Horoskop miesięczny

Baran

Baran od 21 marca - 19 kwietnia

Co Ci sprzyja?

W czasie trygonu Marsa z węzłem księżycowym (9-14 października) poczujesz się gotów na nową miłość. Gdy Mars znajdzie się w sekstylu z Neptunem(9-13 października), uda ci się zarazić innych swoją ideą.


Wystrzegaj się!

Trzymaj nerwy na wodzy podczas koniunkcji Marsa z Plutonem (18-23 października). Kwadratura Marsa z Uranem (27-31 października) może przekreślić twoje plany lub dobrze zapowiadającą się relację. Koziorożec nagle cię sprowokuje, a humory Raka zdenerwują.


 

Będziesz cieszyć się miłością partnera, oddaniem rodziny oraz zaufaniem szefów.

Niebo nad tobą
Słońce, Jowisz i od 7 października Merkury uwrażliwią cię na potrzeby innych. Mars w kwadraturze pomoże pokonać wszelkie przeszkody. Chęć stawienia czoła wyzwaniom to zasługa koniunkcji Urana. Ale trygon Saturna ostudzi twój zapał, wnosząc więcej rozsądku. Pluton w kwadraturze postawi cię przed ważnymi decyzjami. Nie podejmuj ich bez analizy wszystkich faktów.

Uczucia i związki
Nie cofniesz się przed niczym

Samotny Baranie, tej jesieni zapragniesz poczuć się częścią czyjegoś świata. Jeśli masz urodziny w marcu, może to być tak silne, że zechcesz iść nawet do ołtarza. A wcześniej tam, gdzie z własnej woli nigdy byś nie poszedł, np. do opery czy na koncert muzyki techno. Nie cofniesz się przed niczym, by zaimponować ukochanej osobie. Musisz wiedzieć, że nie będzie łatwo. Obiekt twoich uczuć postawi ci bardzo wysoko poprzeczkę. W stałych związkach
dla odmiany to partner zacznie skakać wokół ciebie, co tylko przez kilka minut będzie cię bawić. Potem znudzi ci się, a nawet mocno zirytuje. Najważniejsze jednak, że na koniec oboje będziecie się z tego śmiać – przecież o to chodzi.

Rodzina i przyjaciele
Trochę pracy nad sobą ci pomoże

Więcej mostów wybudujesz w tym miesiącu, niż ich spalisz. Słońce i Jowisz w Wadze pomogą ci spojrzeć na siebie oczami innych i odkryć, co ich w tobie tak drażni. Trochę uwagi i pracy nad sobą pozwoli ci zacieśnić więzi z tymi, których lubisz. A dla tych, których z różnych powodów nie akceptujesz, staniesz się bardziej niż zwykle tolerancyjny. Może nawet uznasz, że niektóre osoby nie składają się, jak sądziłeś, z samych wad i warto dać im jeszcze jedną szansę. Czas nie upłynie ci jednak wyłącznie na zabawach i spotkaniach towarzyskich. Merkury w Pannie na początku miesiąca przypomni ci o codzienności, a to o zepsutym mikserze, a to o zakupach. Nie czekaj na cud, zrób coś z tym!

Praca i pieniądze
Rozbrajaj szefa

Urok osobisty pomoże ci także w pracy. Nie słuchaj Marsa w kwadraturze, który zechce cię popychać do wchodzenia w konflikty i stawiania spraw na ostrzu noża. Niczego w ten sposób nie osiągniesz. Spróbuj innej taktyki – rozbrajając szefa czy trudnego klienta uśmiechem, szczerym komplementem albo drobną przysługą. Uważaj tylko, by nie pójść za daleko i nie skończyć z łatką lizusa. Mars pobudzi cię do działania, ale do 6 października Merkury w kwinkunksie rozproszy twoją uwagę i łatwo pogubisz się w szczegółach. Jeżeli więc masz do załatwienia sprawy papierkowe lub urzędowe, odłóż je do drugiego tygodnia miesiąca. Planując założenie własnej firmy, będziesz miał wówczas znacznie lepsze rozeznanie, czym właściwie i w jakim zakresie chcesz się zajmować. A jeśli szukasz pracy, do których drzwi zastukać. Pieniądze znajdą się teraz poza obszarem twojej uwagi. Ale na szczęście partner lub rodzina będą już wiedzieć, co z nimi zrobić.

Zdrowie
Ruszaj się

Twoje zdrowie zależeć będzie od innych, pozwól im więc zatroszczyć się o siebie, wyręczyć w cięższych pracach lub dźwiganiu siatek ze sklepu. A jeżeli ktoś zatroskany powie ci, że źle wyglądasz, nie obracaj tego w żart, nie zwalaj na gorszy dzień. Koniecznie idź zrobić sobie badania. Pamiętaj, że twoim największym wrogiem jest brak ruchu. A umiarkowana aktywność sprawi, że zapomnisz o uciążliwych zaparciach czy bólach kręgosłupa spowodowanych zbyt długim siedzeniem.

reklama


Zobacz także