Horoskop miesięczny

Wokół ciebie wielu życzliwych ludzi. Nie wahaj się prosić o wsparcie i pomoc.
Byk

Byk od 20 kwietnia - 20 maja

Uczucia:

Uważaj na byłych. Kiedy Merkury znajdzie się w znaku Skorpiona (9-28 listopada), będziesz musiał zacząć załatwiać wszystkie niecierpiące zwłoki sprawy. Być może wiążące się z podróżami. Na szczęście okażą się bardzo owocne, bo poznasz niezwykle życzliwych ludzi. Samotne Byki poszukujące drugiej połowy postawią nowo poznanej osobie tak wysokie wymagania, że niełatwo będzie im sprostać. Koniunkcja Wenus z Saturnem (11-15 listopada) okaże się trudnym testem dla trwałych relacji. Nie będzie miejsca na mrzonki i czcze obietnice. Twoje niecierpliwe oczekiwanie na konkrety może odstręczyć od ciebie partnera. Miej się też na baczności przed dawnymi sympatiami, zarówno twoimi, jak i drugiej połowy. Może się bowiem okazać, że ktoś zechce nie tylko powspominać stare czasy, ale i odgrzać dawne uczucia. Od 27 listopada, kiedy do znaku Panny przesunie się Lilith, w twoim otoczeniu pojawi się jakaś niezwykle uciążliwa osoba. Zacznie siać ferment i nie da się tak łatwo odpędzić. Z kolei Byki urodzone w dniach 14-19 maja czeka wewnętrzny kryzys. Pozostaną pod wpływem ograniczającego Saturna, który sprawi, że nie będą pewni swoich uczuć.


Rodzina:

Bliscy dadzą ci wsparcie. Kontakty z przyjaciółmi nabiorą rumieńców w pierwszych dniach listopada, gdy Mars znajdzie się w sekstylu do Neptuna. Jednak uważaj! Wśród nich – kiedy w dniach 18-22 listopada Wenus utworzy kwadraturę z Neptunem – znajdzie się ktoś, kto poważnie cię rozczaruje. Ale odkryjesz jego fałsz i ostatecznie zerwiesz kontakty. Będziesz tylko żałował, że dawałeś się tak długo mamić jego uprzejmościami i fałszywym uśmiechem. Najdzie cię przemożna ochota na poznawanie nowych ludzi. I słusznie, bo masz w tym miesiącu spotkać kogoś, kto zostanie twoim oddanym przyjacielem. A rodzina? Z jej strony w tym miesiącu będziesz mógł liczyć na naprawdę solidne wsparcie. Okaż jej za to wdzięczność, bo inaczej w przyszłości nie będzie już tak skwapliwie stawać po twojej stronie.


Zdrowie:

Zbadaj się. W pierwszej dekadzie miesiąca warto zgłosić się na wszystkie kontrolne badania lekarskie. Teraz okażą się najbardziej miarodajne. Dzięki nim zdążysz stłumić jakąś chorobą w zarodku, zanim na dobre się rozwinie. Merkury przebywający wówczas w znaku Wagi ułatwi ci również stosowanie diet. A te okażą się teraz nadzwyczaj skuteczne. Aura sprzyjać będzie również zmianie codziennych nawyków, dlatego rozważ rzucenie palenia albo trwałą zmianę jadło-spisu. Podczas pełni Księżyca w znaku Byka – 6 listopada – nad twoją rodziną zbiorą się czarne chmury. Zmartwisz się stanem zdrowia bliskiej osoby. Na szczęście cała sytuacja okaże się dużo mniej groźna, niż się na początku wydawało. Niemniej będzie cię to kosztowało sporo nerwów. By nie odbiło się źle na twoim samopoczuciu, postaraj się stres gdzieś rozładować. Chodź na długie spacery, poćwicz albo przynajmniej wycisz się przy muzyce.


Kariera:

Nowe kontakty. Merkury przebywający do 9 listopada w znaku Wagi natchnie cię nowymi pomysłami. W tym czasie masz szansę nawiązać obiecujące kontakty zawodowe i zrealizować odważne projekty. Byki szukające nowych źródeł dochodu nie będą miały problemu ze znalezieniem dorywczego zajęcia. Do połowy miesiąca nie podpisuj żadnych umów. Będą kryć pułapkę, która na długo spędzi ci sen z powiek. Pilnuj portfela, bo będziesz łatwym kąskiem dla złodziei.


Co Ci sprzyja?

Wenus w sekstylu do Plutona (1-4 listopada) zwiastuje intensywne przeżycia i pozytywne doświadczenia. Dzięki nim zarówno w sprawach uczuciowych, jak i finansowych powiedzie ci się znakomicie. Nowe znajomości i spontaniczność w relacjach zapowiada trygon Urana z Wenus (25-29 listopada).


Wystrzegaj się!

Nie przesadzaj z dobroczynnością, bo w dniach 7-11 listopada, kiedy pozostaniesz pod wpływem kwadratury Jowisza z Wenus, ktoś na pewno wykorzysta twoją naiwność. Pilnuj swoich interesów i unikaj huraoptymizmu. Hołdowanie iluzjom i brak pewności siebie zapowiada kwadratura Neptuna z Wenus (18-22 listopada).


 

reklama


Zobacz także