pozornie łatwe sytuacje zaczną cię przerastać. Pod koniec stycznia pozostaniesz pod wpływem kwadratury Saturna z Wenus, więc nie wszystkie plany się powiodą. Przeczekaj!


 

reklama


Zobacz także