Horoskop miesięczny

Ciesz się tym, co masz, i nie tęsknij za tym, co było. Bo nie warto!

Baran

Baran od 21 marca - 19 kwietnia

Uczucia:

Zaakceptuj, co przyniósł los. Przeszłość może ci trochę ciążyć. Przyczyni się do tego koniunkcja złowrogiej Lilith z Merkurym (1-5 i 15-19 października). Postaraj się jednak opierać wspomnieniom i nie rozpamiętywać tego, co ci się kiedyś nie udało albo czego zaniechałeś. Gwiazdy radzą, byś starał się, Baranie, patrzeć na swoje życie jak na logiczną układankę. Zmiana jednego elementu w przeszłości mogłaby wyznaczyć zupełnie inną ścieżkę życia. Pogódź się z przeznaczeniem i zaakceptuj to, co przyniósł los. Dotyczy to szczególnie Baranów, które od lat tworzą trwałe związki. Nawet jeśli teraz będzie czas nieporozumień i kłótni, planety doradzają, byś nie żałował utraconej miłości z dawnych lat, a raczej skupił się na „odkurzeniu” uczuć w aktualnym związku. Wciąż jesteś samotny? Teraz masz szansę zbliżyć się do kogoś wartościowego, kogo od dawna znasz, chociaż pobieżnie. Pomoże ci w tym planetoida Juno, wędrująca przez znak Wagi. Dodatkowo Wenus, przebywająca w pierwszym tygodniu października w znaku Lwa, obudzi w tobie uwodziciela, dzięki czemu nie będziesz miał kłopotu, by umówić się na płomienną randkę. Korzystajz tego i kuj żelazo, póki gorące.


Rodzina:

Nowe znajomości. Sprawy rodzinne mogą się pogmatwać, dlatego będziesz sobie musiał wszystko na nowo poukładać. Punkt zwrotny wyznaczy nów Księżyca w znaku Wagi (13 października), który zainspiruje cię do nowych działań. Pomoże też znaleźć rozwiązanie spraw, które dotąd wydawały się nie do ogarnięcia. W drugiej połowie miesiąca planety obdarują cię zdolnością doskonałej organizacji. Dzięki temu świetnie poradzisz sobie z problemem, w który uwikłają cię dalsi krewni. Jeśli jednak należysz do Baranów urodzonych w dniach 6-10 kwietnia – uważaj – ktoś z rodziny może narazić cię na duże straty materialne. W relacjach towarzyskich zapowiada się większy ruch. Zwłaszcza gdy 9 października Merkury przestanie biec ruchem wstecznym. To odpowiedni czas na nawiązywanie nowych kontaktów. Będziesz też bardziej otwarty na ludzi i świat – co pozwoli ci zjednać nawet osoby, które dotąd nie żywiły do ciebie zbyt dużej sympatii. Jedynie w dniach 23-27 października, gdy Merkury znajdzie się w opozycji do Urana, uważaj na słowa i nie demonstruj swojego zdania zbyt twardo. W przeciwnym razie narazisz się na trudne do zażegnania konflikty.


Zdrowie:

Korzystaj z naturoterapii. Bóle głowy i pleców spowodują, że staniesz się niespokojny i nerwowy. Mars w znaku Panny spowoduje, że nawet drobiazgi będą cię wyprowadzać z równowagi. Za sprawą niezbyt przychylnych planet w październiku będziesz bardziej odporny na leki. Dlatego w razie jakichś dolegliwości – migren, bólów kręgosłupa czy stawów skorzystaj z medycyny alternatywnej, masaży czy ziołolecznictwa. Jeśli należysz do Baranów, które marzą o zrzuceniu kilku kilogramów, w październiku zapomnij o dietach. One i tak nie przyniosą teraz efektów, a jedynie pozbawią cię motywacji.


Kariera:

Bądź uważny. W pierwszej połowie października musisz działać ostrożnie. Mars w znaku Panny utworzy opozycję z Neptunem, a to oznacza wiele niezamierzonych pomyłek. Słuchaj uważnie, co mówią do ciebie inni, bo ktoś z otoczenia zechce cię oszukać. W połowie miesiąca, gdy w znaku Wagi dojdzie do nowiu Księżyca, otworzy się nowy rozdział w zawodowych kontaktach, możesz poznać kogoś, z kim nawiążesz bliższą współpracę.


Ważne znaki:

Byk cię nie zawiedzie. Z Wodnikiem nie będzie ci po drodze, natomiast Strzelec może się od ciebie odwrócić. Waga ci zaufa i przed tobą się otworzy.


Co Ci sprzyja?

W dniach 14-18 października warto działać szybko, bo dzięki temu osiągniesz to, na czym ci zależy. Trygon Marsa z Plutonem wyznaczy czas sukcesów i zysków, zwłaszcza w sprawach zawodowych. W dniach 16-20 października, gdy pozostaniesz pod wpływem koniunkcji energetycznego Marsa ze szczodrobliwym Jowiszem, otrzymasz ciekawą propozycję.


Wystrzegaj się!

Uważaj na ludzi przebiegłych – możesz paść ofiarą oszustwa. W czasie opozycji Marsa z Neptunem (5-9 października) nie będziesz obiektywny. Kiedy Mars znajdzie się w opozycji z Chironem (21-25 października) trudno ci będzie zapomnieć o krzywdach.


 

reklama


Zobacz także