Horoskop miesięczny

Byk

Byk od 20 kwietnia - 20 maja

Prognoza:

Zakochany Byku, pierwszy krok, ten ponoć najtrudniejszy, masz już za sobą. Osoba, o której ciepło myślisz, zwróciła na ciebie uwagę. Teraz tylko idź za ciosem i postaraj się, by cię polubiła. W stałym związku pamiętaj, że nie zawsze musisz mieć ostatnie słowo. Czasem lepiej ustąpić niż spierać się tylko po to, by postawić na swoim. Mars będzie podburzać urodzonych w drugiej i trzeciej dekadzie. Jeśli pojawią się różnice zdań, najlepiej jak najszybciej je wyjaśnić, nawet jeśli ma się to skończyć siarczystą awanturą. Przynajmniej atmosfera się oczyści. Bo nie ma nic gorszego niż niewypowiedziane pretensje i ciche dni. Samotnym Bykom retrogradująca Wenus w Rybach (3-14 kwietnia) może przynieść przypadkowe spotkanie z miłością sprzed lat. Być może nie skończy się tylko na wspominaniu przeszłości...


Rodzina:

Zapowiada się całkiem udany pod względem towarzyskim miesiąc, pod warunkiem że nie wejdziesz w konflikt ze znajomym, który zawsze szuka guza. Nie daj się sprowokować podczas koniunkcji Merkurego z Uranem (26-28 kwietnia). W domu bez trudu – a co najważniejsze własnoręcznie – przeprowadzisz niezbędne naprawy, oszczędzając na fachowcach. Po 10 kwietnia powstrzymaj się od większych zakupów, a zwłaszcza przed rezerwacją wakacyjnych wycieczek, jeśli nie chcesz mieć problemów z niesolidnym biurem podróży.


Zdrowie:

Twoje zdrowie i samopoczucie poprawią się, jeśli codziennie, zamiast przed telewizorem, będziesz spędzać godzinkę na spacerze. Podczas świąt warto ruszyć się od stołu nie tylko na balkon, żeby zapalić. Nawiasem mówiąc, czas rzucić ten okropny nałóg, jeśli jesteś jego niewolnikiem! Świąteczne potrawy nie pójdą ci w boczki, trzeba tylko przygotować je w wersji light, np. zastępując majonez jogurtem. Jeśli masz przesuszoną po zimię skórę, koniecznie uzupełniaj płyny. Wzbogać swoją dietę w tłuszcze nienasycone. Najwięcej jest ich w orzechach, rybach, oliwie z oliwek i awokado.


Kariera:

Jesteś niezadowolony z pracy, zarabiasz stanowczo za mało? Zamiast narzekać, zrób coś z tym wreszcie! Masz wszystko, czego ci potrzeba, by pokierować swoją karierą tak jak zechcesz. Mars daje ci energię i siłę przebicia, Merkury pomoże uruchomić kontakty. A jeśli potrzebujesz kasy na start z własną firmą, dotacje i dofinansowania są w zasięgu ręki, wystarczy tylko złożyć stosowny wniosek. Byki z trzeciej dekady pod wpływem Marsa mogą zaryzykować i wejść na rynek z całkowicie nową ofertą lub wyjechać do pracy za granicę. Nie trać wiary w powodzenie rozpoczętych przedsięwzięć podczas kwinkunksu Marsa z Saturnem (14-20 kwietnia). Opóźnienia i przestoje są tylko chwilowe, po 20 kwietnia znów złapiesz wiatr w żagle. Jeśli szukasz pracy, pytaj znajomych, nie zaszkodzi również zareklamować się w internecie, np. zakładając własną stronę. Pieniądze nie spadną ci z nieba ani nie wygrasz ich w ruletkę, musisz zadbać o nie sam. Robiąc zakupy, nie daj się ponieść emocjom. Z daleka omijaj wyprzedaże i inne „niepowtarzalne okazje”.


Ważne znaki:

Rak wyciągnie do ciebie pomocną dłoń. Na fochy Wagi nic nie poradzisz.


Co Ci sprzyja?

Refleksem i przezornością popiszesz się podczas trygonu Merkurego z węzłem księżycowym (1-4 kwietnia). Sekstyl Wenus z Marsem (15-19 kwietnia) nieoczekiwanie może ci przynieść erotyczną przygodę.


Wystrzegaj się!

Kiedy Słońce będzie w kwadraturze z Plutonem (7-11 kwietnia), nie daj się wciągnąć w niepotrzebną próbę sił. Z murem obojętności zderzyć się możesz podczas kwadratury Wenus do Saturna (8-20 kwietnia).


 

Mars w twoim znaku pobudza do działania, a Merkury pomaga w kontaktach z ludźmi. Załatwisz więc skutecznie każdą sprawę. Słońce jednak przypomina, by do 19 kwietnia oszczędzać siły i dbać o zdrowie. Wenus w sekstylu obudzi w tobie artystyczne talenty i przyniesie szansę na nową miłość.

reklama


Zobacz także