Horoskop miesięczny


Teraz możesz spełnić swoje marzenia, pod warunkiem że nie będziesz się ociągać.


Niebo nad tobą 

Mars w znaku Strzelca doda ci sił i energii. Ale stateczny Saturn obok niego nie pozwoli, byś ją zmarnował na byle co. Swoje trzy grosze dorzuci Wenus w sekstylu (od 24 maja), która załatwi ci spotkania  ze znajomymi oraz niezłą kasę.

Uczucia i związki
Masz szansę odnaleźć wspólny język

Mars znajduje się w trygonie do twojego Słońca. To dobry moment, by spełnić swoje marzenia. A przynajmniej spróbować, zamiast tylko zastanawiać się, co by było, gdyby... Jeśli więc ktoś od dawna gości w twoich snach, porzuć nieśmiałość i zrób pierwszy krok. Najłatwiej przyjdzie to Baranom z pierwszej dekady znaku, którym obok odwagi nie zabraknie także wyczucia. Te z połowy znaku mogą mieć skłonność do zbyt radykalnych kroków typu zaczynanie rozmowy od wyznania miłości. W związkach z krótkim stażem lekki zastój. Może się okazać, że idealny obraz partnera nie przetrwa konfrontacji z codziennością. Pytanie, czy jesteś w stanie zaakceptować jego niedoskonałość, czy wolisz znów gonić kolejnego króliczka. Zaobrączkowane Barany mogą spać spokojnie. Dzięki kwinkunksowi Wenus z Marsem (2-9 maja) macie szansę odnaleźć wspólny język ze swoją drugą połówką i wzmocnić waszą relację.  


Rodzina i przyjaciele 
Powiedz, ile chcesz dać 

Przy majowym grillu łatwiej zapomnieć o wzajemnych animozjach. Jeśli więc zależy ci na pełnej zgodzie w rodzinie, zaproś krewnych na imprezę pod gołym niebem. Albo przynajmniej na ciasto i lody do kawiarni czy do domu. W takich okolicznościach uda się zakończyć stare waśnie, przekonać do czegoś rodzeństwo bądź nawiązać kontakt z dorastającymi dziećmi. W relacjach z przyjaciółmi jasno daj do zrozumienia, ile jesteś w stanie im ofiarować. Inaczej będziesz miał później pretensje, że dajesz palec, a ktoś bierze całą rękę. Może się np. zdarzyć, że jakiś znajomy, którego w odruchu serca przygarniesz na jedną noc, uzna, że od tej pory ma u ciebie wikt i opierunek na dłużej.


Praca i pieniądze
Nieoczekiwane zmiany

Baranie z drugiej dekady znaku, nie przywiązuj się do tego, co masz. Uran zechce ci bowiem przynieść niespodziewane zmia-
ny. Albo zostaniesz przeniesiony na inne stanowisko z zupełnie nowym zakresem obowiązków, albo wysłany w dłuższą delegację, zwłaszcza w czasie półsekstylu Merkurego z Uranem (1-8 maja). Niestety, tym razem nie licz na wsparcie. Być może ktoś wpływowy, kto pomagał ci w karierze, straci swoją pozycję lub przestanie cię promować. Nie martw się. Czas pokaże, że i bez znajomości dasz sobie radę. W finansach szczęście ci sprzyja, o ile nie będziesz stawiać wszystkiego na jedną kartę. Zamiast ładować oszczędności w jakiś złoty interes, lepiej zainwestować mniej, za to w kilku miejscach. Nawet jeśli gdzieś stracisz, zyskasz gdzie indziej. I wyjdziesz na mały, ale zawsze plus.

Zdrowie
Uwaga na dietę

Zazwyczaj nie dbasz o to, co jesz, i nie myślisz o ubraniu się adekwatnie do pogody. I to może się na tobie zemścić. Twój organizm powie wreszcie dość i zastrajkuje niestrawnością lub przeziębieniem, których tym razem nie zdołasz wyleczyć domowymi sposobami. Nie lepiej być mądrym przed szkodą i pomyśleć o profilaktyce? Mars w Strzelcu proponuje przyjrzeć się bliżej swojej wątrobie. Zbyt mocno ją obciążasz. Podaruj jej jakąś kurację oczyszczającą
i odtruwającą.

 

Baran

Baran od 21 marca - 19 kwietnia

Co Ci sprzyja?

Sekstyl Wenus z Neptunem (7-12 maja) pomoże ci zadbać o wygląd i upolować okazje na wyprzedażach. Obiecująco zapowiada się czas od 9 do 15 maja. Słońce w sekstylu z Uranem może przynieść genialne pomysły na zdobycie większej gotówki.


Wystrzegaj się!

Kiedy w dniach 12-18 maja Merkury utworzy kwinkunks z Saturnem, nie opowiadaj znajomym z pracy o swoich sprawach osobistych. Ktoś może wykorzystać te informacje przeciwko tobie. Podczas opozycji Słońca z Marsem (20-23 maja) nie licz na innych i bądź cierpliwy, a wszystko uda się wyjaśnić. Powodzenia!


 

reklama


Zobacz także