Horoskop miesięczny

Nie dawaj obietnic bez pokrycia, bo zostaniesz zupełnie sam.
Baran

Baran od 21 marca - 19 kwietnia

Uczucia:

Zastanów się, czego chcesz. W uczuciach trochę zawirowań. Jowisz przebywający w znaku Lwa sprawi, że do miłości nie będziesz podchodził zbyt poważnie. Podobnie zresztą jak do wierności. Zwłaszcza kiedy Jowisz utworzy opozycję z Wenus (17-21 stycznia). Pojawią się wtedy jakieś pokusy, którym naprawdę trudno będzie ci się oprzeć. Gwiazdy wieszczą, że jeśli nie podejdziesz do sprawy rozsądnie i nie zastanowisz się, czego tak naprawdę chcesz, za kilka tygodni możesz zostać sam. Nie dawaj zatem obietnic bez pokrycia. Nie oszukuj i nie manipuluj ludźmi, bo z pewnością od ciebie uciekną. Jeśli należysz do Baranów, które od dawna są w stałym związku, w tym miesiącu będziesz cieszyć się spokojem. Wenus wędrująca przez znak Wodnika (3-27 stycznia) zapewni ci stabilność i poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie upragnioną wolność. Skup się na robieniu noworocznych planów i postanowień. Masz bowiem szansę wytrwać we wszystkim, co teraz postanowisz.


Rodzina:

Nie daj sobie wejść na głowę. Staniesz się teraz niepokorny i będziesz mieć dużą potrzebę niezależności. Jednak mimo to, jeśli znajdziesz się w sytuacji kryzysowej, postaraj się wygrać z ambicją i prosić o pomoc. Twoi przyjaciele wykażą się bowiem ogromnym oddaniem i życzliwością. Jeśli planujesz powiększenie rodziny, zabierz się do realizacji tych planów. Tym bardziej, że planety zapewnią ci teraz wyjątkową płodność. Poza tym, możesz poszerzyć krąg znajomych. A z niektórymi tak świetnie się dogadasz, że szybko się zaprzyjaźnicie. Sprzyjać temu będzie opozycja Marsa z Jowiszem, pod wpływem której pozostaniesz w pierwszych dniach roku. Jeżeli po głowie krążą ci myśli o zeswataniu pary swoich znajomych – spróbuj. Masz teraz do tego dobrą rękę, szczególnie w czasie sekstylu Wenus z planetoidą Juno (4-8 stycznia). Dzieci zaś będą próbowały tobą manipulować. Bądź życzliwy, ale nie daj sobie wejść na głowę. W przeciwnym razie trudno ci będzie odzyskać autorytet.


Zdrowie:

Zadbaj o siebie. Już od 12 stycznia trudno będzie ci złapać dystans do siebie i do tego, co się wokół ciebie dzieje. Do wszystkiego będziesz podchodził śmiertelnie poważnie, głęboko przeżywając nawet błahe rzeczy. Uważaj, bo ciągły stres może mocno nadwerężyć twoją odporność i odebrać siły witalne. Tym bardziej, że Mars, przebywający wówczas w znaku Ryb, dodatkowo cię osłabi. Koniecznie znajdź czas na relaks i ruch na świeżym powietrzu. A wszelkie absorbujące prace, które możesz – odłóż. Inaczej – jak wieszczą gwiazdy – twój organizm się zbuntuje i na kilka tygodni przykuje cię do łóżka. Jeśli odezwą się u ciebie jakieś dawne dolegliwości, koniecznie idź do lekarza. Jest duże prawdopodobieństwo, że będziesz musiał poddać się jakiejś długotrwałej terapii. Dopiero pod koniec stycznia, gdy Wenus przesunie się do znaku Ryb, poczujesz przypływ energii.


Kariera:

Czas na zmiany. Jeśli ostatnio bardziej dbałeś o pracę niż o rodzinę, to teraz nic się pod tym względem nie zmieni. Na horyzoncie pojawią się propozycje zmiany pracy albo podniesienia kwalifikacji. Korzystaj z nich, bo potem długo takie szanse mogą się nie pojawić. Najintensywniejsza praca czeka cię w pierwszych dwóch dekadach stycznia, kiedy w znaku Koziorożca rozgości się Słońce. Nie trzeba cię będzie namawiać do zostania w pracy dłużej albo wzięcia dodatkowej fuchy.


Ważne znaki:

Z Bykiem trudno będzie ci się porozumieć. Za to świetnie się dogadasz z Rybami. Wsparcia udzieli ci także Waga. Z kolei Koziorożec nie będzie ci najlepiej życzył.


Co Ci sprzyja?

Kiedy w dniach 18-22 stycznia Mars utworzy koniunkcję z Neptunem, możesz odkryć jakąś tajemnicę lub zdobyć informacje, które rzucą nowe światło na stare sprawy. Kieruj się intuicją, bo przeczucia cię teraz nie zmylą. W ostatnich dniach stycznia Mars utworzy sekstyl z Plutonem, który doda ci sił. Stawisz czoła problemom, z którymi dotąd sobie nie radziłeś.


Wystrzegaj się!

Gdy na początku stycznia Mars pozostanie w opozycji z Jowiszem, coś może nie pójść po twojej myśli. A kiedy 13-17 stycznia Mars znajdzie się w kwadraturze do Saturna, pojawią się problemy i utrudnienia, które mogą sprawić, że zupełnie wycofasz się z jakiegoś projektu.


 

reklama


Zobacz także