Horoskop miesięczny

Nie oceniaj i nie krytykuj. Życzliwość przyniesie ci więcej przyjaciół i satysfakcji.
Byk

Byk od 20 kwietnia - 20 maja

Uczucia:

Oczyść atmosferę. W pierwszej połowie miesiąca masz szansę się ustatkować. Osoba, z którą się spotykasz, zacznie mieć wobec ciebie konkretne plany i wymagać jasnych deklaracji. Zastanów się, czy twoje uczucia są wystarczająco silne, aby obiecywać komuś dozgonną miłość. Znacznie lepiej będziesz się teraz czuć w związku przyjacielskim, dlatego postaw sprawę jasno. Jeśli zaś należysz do Byków pozostających w trwałych relacjach, w drugiej połowie stycznia czeka się ożywienie i przypływ romantycznych uczuć. Wykorzystaj to. Zacznij spędzać ze swoim partnerem więcej czasu. A także wyjaśnij wszystkie zadawnione nieporozumienia. Zrób to jednak dopiero w końcu miesiąca, kiedy Merkury będzie szedł ruchem wstecznym i pozwoli ci znaleźć przekonujące argumenty. To ci się naprawdę opłaci. Gwiazdy wieszczą bowiem, że jeśli teraz oczyścicie atmosferę, przez kilka kolejnych miesięcy czeka was sielanka.


Rodzina:

Żyj i daj żyć innym. W domu szykują się drobne niespodzianki i nie wszystkie będą miłe. Zwłaszcza w ostatniej dekadzie stycznia, kiedy Słońce przesunie się do znaku Wodnika. Chwilowo stracisz kontrolę nad niektórymi sprawami. Nie wpadaj jednak od razu w panikę. Jeśli bliscy będą chcieć niezależności, pozwól im na nią. W przeciwnym razie mogą zwątpić w twoją w nich wiarę. Co z pewnością zepsuje wasze relacje. Postaraj się raczej być życzliwym i cierpliwym obserwatorem, a z czasem oni i tak się przed tobą otworzą. Również, jeśli ktoś ze znajomych nie zachowuje się tak, jakbyś sobie tego życzył, nie musisz go natychmiast strofować. On również ma swój rozum i prędzej czy później się opamięta. Lekcje, jakich udzieli mu los, będą dużo bardziej pouczające.


Zdrowie:

Bądź uważny na sygnały z ciała. Gwiazdy dodadzą ci sił i wytrzymałości. Nawet jeśli nabawisz się zimowego przeziębienia, szybko się z niego wykaraskasz. Uważaj jedynie na serce, zwłaszcza jeśli miewasz podwyższone ciśnienie krwi. Również inne dolegliwości ze strony układu krążenia (teraz on będzie twoim najsłabszym punktem) – mogą dać w tym miesiącu o sobie znać. Czy to żylaki, czy skutki zmian miażdżycowych mogą ci nieźle dać się we znaki. By je zahamować, koniecznie zgłoś się na badania. Planety podpowiadają, że szybka terapia może uchronić cię przed poważnymi problemami ze zdrowiem. Staraj się prowadzić bardziej higieniczny tryb życia. Zadbaj nie tylko o regularne pory snu, ale także posiłków. Nie ulegaj jednak pokusie odstawiania wszystkich produktów, które nagle dostały etykietkę szkodliwych. Zachowaj zdrowy rozsądek i logikę. Jeśli zdecydujesz się na ćwiczenia, to postaw raczej na gimnastykę rozciągającą. Nie rób nic wysiłkowego ani obciążającego dolne partie nóg. Możesz bowiem mieć teraz wyjątkowo wrażliwe stopy i łydki, dlatego biegi odłóż na bardziej wiosenną pogodę.


Kariera:

Nie szastaj pieniędzmi. Pisany jest ci sukces, ale wiele zależy od tego, jak ułożysz sobie stosunki ze współpracownikami. Wenus wędruje przez znak Wodnika, dlatego praca sprawi ci mnóstwo przyjemności. Nie bądź zbyt krytyczny dla otoczenia. Więcej zdziałasz, jeśli otworzysz się na innych i potrafisz skorzystać z ich pomocy. Nowe szanse otworzą się w połowie stycznia, kiedy Wenus ustawi się w sekstylu do Urana. W dniach 17-21 stycznia powściągnij swój zapał do wydawania pieniędzy. Inaczej odbije ci się to czkawką.


Ważne znaki:

Z Koziorożcem będzie ci po drodze. Ale najlepiej dogadasz się z Wodnikiem. Zafascynuje cię osobowość Bliźniąt. Z Panną złapiesz wspólny język.


Co Ci sprzyja?

Sprawy zawodowe nabiorą tempa w dniach 3-27 stycznia, kiedy Wenus znajdzie się w znaku Wodnika. Dostaniesz szansę na zrealizowanie swoich zamierzeń, usłyszysz też pochwały od szefa. Wenus w sekstylu do Urana (11-15 stycznia) pozwoli ci zachować niezależność i dbać o swoje interesy. Wybieraj nietypowe rozwiązania, a na pewno zdobędziesz to, o czym marzysz.


Wystrzegaj się!

W dniach 17-21 stycznia, będziesz pod wpływem opozycji Jowisza z Wenus, która obudzi w tobie skłonność do bagatelizowania problemów. Mogą się z nich zrodzić poważne kłopoty. Kwadratura Saturna z Wenus (28-31 stycznia) zwiastuje konieczność wycofania się z przedsięwzięć.


 

reklama


Zobacz także