Horoskop miesięczny

Bądź rozsądny i otwarty na kompromisy, a wszystko ułoży się po twojej myśli.
Byk

Byk od 20 kwietnia - 20 maja

Uczucia:

Wzloty i upadki. W małżeństwie i stałych związkach czeka Byki trudny czas. Wasz krytycyzm mocno wzrośnie, co doprowadzi do wybuchu niejednej awantury. Na szczęście wasz partner będzie skory do rozmów i załagodzenia sytuacji. Wykorzystaj to. Bo jeśli mimo wszystko uda wam się te burze przetrwać, oczyścicie atmosferę i stworzycie coś niezwykle stabilnego i wartościowego. A pomoże w tym obecność Saturna w znaku Skorpiona (do 23 grudnia), który doda Bykom determinacji. Z kolei planetoida Pallas obecna w znaku Skorpiona podsyci ambicje i wprowadzi do waszej relacji nutę rywalizacji. Zakochane Byki przeżyją wielką fascynację. A potem wielkie rozczarowanie. Wszystko za sprawą Lilith obecnej w znaku Panny. Na początku zaślepieni uczuciem uznacie, że dzień bez miłości jest stracony, i zrobicie wszystko, by być z ukochaną osobą. A nawet postanowicie razem zamieszkać albo bardzo szybko zdecydujecie się na ślub. Później jednak mogą pojawić się rozterki i być może myśl o rozstaniu. Dotyczy to szczególnie Byków urodzonych po 18 maja, które pozostaną pod wpływem restrykcyjnego i ograniczającego Saturna. Bądź dobrej myśli.


Rodzina:

Dom będzie twoim azylem. Kwadratura Merkurego z Neptunem (1-3 grudnia) zwiastuje nieporozumienia z jednym z przyjaciół. Jeśli jednak wykażesz się rozsądkiem i nie dasz się ponieść emocjom, szybko rozejdą się po kościach. Przy okazji tych awantur po raz kolejny przekonasz się, że masz obok siebie rozsądnych i oddanych ci ludzi. Będziesz mógł liczyć nie tylko na ich współczucie, ale też na konkretną pomoc – i materialną, i duchową. Grudzień to również czas niezapomnianych spotkań z dalekimi krewnymi. Możesz na nie liczyć szczególnie w połowie miesiąca, kiedy Wenus utworzy sekstyl z Neptunem. Z kolei sekstyl Merkurego z Neptunem (18-22 grudnia) da ci większą wrażliwość i otwartość na innych, dzięki czemu ze swoimi dziećmi zrozumiesz się w try miga. Natomiast w domu trygon Jowisza z Ceres (19-23 grudnia) obiecuje ci spokój i rodzinną atmosferę. Bycie wśród bliskich stanie się dla ciebie prawdziwym azylem. W podzięce kupisz pod choinkę prezenty wszystkim, na których ci zależy. Trygon Jowisza z Wenus (2-6 grudnia) spowoduje, że nie zechcesz na nich oszczędzać. I słusznie. Bo cóż jest przyjemniejszego niż radość tych, których kochasz?


Zdrowie:

Bądź uważny. Planety sugerują, byś baczniej przyglądał się swojemu zdrowiu i nie bagatelizował żadnych symptomów. W tym miesiącu zechcesz dużo biegać i dużo bywać. Uważaj, byś nie złapał jakiegoś choróbska. A gdy cię dopadnie, dobrze się wykuruj. Jeśli właśnie borykasz się z jakąś infekcją, będzie się ona za tobą ciągnąć całymi tygodniami. Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt na chwilę obniży twój nastrój. Za sprawą tej planety ogarną cię pełne lęku myśli i uczucie fizycznego rozedrgania. Nie martw się jednak. Postaraj się w tym czasie porządnie zrelaksować, a wszystko po kilku dniach wróci do normy bez żadnych niepożądanych skutków.


Kariera:

Trzymaj nerwy na wodzy. Humory i niekonsekwencja szefa dadzą ci się we znaki od 5 grudnia, kiedy do Wodnika przesunie się Mars. Nie wchodź z nim jednak w dyskusję, bo pożałujesz. Postaraj się robić wszystko, co do ciebie należy, a nieporozumienia wkrótce miną. Nawet jeśli nie masz natury ciułacza, naucz się teraz oszczędzać. Niebawem pojawią się bowiem nieprzewidziane wydatki.


Ważne znaki:

Z Koziorożcem warto wybrać się w podróż. Baran nie powie ci prawdy, zaś Panna może odwołać ważne spotkanie. Ryby uratują cię z opresji.


Co Ci sprzyja?

Wenus przesuwająca się do przyjaznego ci znaku Koziorożca (10 grudnia) ześle ci siłę i podkreśli twoją determinację. A także pozwoli osiągnąć sukcesy i czerpać korzyści z twoich dotychczasowych starań. W romantyczny nastrój wprowadzi cię sekstyl Neptuna z Wenus (12-16 grudnia). To doskonały czas na spotkania i randki, ale też na polubowne załatwienie spraw biznesowych.


Wystrzegaj się!

Wenus w kwadraturze z Uranem oraz w koniunkcji z Plutonem (18-22 grudnia) zapowiada burzliwe zdarzenia, które mogą odwrócić bieg planowanych przedsięwzięć. Bądź otwarty, bo wiele niespodziewanych zmian przed tobą.


 

reklama


Zobacz także