Horoskop miesięczny

Nie składaj obietnic, których nie możesz spełnić. Inaczej gorzko pożałujesz.
Byk

Byk od 20 kwietnia - 20 maja

Uczucia:

Rozejrzyj się. W relacjach z partnerem zachowaj większą łagodność i wyrozumiałość. Gwiazdy ostrzegają bowiem, że zbytnia zaborczość – do której w tym miesiącu będziesz miał skłonności – może postawić twój związek na ostrzu noża. Dodatkowo 12 maja przez twój znak wędruje zadziorny Mars, więc niechcący możesz powiedzieć za dużo i kogoś mocno urazić. Jeśli jesteś w świeżym związku, unikaj górnolotnych deklaracji, bo potem odbiją się czkawką. A jeśli wciąż poszukujesz drugiej połówki? Zawalcz o siebie i rozejrzyj się. Planety podpowiadają, że w twoim otoczeniu jest osoba, która od dawna się tobą żywo interesuje. Postaraj się ją dostrzec, bo – ku twojemu zaskoczeniu – z nią może połączyć cię coś wyjątkowego.


Rodzina:

Wprowadzaj zmiany
W tym miesiącu pomyśl przede wszystkim o sobie. I nie zadręczaj się tym, co powiedzą inni, kiedy zaczniesz robić to, co podpowiada ci serce. Zwróć się ku przyjaciołom. Wśród nich są osoby, które wesprą cię w twoich poczynaniach. Wenus wchodząca 8 maja do znaku Raka, wzmocni twoją asertywność i da ci zdolność wpływania na ludzi. Zaczną się liczyć z twoim zdaniem. Jeśli zatem planujesz wprowadzenie nowych zasad współżycia albo inny podział obowiązków w domu – zrób to! Teraz twoi bliscy nie będą się zbytnio przeciwko temu buntować. Pod wpływem koniunkcji Jowisza z planetoidą Juno w znaku Lwa (15-19 maja) dalsza rodzina okaże ci wiele życzliwości i przychylności. Docenisz też tradycję i zasady, jakie wyniosłeś z domu. Przekonasz się, jak bardzo warto się ich trzymać przy okazji rozwiązywania jakiejś bardzo trudnej rodzinnej sprawy. A co ze znajomymi? Jest duża szansa, że postanowisz „oczyścić” swoje otoczenie z niechcianych osób. W drugiej dekadzie miesiąca dojdzie między tobą, a którymś z kolegów do poważnego starcia. Wyciągnij z niego wnioski i nie staraj się za wszelką cenę ratować relacji, która niewiele do twojego życia wnosi. Nie warto!


Zdrowie:

Relaks i oczyszczanie. Dokąd Słońce przebywa w twoim znaku, dotąd zdrowie będzie ci dopisywać. Na brak sił witalnych i energii też narzekać nie powinieneś. Dopiero po 20 maja mogą dopaść cię zmęczenie i gorszy nastrój. Dlatego nie bierz na swoje barki zbyt dużo, bo nie podołasz. Jeżeli należysz do Byków, które miewają problemy z sercem – w tym miesiącu powinieneś je szczególnie oszczędzać. Będziesz bowiem impulsywny i skłonny do wzruszeń. A zbyt silne emocje mogą źle wpłynąć na twój układ krążenia. Zadbaj zatem o regularny relaks. Zacznij uprawiać gimnastykę albo codziennie zażywaj spacerów – to cię wzmocni i uodporni. Jesteś Bykiem urodzonym po 12 maja? Baczniej przyglądaj się temu, co jesz. To dobry czas na oczyszczanie i pozbycie się toksyn z organizmu. Jeśli to teraz zrobisz, unikniesz jakichś niemiłych dolegliwości.


Kariera:

Nie pożyczaj. Masz szansę nawiązać owocną współpracę. Gwiazdy zwiastują, że poznasz człowieka, któremu możesz zaufać i który nigdy cię nie oszuka. Uważaj za to na pożyczki i kredyty. O ile to możliwe, nie zaciągaj ich w tym miesiącu. Możesz bowiem nieopatrznie podpisać umowy, które kryją niebezpieczne pułapki. A wtedy długo nie będziesz mógł wygrzebać się z kłopotów. W połowie maja z głową wydawaj pieniądze. Uważaj, by nie opróżnić konta na coś, co jest ci niepotrzebne.


Ważne znaki:

Ryby służyć będą dobrą radą. Również Rak da ci wsparcie. Waga się od ciebie odwróci, a Panna wykorzysta twoją pozycję. Nie zazdrość Koziorożcowi. On cię podziwia.


Co Ci sprzyja?

Od 8 maja Wenus przebywa w znaku Raka i dzięki niej nawiążesz dobre stosunki z otoczeniem. Spotkasz się z życzliwością ludzi, którzy dotąd byli wobec ciebie obojętni. Wenus w trygonie z Neptunem (14-18 maja) zwiastuje romantyzm, czułość
i dobrą intuicję. Świetnie ci pójdzie nie tylko w miłości, lecz także w interesach.


Wystrzegaj się!

Pełnia Księżyca w znaku Skorpiona (3-5 maja) uświadomi ci powagę spraw, na które dotąd przymykałeś oko. W dniach 20-27 maja Wenus w opozycji z Plutonem i w kwadraturze do Urana sprzyja podejmowaniu raptownych decyzji, których skutki mogą się okazać zgubne. Miej się na baczności.


 

reklama


Zobacz także