Horoskop miesięczny

Byk

Byk od 20 kwietnia - 20 maja

Prognoza:

Gdy ktoś nieznajomy uśmiecha się do ciebie, nie myśl, że z kimś cię pomylił. Uwierz, Byku, w swoją atrakcyjność, a łatwiej przyjdzie ci otworzyć się na płeć przeciwną, którą w tym miesiącu przyciągasz. Ty sam raczej głowy nie stracisz, choć miło ci będzie przyjmować wyrazy zachwytu i adoracji. Ale do czasu, bo jeśli w dniach 13-17 sierpnia zdecydujesz się spędzić z kimś romantyczny wieczór, opozycja Wenus do Plutona wyzwoli taki ładunek namiętności, że ani się obejrzycie, jak wylądujecie w łóżku. Choć zauroczenie szybko minie i rozstaniecie się raczej chłodno, jeszcze długo będziesz wspominać ten romans z wypiekami na twarzy. Dla Byków, które już znalazły swoją drugą połowę, to czas spokoju i radości we dwoje. Tym bardziej że partner naprawdę się postara. Śniadania do łóżka, świeże kwiaty, masaż stóp...


Rodzina:

Nerwowa atmosfera w domu to w dużej mierze twoja zasługa. Niepotrzebnie tak się złościsz o drobiazgi. Zanim wyładujesz się na kimś, pomyśl, czy naprawdę jest winien. Nerwy skutecznie ukoją spotkania z przyjaciółmi, których dobry nastrój ci się udzieli. Wspólnie będziecie biegać po galeriach, muzeach i koncertach, a wieczory spędzać przy lampce ulubionego wina. W czasie trygonu Wenus z Neptunem (10-14 sierpnia) ktoś ze znajomych zainspiruje cię do krótkiego wyjazdu. Być może w poszukiwaniu pleneru artystycznego, bo twoje talenty do sztuk pięknych właśnie w tych dniach dojdą do głosu. W ruch pójdą pędzel, dłuto lub gitara.


Zdrowie:

Leżak zmienisz na rower, kijki lub koński grzbiet. Uważaj jednak, by nie przecenić swoich możliwości. Brawura i ryzykanctwo oraz chęć popisania się niejednego Byka mogą zgubić. Dobierz odpowiednie obuwie do trasy i terenu. Szpilki tym razem zostaw w domu, twoim stopom też należy się urlop. Spaceruj więc jak najczęściej boso, np. po trawie czy piasku. W jedzeniu możesz postawić na ilość, pod warunkiem, że kładziesz na talerz wyłącznie warzywa. Duża micha sałatki zaspokoi twój głód nie gorzej niż krwisty stek. A ileż mniej kalorii!


Kariera:

Mimo wakacyjnej aury warto zmobilizować się do pracy. Nie będzie ciężka, bo Wenus zadba o ułatwienia, zaś Merkury ześle okazje do spotkań, wyjazdów i szkoleń poza siedzibą firmy. Jeśli urodziłeś się, Byku, w trzeciej dekadzie, możesz trafić nawet w jakiś atrakcyjny zakątek świata, gdzie przy okazji zbierania nowych doświadczeń zawodowych złapiesz też wspaniałą opaleniznę. Byki na stanowisku lub z własną działalnością z ciężkim sercem oddadzą ster firmy w ręce swego zastępcy. Pełen obaw, czy pod twoją nieobecność wszystko gra, dzwonić będziesz do biura kilka razy dziennie. Przestań! Bo ani ty nie wypoczniesz, ani nie dasz ludziom spokojnie pracować. Odpręż się i ciesz wolnym czasem. Gdy po urlopie wrócisz do pracy, od razu pojawią się nowe, interesujące pomysły zawodowe. Na ich realizację przyjdzie czas po 26 sierpnia. Twoja dobra passa finansowa trwa, będziesz więc miał dość pieniędzy, by zaspokoić swoje zachcianki. Szczególnie dużo radości sprawi ci buszowanie po bazarach w poszukiwaniu oryginalnych pamiątek.


Ważne znaki:

Wodnik zachowa się nietaktownie. Wszelkie granice przekroczy jednak Lew.


Co Ci sprzyja?

Wszelkie nieporozumienia uda ci się wyjaśnić w czasie sekstylu Wenus z Merkurym (9-11 sierpnia). Szansę na korzystną transakcję lub umowę dostaniesz podczas koniunkcji Słońca i Merkurego (25-27 sierpnia).


Wystrzegaj się!

Ofiarą własnych słabości możesz się stać podczas kwadratury Wenus z Jowiszem (15-19 sierpnia). Kwadratura Wenus i Urana (22-26 sierpnia) może pchnąć cię w nieodpowiednie towarzystwo.


 

Korzystaj z licznych okazji, by spędzić miło czas. Tym bardziej że o pracę i finanse martwić się nie musisz. Mars kwadraturze sprawia, że pragniesz wyrywać do przodu, co nie zawsze się opłaca. Spokojnie, zdążysz ze wszystkim na czas, bo dzięki trygonowi Merkurego zawsze będziesz doskonale przygotowany. Sekstyl Wenus przypomni ci o zaproszeniach od rodziny i przyjaciół.

reklama


Zobacz także