Horoskop miesięczny

Dobry czas na podejmowanie życiowych decyzji. Rozważ wszystkie za i przeciw.
Byk

Byk od 20 kwietnia - 20 maja

Uczucia:

Nie zniechęcaj się. Na więcej szczęścia w miłości mogą liczyć te Byki, które zdążyły już kogoś poznać. Osoby samotne ciągle będą się zastanawiać i krytycznie przyglądać przyszłym kandydatom. Jeśli znalazłeś już swoją miłość, na nowo rozpalisz jej ogień. Na początku, w pierwszej dekadzie miesiąca, gdy przez znak Skorpiona cofa się Merkury, zabłyśniesz intelektem i wiedzą. Później, czyli od 23 października, kiedy w tym znaku rozgoszczą się Słońce i Wenus, twoim największym atutem okaże się zdecydowanie. Saturn w koniunkcji z Ceres (3-7 października) spowoduje, że zapragniesz konkretnych deklaracji. Może podejmiesz ważną życiową decyzję? Jeśli coś cię drażni, nie wycofuj się, przeczekaj to. Gwiazdy wieszczą bowiem, że w końcu dostaniesz to, na co czekasz. Z kolei Byki w trwałych relacjach będą miały trudny okres. Nadejdzie czas na nowe kompromisy.


Rodzina:

Uzbrój się w cierpliwość. Pod wpływem Jowisza przebywającego w znaku Lwa w twoim domu szykuje się zamieszanie. Niewykluczone, że nareszcie dotrą do ciebie jacyś dawno niewidziani krewni albo znajomi zechcą odnowić kontakty. Spodziewaj się ich w czasie sekstylu Jowisza z Merkurym (18-22 października). Twoi przyjaciele mogą znaleźć się w tarapatach, a ty będziesz pierwszym, który pospieszy im z pomocą. Zostaniesz wytypowany jako ten silniejszy lub mądrzejszy, który zwykle radzi sobie w najtrudniejszych sytuacjach. Niewykluczone, że kiedy Wenus utworzy trygon z Neptunem, pod wpływem różnych doświadczeń swoich przyjaciół, zechcesz nieco przemodelować również własne życie. Staniesz się bardziej współczujący i wyrozumiały. Dlatego, jeśli z kimkolwiek masz jakieś zadawnione konflikty, teraz spróbuj je zażegnać. Spokojna i pełna empatii rozmowa potrafi zdziałać cuda. Powodzenia!


Zdrowie:

Pilnuj diety. Przez pierwsze trzy tygodnie października, gdy Słońce znajdzie się w znaku Wagi, będziesz bardziej skłonny do odwiedzania lekarzy czy robienia badań. Wykorzystaj to, bo lepiej dmuchać na zimne. Postaraj się teraz chronić żołądek i zmień dietę na lekkostrawną. To w tym miesiącu będzie twój najsłabszy organ. Koniecznie unikaj jedzenia słodkości – cukier w twoim organizmie robi wyjątkowe spustoszenie. Pamiętaj, by zacząć się ruszać. Wprowadź w życie zdrowy nawyk codziennej gimnastyki i nie rezygnuj z niej nawet wtedy, gdy nadejdą chłody. Inaczej twój organizm zacznie się buntować i wywoływać różne dolegliwości. To, co może ci naprawdę dopiec, to stres. Naucz się z nim walczyć i opanuj techniki relaksacyjne. Na przykład zapisz się na jogę albo przynajmniej regularnie spaceruj.


Kariera:

Unikaj ryzyka. Praca momentami tak cię, Byku, pochłonie, że na nic więcej nie będziesz miał czasu. Słońce przebywające do 23 października w znaku Wagi zwróci na ciebie uwagę szefa, który doceni twoją kreatywność i samodzielność. W tym czasie w znaku Wagi przebywać będzie również Wenus, co ułatwi ci współpracę z innymi. Z kolei Merkury przesuwający się do Wagi 10 października pozwoli ci wykazać się pomysłowością i sprytem. Do 26 października Mars przebywający w znaku Strzelca zachęci cię do rozrzutności. Pilnuj się, bo możesz niepostrzeżenie wpakować się w kłopoty. Nie podpisuj także w tym miesiącu żadnych umów ani nie bierz kredytów. Będziesz potem tego gorzko żałował.


Co Ci sprzyja?

Wenus w sekstylu do Jowisza (12-16 października) zwiastuje czas pełen szczęśliwych zbiegów okoliczności, z których skwapliwie skorzystasz. Trygon Neptuna z Wenus (25-29 października) to czas spokoju i wyciszenia. Będziesz w świetnym humorze, a sprawy zawodowe ułożą się pomyślnie.


Wystrzegaj się!

W dniach 6-10 października nie ulegaj niczyim namowom, bo wkrótce będziesz tego żałować. Wenus w kwadraturze do Plutona oznacza też trudne relacje z partnerem. Trzymaj emocje na wodzy. Bądź ostrożny w dniach 9-13 października. Wenus w opozycji z Uranem może pchnąć cię do podjęcia błędnych decyzji. Najlepiej, byś trzymał się wcześniejszych postanowień.


 

reklama


Zobacz także