Horoskop miesięczny

Koziorożec

Koziorożec od 22 grudnia - 19 stycznia

 

Odnajdziesz wiele powodów do radości. Możesz liczyć na małe sukcesy i liczne ułatwienia.

Niebo nad tobą
Dopóki Słońce ci nie sprzyja (do 21 grudnia), nie wychylaj się, bo dostaniesz po głowie. Nie uchroni cię nawet koniunkcja Plutona i Merkurego, najwyżej pomoże miękko wylądować. Nie sprzyjają ci Jowisz i Uran, zatem wiele twoich zamierzeń może zostać storpedowanych. Cierpliwości, tuż przed świętami zmiana kosmicznej aury.

Uczucia i związki
Daj mu odczuć, że ci zależy
Samotny Koziorożcu, nie udawaj, że tak dobrze radzisz sobie sam. Ty też potrzebujesz czasem, żeby ktoś cię objął, przytulił, zaopiekował się tobą. Jeśli jest w twoim otoczeniu ktoś, do kogo wyrywa się twoje serce, daj mu odczuć, że ci zależy. Jeżeli nie ma takiej osoby, to tylko kwestia czasu. W drugiej połowie grudnia Merkury w bliskości z Plutonem może sprawić, że jedna przypadkowa rozmowa będzie miała nieoczekiwany ciąg dalszy. Jeśli jesteś w związku, partner zechce sprawić ci jakąś świąteczną niespodziankę, niestety, nie ma gwarancji, że będzie ona miła. Nie obrażaj się, jeśli w ogóle nie trafił w twój gust. Liczą się intencje. W sylwestra unikajcie tłumów. Zaszyjcie się w domu, otwórzcie wino, obejrzyjcie romantyczną komedię...

Rodzina i przyjaciele
Wiesz, jak zrobić użytek z informacji
Miłe ożywienie w życiu towarzyskim to zasługa Merkurego. Nie pozwolisz sobie jednak na pełen luz, bo Pluton każe ci doszukiwać się wśród znajomych ukrytych wrogów. Zamiast rozkoszować się szampanem czy grzanym winem, uznasz, że lepiej nie pić, by nie stracić kontroli i nie wygadać swoich sekretów. Za to chętnie będziesz słuchać, o czym plotkują koledzy. Ty dobrze wiesz, jak zrobić użytek z pozyskanych tą drogą informacji. Świąteczny okres zapowiada się inaczej niż dotąd. Może odmówisz gościny rodzinie, która tylko działa ci na nerwy, a wybierzesz towarzystwo sprawdzonych przyjaciół lub samotne wypatrywanie pierwszej gwiazdki...

Praca i pieniądze
Twoje rady okażą się bezcenne
Merkury sprzyja zawodowym sukcesom. Nic nie zdoła cię teraz rozproszyć ani oderwać od obowiązków, w które włożysz nie tylko maksimum energii, ale też całe serce. Jeżeli twoja praca polega na szkoleniu kolegów, to sukcesy podopiecznych będą cię cieszyć bardziej niż twoje własne. Kiedy Merkury utworzy koniunkcję z Plutonem (18-20 grudnia), przekonasz się, czy twoje plany mają realne szanse. Jeśli okaże się, że nie, bez trudu je zmienisz i ułożysz nowe. Koziorożce z drugiej dekady znaku mogą w tym czasie podjąć kluczowe decyzje odnośnie do kariery. Jeżeli zakładasz własną firmę, połóż nacisk na reklamę. Może być nawet nachalna lub nieco kiczowata. Ważne, by była skuteczna. Szukasz pracy? Spodziewaj się dobrych wieści. Nie miej wyrzutów sumienia, że eliminujesz konkurencję. Po prostu jesteś, Koziorożcu, najlepszy. Kupując świąteczne prezenty, uda ci się idealnie trafić w oczekiwania dzieci. A w dodatku Merkury zadba, byś nie wydał więcej, niż zamierzałeś.

Zdrowie
Sięgnij po orzechy
Zechcesz poszerzać swoją wiedzę o zdrowiu, eksperymentować z dietami. Wszelkie nowości wprowadzaj jednak z głową i pod ścisłą kontrolą lekarza. Nie odmawiaj wizyty schorowanym krewnym. Przyniesiesz im radość, a to pomoże w szybszym powrocie do zdrowia. Świąteczne ciasta i mięsiwa nie będą zagrożeniem dla twojej linii, o ile poprzestaniesz na jednej niedużej porcji. W razie gdybyś nadal odczuwał głód, sięgnij po orzechy – są bogate w antyoksydanty i nienasycone kwasy tłuszczowe.

wpływ planet
dobry:
Gdy Słońce znajdzie się w sekstylu z Marsem (22-26 grudnia), załatwisz coś, do czego
od dawna nie mogłeś się zabrać. Nów w twoim znaku (29 grudnia) wyznacza nowy start. Rozpoczęte wówczas przedsięwzięcia będą udane.

zŁy:
Kwadratura Księżyca z Uranem (3 grudnia) zafunduje ci niepotrzebny stres. Pod wpływem Merkurego w retrogradacji (od 19 grudnia) poczujesz się przemęczony. Za nic nie bagatelizuj kłopotów zdrowotnych Panny. Waga da ci kosza.

reklama


Zobacz także