Horoskop miesięczny

Byk

Byk od 20 kwietnia - 20 maja

Prognoza:

Na nowe podboje – przynajmniej na razie – raczej się nie nastawiaj. Wenus w Baranie się cofa, dlatego pozostaniesz niezauważony. Lepiej pielęgnować nawiązane wcześniej znajomości, a pomoże ci w tym Merkury. Co prawda ominą was gwałtowne wybuchy namiętności, za to możesz odkryć, że z kimś, kogo niedawno poznałeś, coraz lepiej ci się rozmawia. A przyjaźń to niezłe preludium do miłosnej relacji. Byki w związkach przechodzących kryzys, dajcie sobie jeszcze jedną szansę. Czas sprzyja wybaczaniu i odkrywaniu siebie na nowo. Bądźcie wyrozumiałe, częściej okazujcie czułość. Nawet drobny gest może znaczyć teraz bardzo wiele. Jeśli jesteś świeżo po rozstaniu, nie zmuszaj się do randek. Zaczekaj, aż rany się zagoją, to już niedługo.


Rodzina:

Drogi Byku, nie wierz we wszystko, co usłyszysz. Zwłaszcza po 12 marca. Nie zdołasz wówczas oddzielić prawdy od fałszu, więc jeśli dotrą do ciebie jakieś rewelacje, spokojnie poczekaj, aż czas je zweryfikuje. Nie denerwuj się na domowników, którzy zechcą robić wszystko po swojemu. Przejdzie im po pierwszych porażkach, bądź więc zawsze gotowy do interwencji. Ale powstrzymaj się od „a nie mówiłem?”. Jeżeli masz dorosłe dzieci, to mogą cię uraczyć wiadomością o wyprowadzce z domu. I świetnie! Odzyskasz czas i przestrzeń dla siebie. Jasne, że sobie poradzą, przecież ty ich wychowałeś.


Zdrowie:

Czasem lepiej nic nie robić, niż popełnić błąd. Dlatego pozwól sobie na relaks i lenistwo. Tym bardziej że podczas niekorzystnego położeniu Marsa może cię dopaść wypalenie. Wyśpij się, nadrób zaległości w lekturze, wybierz się do kina. Nie zapominaj również o codziennym półgodzinnym (przynajmniej!) spacerze. Przewietrz umysł, a być może rozwiązanie jakiegoś problemu, z którym od dawna bezskutecznie się zmagasz, przyjdzie do ciebie tuż przed zaśnięciem lub zaraz po przebudzeniu. Jeśli urodziłeś się w trzeciej dekadzie znaku, ubieraj się ciepło. Zwróć także uwagę na układ moczowy i dobrze nawadniaj organizm. Zamień kawę na butelkę wody mineralnej.


Kariera:

Na przełom w karierze będziesz musiał, Byku, jeszcze trochę poczekać. Tymczasem nie zaszkodzi podnieść kwalifikacje, podszlifować język obcy lub wziąć u młodszego pokolenia korepetycje z obsługi komputera. W drugiej połowie miesiąca Merkury szykuje ci trochę stresów. Możesz zostać zawalony robotą lub odpowiadać za coś, na co faktycznie nie masz wpływu. Zadbaj o jasne reguły gry i dobrą komunikację, zarówno z szefem, jak i ze współpracownikami, ponieważ niedogadanie pewnych spraw może cię sporo kosztować. Wenus przez pierwszą dekadę miesiąca nie sprzyja twoim finansom, ostrożnie więc planuj wydatki. Nie daj się skusić na coś, co – przynajmniej według reklamy – za chwilę zdrożeje, bo faktycznie może być odwrotnie. Po 10 marca kupisz tę samą rzecz znacznie taniej. A jeszcze Mars w twoim znaku podsunie ci spore możliwości zarobienia dodatkowej gotówki. Twój portfel stanie się więc grubszy.


Ważne znaki:

Raka zobaczysz w innym świetle. Twoje plany pomoże zrealizować Lew.


Co Ci sprzyja?

Na korzystne inwestycje masz szansę podczas sekstylu Słońca z Plutonem (8-12 marca). Trygon Marsa z węzłem księżycowym (11-15 marca) to zachęta, by energicznie wziąć się do załatwiania ważnych spraw, by mieć je ostatecznie z głowy.


Wystrzegaj się!

Gdy Merkury będzie w opozycji z Jowiszem (23-25 marca), cenzuruj swoje wypowiedzi. Nieoczekiwane awarie i związane z nimi wydatki mogą cię zaskoczyć w czasie pobytu Merkurego w Baranie (13-31 marca).


 

Twoja patronka Wenus nie będzie dla ciebie łaskawa, co niestety może skutkować posuchą w kontaktach towarzyskich i klęską miłosnych manewrów. Ale sekstyl Słońca i Mars dadzą ci po 9 marca energię do podejmowania życiowych wyzwań. Pluton zaś zachęci do odważnych przedsięwzięć. Czeka cię dobry obrót spraw.

reklama


Zobacz także