Horoskop miesięczny

Gwiazdy ci sprzyjają, więc wyjdź szczęściu naprzeciw i nie zmarnuj żadnej okazji. 

Niebo nad tobą 

Słońce opromienia twój znak, dając ci  zastrzyk energii. Urzęduje tam również  Merkury, czyniąc z ciebie pracusia. Dzięki niemu uda ci się zrobić wszystko, co zaplanowałeś. Wenus też jest po twojej stronie  i zadba o twój wygląd. 

Uczucia i związki
Czas na szczerość 

Samotny Byku z drugiej lub trzeciej dekady znaku, miłość czeka na ciebie w podróży. Nie wybierasz się nigdzie? Nie szkodzi. Nawet w autobusie, którym codziennie dojeżdżasz do pracy, wypatrzyć cię może ktoś, z kim miła pogawędka okaże się wstępem do czegoś więcej. Jeśli od niedawna się z kimś spotykasz, to twój adorator może zacząć wykazywać niezdrowe zainteresowanie twoją przeszłością. Początkowo uznasz, że to normalne – ty też chciałbyś wiedzieć o nim to i owo. Ale jego niewygodne pytania powinny dać ci do myślenia. Nic za to nie stanie na drodze Byków w stałych związkach, które wspólnie podróżują. Znów staniecie się sobie bliżsi. Kiedy w dniach 11-17 maja Wenus utworzy trygon z Plutonem, macie szansę spędzić razem miłe chwile, a seks smakować będzie wam jak nigdy dotąd. 

Rodzina i przyjaciele 
Rozejrzyj się i posłuchaj  

Twój upór niczemu nie służy. Zasada „nie, bo nie” to, nie obraź się, Byku, czysta głupota, która przynosi szkody wyłącznie tobie. Oczywiście można okopywać się na swojej pozycji, ale czy nie rozsądniej byłoby wysłuchać życzliwych rad i przynajmniej przemyśleć niektóre z nich? Gdy na początku miesiąca Saturn utworzy kwadraturę z Jowiszem, mogą dać o sobie znać jakieś niedoróbki i zaniedbania w domu. Trzeba będzie tym razem zrobić z tym porządek, koniec z kolejną prowizorką. Tylko nie marudź, że wszystko musisz zrobić sam, bo nikt nie może cię zastąpić, i spędź trochę czasu z przyjaciółmi. Wenus zagwarantuje ci wieczory i weekendy pełne wrażeń i rozrywek. A Merkury zaprowadzi w nowe miejsca i przedstawi ciekawym osobom, z którymi złapiesz wspólny język. 

Praca i pieniądze
Działaj z rozwagą

Merkury w twoim znaku przyniesie ci więcej pracy. Ale czynności, które będziesz wykonywać, mogą mieć niewiele wspólnego z twoim zakresem obowiązków. Przyjdzie ci np. zastąpić kogoś w jego zadaniach, zorganizować imieniny szefa lub naprawić komputer czy ekspres do kawy. Tak więc, mimo że będziesz mieć ręce pełne roboty, postępów wielkich nie zrobisz. Jeśli szukasz pracy, zastanów się, czy nie przesadzasz z wymaganiami. Może za dużo żądasz na dzień dobry i tym odstraszasz potencjalnych pracodawców? Raczej miej to na względzie, gdy w dniach 13-18 maja zostaniesz zaproszony na rozmowę. W finansach nagromadzą się faktury i spiętrzą terminy płatności. Bykom z drugiej dekady wskazana jest większa niż zwykle rozwaga. Kiedy między 8 a 12 maja Wenus będzie w kwinkunksie z Saturnem, ktoś może próbować wciągnąć cię w nie do końca legalny interes lub prosić o podżyrowanie kredytu, którego nie ma zamiaru spłacać. 

Zdrowie
Wykorzystaj dobrą formę 

Słońce w twoim znaku odnawia siły witalne, nic więc nie powinno cię stopować. Wykorzystaj swoją kondycję i zrób generalne porządki, zacznij uprawiać sport albo zdecyduj się na spełnienie szalonego marzenia, które odkładałeś na później. Pod wpływem Wenus poczujesz się doskonale w swojej skórze. Mimo to nie zaszkodzi skorzystać z usług salonu odnowy biologicznej i kosmetyczki.

 

Byk

Byk od 20 kwietnia - 20 maja

Co Ci sprzyja?

Kiedy Merkury utworzy koniunkcję z Wenus (12-15 maja), dasz się przekonać do ciekawego kursu lub wciągnąć w nowe hobby. W tym samym czasie w trygonie z Plutonem będzie Merkury, który pomoże ci w sprytny sposób zagrać na nosie wrogom.


Wystrzegaj się!

W dniach 22-28 maja podczas opozycji Marsa z Wenus będziesz bardzo zazdrosny o partnera. Więcej zaufania! Po 27 maja, kiedy Mars ustawi się w opozycji do twojego znaku, możesz atakować innych z byle powodu. Miej to na uwadze!


 

reklama


Zobacz także