Horoskop miesięczny

Byk

Byk od 20 kwietnia - 20 maja

Co Ci sprzyja?

Opozycja Słońca do Węzła Księżycowego (19-22 lutego) uzmysłowi ci, na kogo naprawdę możesz liczyć. Po 26 lutego, gdy Merkury wejdzie do znaku Ryb, zdołasz zażegnać wszelkie konflikty.


Wystrzegaj się!

Nie stawiaj spraw na ostrzu noża podczas kwadratury Merkurego z Uranem (1-3 lutego).
Kwinkunks Wenus z Węzłem Księżycowym (7-11 lutego) przyniesie ci rozterki i niepewność.
Lew będzie się z ciebie śmiał, ale z Koziorożcem utrzecie mu nosa.


 

To nie czas wielkich ambicji. Poszukaj raczej tego, co cię uspokaja i sprawia przyjemność.

Niebo nad tobą
Trudno będzie zachować zimną krew

Denerwować cię zechcą Słońce w kwadraturze i Mars. Dlatego znajdź sobie jakąś odskocznię, na przykład spotkania z przyjaciółmi oraz wyjazdy, do których zaprasza Merkury w sekstylu. Uważaj tylko, by przy okazji się nie spłukać, bo kwadratura Wenus osłabi twoją kontrolę nad wydatkami.  

Uczucia i związki
Przegląd uczuć
Emocje wybuchną, ale niekoniecznie te pozytywne. W związkach dochodzić może do awantur, ale brudne naczynia i bałagan w łazience to być może tylko tematy zastępcze. Wejrzyj w siebie, Byku, i zastanów się, o co masz pretensje do partnera. Za mało poświęca ci czasu? Nie docenia cię? Daje powody do zazdrości? To ostatnie może rozdrażnić Byki z przełomu drugiej i trzeciej dekady, pozostające pod wpływem koniunkcji Marsa z Uranem (23-28 lutego). Nie podejmuj jednak radykalnych kroków, póki nie masz pewności. Samotnym zabraknie odwagi, by okazać, co czują. Jeśli jednak poprzestaną na wzdychaniu, to zobaczą, jak obiekt uczuć odchodzi z kimś innym. Może warto zaryzykować? Szczególnie podczas sekstylu Merkurego z Wenus (9-11 lutego).

Rodzina i przyjaciele
W nowej konfiguracji
Wiele hałasu o nic – powiedziesz, gdy ucichną emocje. Zanim to jednak nastąpi, podczas rodzinnych spotkań może być ostro. Zastanów się, czy warto zaogniać sytuację. Nie staraj się zwyciężać w każdym sporze, choć zechce cię do tego namawiać Mars. Przecież znasz swoich krewnych i wiesz, że nic ich nie przekona. Czasem lepiej pokiwać głową i zaproponować kawałek ciasta. Merkury w sekstylu z Uranem (19-22 lutego) zapowiadają zmiany w gronie znajomych. Ktoś z niego wypadnie, ktoś nowy dołączy, ktoś z kimś stworzy parę. Świetnie odnajdziesz się w nowej konfiguracji.

Praca i pieniądze
Krok po kroku
Możesz mieć teraz mniej wiary w siebie i wyolbrzymiać problemy, ale nie rezygnuj z realizacji swoich projektów. Krok po kroku, a misja zakończy się powodzeniem. A może by tak przejść jakiś kurs lub szkolenie? Oderwanie od zawodowej rutyny dobrze ci zrobi, nie wspominając o korzyściach z nowych umiejętności. Przydadzą się zwłaszcza szkolenia techniczne, dzięki którym nie polegniesz w starciu z zawieszającym się komputerem czy strajkującym kserografem. Rozczarowanie brakiem odpowiedzi na wysłane CV potraktuj jako lekcję. Zauważ, gdzie popełniłeś błędy i popraw je, a kolejna próba ma szansę się powieść. Większej gotówki na horyzoncie na razie nie widać. Jeśli więc w kieszeni zrobi się pusto, schowaj do niej dumę i poproś rodzinę lub przyjaciół o niewielkie wsparcie. Wkrótce będziesz miał z czego oddać.

Zdrowie
Rozchodź ten stres
Poślizgnięcie się na oblodzonym chodniku, bolesne upadki i stłuczenia. To niestety może ci się teraz przytrafiać częściej. Zadbaj więc o dobre buty, np. z antypoślizgową podeszwą, i wychodź z domu wcześniej, by nie gnać na ostatnią chwilę. Na szczęście u większości Byków skończy się na siniakach. Jeśli jednak urodziłeś się na przełomie drugiej i trzeciej dekady, musisz się liczyć z poważniejszymi urazami, bo Mars w kwadraturze z Plutonem (20-25 lutego) się nie pieści. To, że masz skłonność do zajadania stresów, oznacza, że grozi ci oponka na brzuchu. Zamiast pocieszać się czekoladkami i pączkami, postaraj się stres rozchodzić, najlepiej w towarzystwie czworonożnego przyjaciela. Nie trać okazji, by popatrzeć w niebo i zadumać się nad swoim życiem. Świat poczeka. A ty wrócisz do niego w lepszej formie.

reklama


Zobacz także