Horoskop miesięczny

Byk

Byk od 20 kwietnia - 20 maja

Co Ci sprzyja?

Gdy Merkury utworzy trygon z Węzłem Księżycowym  (7-9 grudnia), twoje pomysły zawodowe padną na podatny grunt. Ludzi, którzy myślą podobnie i będą cię wspierać, spotkasz podczas półsekstylu Merkurego i Wenus (19-21 grudnia).


Wystrzegaj się!

Mnóstwo energii stracisz bezowocnie podczas opozycji Księżyca z Marsem (18 grudnia).
Po 19 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w retrogradacji, twoje sprawy zaczną się wlec i trochę komplikować. Koziorożec sprzeda ci bardzo ważne informacje. Baran natomiast okaże się inspirujący.


 

Zanim zasiądziesz do Wigilii, przyjdzie ci załatwić wiele trudnych, zaległych spraw.

Niebo nad tobą
Kwinkunks Słońca nie ułatwia ci podejmowania decyzji. Staraj się dokładnie analizować za i przeciw, w czym wspiera cię Merkury. Jego koniunkcja z Plutonem zapewni ci refleks. Za sprzeczki, zwłaszcza w związkach, obwiniaj kwadratury Wenus i Marsa. Wiedz jednak, że dadzą ci one odwagę, by wyrazić swoje potrzeby.

Uczucia i związki
Uwaga na przypływ żądz
Wenus w kwadraturze pomoże ci dostrzec, co jest nie tak w twoim związku, ale na spokojną rozmowę z partnerem nie starczy ci cierpliwości. Tak jak na refleksję, że wina rzadko leży wyłącznie po jednej stronie. A że nikt nie lubi wysłuchiwać pretensji, to nie zdziw się, jeśli jedyną odpowiedzią na krytykę będzie trzaśnięcie drzwiami. Wolne Byki dopadnie przemożna ochota na seks za sprawą kwadratury Marsa. By zaspokoić żądze, możesz się angażować w przelotne znajomości. Co ciekawe, największe szanse pojawią się ze strony osób, których uroda odbiega od twego ideału. Tym razem będzie się jednak liczyć seksualne przyciąganie. W zgodnych parach pojawi się podniecający wątek. Może za sprawą obejrzanego wspólnie filmu erotycznego, wystawy zmysłowych dzieł lub przeczytanej książki, które pobudzą waszą wyobraźnię.

Rodzina i przyjaciele
Gra jest warta świeczki?
Podejrzewasz, Byku, że jesteś wykorzystywany? Gdy Wenus znajdzie się w kwinkunksie z Węzłem Księżycowym (12-14 grudnia), przekonasz się, że miałeś rację. Ty zawsze jesteś na czyjeś zawołanie, a gdy dla odmiany sam potrzebujesz pomocy, jedyne, na co możesz liczyć, to stos wymówek. Pod wpływem kwadratury Marsa staniesz się nerwowy i zaczniesz wszczynać sprzeczki z sąsiadami, zaciekle bronić swoich przekonań. Zastanów się, czy gra jest warta świeczki, bo jedyne, co uzyskasz, to większa liczba wrogów.

Praca i pieniądze
Spełnij czyjeś marzenie
Atmosfera w firmie daleka będzie od świątecznego rozprężenia. Przynajmniej przez pierwsze dwie dekady grudnia, gdy szef może ciskać gromy. Ugłaskasz go, zostając bez szemrania po godzinach. Nie bój się, garb ci od tego nie wyrośnie. Chwile chwały obiecuje Mars w trygonie z Jowiszem (1-3 grudnia). Bykom z pierwszej dekady może nawet szykuje się jakiś awansik. Jeśli jesteś na swoim, to niewykluczone, że sfinalizujesz jakąś ważną umowę lub doczekasz się dobrych opinii klientów. Drugi oddech złapiesz po 21 grudnia, gdy załatwisz najtrudniejsze zadania. Jeśli twoja praca wymaga świątecznych dyżurów, w tym roku może niestety paść na ciebie. Byki szukające pracy niech bez grymaszenia biorą to, co przed świętami przyszykowała im Wenus w sekstylu z Saturnem. Z pozoru nieciekawa oferta może okazać się wspaniałym prezentem od losu. A skoro o prezentach mowa – chcesz dostać to, o czym marzysz? Spełnij najpierw czyjeś marzenie.

Zdrowie
Przygotuj organizm
Święta to ciężki czas dla twojego żołądka. Ogranicz, Byku, w menu tłuszcze i odmów sobie słodyczy w dwóch pierwszych dekadach grudnia. Wówczas przy świątecznym stole będziesz mógł sobie pofolgować bez wyrzutów sumienia. Zwłaszcza jeśli dodatkowo wesprzesz się środkami chroniącymi wątrobę i zapobiegającymi krępującym wzdęciom. Gdy dopadnie cię angina lub grypa, połóż się grzecznie do łóżka i nawet nie myśl o chodzeniu do pracy. Kwinkunks Saturna zwiększa ryzyko powikłań.

reklama


Zobacz także