Horoskop miesięczny

Nie uciekaj, tylko odważnie stawiaj czoło problemom. To ci się opłaci!
Baran

Baran od 21 marca - 19 kwietnia

Uczucia:

Więcej cierpliwości. Jeśli dopiero wchodzisz w związek, nie daj się ponieść emocjom. Przeciwnie – Wenus w Pannie doda ci krytycyzmu. Kierowany nim będziesz rozmyślał, czy jest sens brnąć w nową relację. Spróbuj jednak przetrzymać ten okres i łaskawszym okiem spojrzeć na wady partnera. Dlaczego? Bo jeśli ci się to uda, masz szansę zbudować naprawdę dojrzałą i stabilną więź. Jeżeli zaś od dawna tworzysz z kimś parę, czeka cię, Baranie, trochę rozczarowań. Zwłaszcza gdy Wenus utworzy opozycję z Neptunem (8-12 września). Przytłoczą cię wtedy sprawy codzienne i rozmaite obowiązki, od których najchętniej byś uciekł i zaszył się gdzieś w samotności. Ale nie rób tego! Pilnuj swoich zadań i trzymaj rękę na pulsie. Bo nawet jeśli w waszym związku chwilowo powieje chłodem, to szybko odnajdziecie wspólną płaszczyznę porozumienia. Gdy zaś będziesz robić uniki, możesz tylko wszystko pogorszyć. Jeżeli należysz do Baranów urodzonych w dniach 6-9 kwietnia, będziesz pod wpływem buntowniczego Urana. On sprawi, że zaczniesz działać impulsywnie i szukać nowych wrażeń. Być może w przypływie emocji zerwiesz z kimś lub dasz się uwieść.


Rodzina:

Zacieśniaj więzi. W pierwszej dekadzie miesiąca twoje życie towarzyskie nabierze rozmachu. Merkury przebywający w znaku Wagi otoczy cię ludźmi, których dawno nie widziałeś. Może odświeżysz jakieś znajomości sprzed lat albo ugościsz dawno niewidziane kuzynostwo? To dobry czas na zacieśnienie tych relacji i robienie wspólnych planów na przyszłość. Szczególnie w dniach od 8 do 12 września, kiedy Merkury ustawi się w sekstylu do Jowisza. Ostatnią dekadę miesiąca wykorzystaj, Baranie, na remonty czy drobne naprawy w domu. Sprzyjać ci będzie Wenus tworząca sekstyl z wytrwałym Saturnem, dlatego wszystko wtedy pójdzie po twojej myśli. Nadopiekuńczość niektórych znajomych może cię irytować. Mimo to postaraj się nie robić im przykrości, gdyż na przeprosiny może być za późno.


Zdrowie:

Naucz się relaksować. W pierwszej połowie miesiąca będziesz w znakomitej formie. Tak dobrej, że zapomnisz o wszelkich dolegliwościach. Dopiero w ostatnim tygodniu września, kiedy do znaku Wagi zawita Słońce, mogą zacząć cię nękać bóle głowy i kłopoty ze snem. A wszystko przez to, że w tym okresie będziesz mniej odporny na stres. Planety sugerują, byś wtedy zadbał o siebie i trochę się wyciszył. Chodź na spacery, pływaj albo przynajmniej organizuj sobie czas z książką albo przyjaciółmi. Ostatni tydzień września to również idealny moment na zmianę nawyków żywieniowych.


Kariera:

Zacznij oszczędzać. Przybędzie ci obowiązków, ale mimo nawału zajęć doskonale dasz sobie radę. Spotkasz się z szacunkiem i uznaniem. Szef tym razem na pewno doceni twoje starania i wyjdzie z ciekawą propozycją. Przekonasz się, że warto się starać. Kiedy 14 września Mars opuści znak Skorpiona i przesunie się do przyjaznego ci Strzelca, w pracy osiągniesz sukcesy. Planety dodadzą ci pewności siebie i optymizmu. Możesz teraz z powodzeniem poprosić o podwyżkę albo zmianę zakresu obowiązków. Wrzesień to dobry moment na poważne inwestycje finansowe. Dlatego rozważ wzięcie kredytu na mieszkanie lub zacznij wreszcie oszczędzać. Powstrzymaj się jednak z robieniem nieprzemyślanych zakupów, bo zamiast uciechy możesz sobie narobić niepotrzebnych kłopotów.


Co Ci sprzyja?

W dniach 2-6 września Słońce ustawi się w trygonie z Plutonem. Sprawi, że nadasz szybszy bieg realizacji dalekosiężnych planów. Będziesz w świetnej formie. Chwytaj okazję i miej oczy dookoła głowy, bo dzięki trygonowi Jowisza z Uranem (23-27 września) na horyzoncie pojawią się szanse, na które długo czekałeś. Możesz sporo zarobić.


Wystrzegaj się!

Kwadratura Plutona z Merkurym (8-12 września) zwiastuje komplikacje. Nie działaj pod dyktando innych i nie ulegaj presji otoczenia. Merkury w opozycji z Uranem (11-15 września) z kolei wieszczy niebezpieczne zdarzenia i podbramkowe sytuacje. Trzymaj nerwy na wodzy.


 

reklama


Zobacz także