Horoskop miesięczny

Bądź czuły i wyrozumiały dla partnera. Masz szansę na nowo rozniecić miłość.
Baran

Baran od 21 marca - 19 kwietnia

Uczucia:

Więcej odwagi. Jeśli jesteś Baranem w trwałym związku, przed tobą bardzo dobry miesiąc. Księżyc w znaku Wagi (1-2 i 28-29 maja) wzmocni twoją umiejętność pójścia na kompromis. Uruchomi też pokłady troskliwości i czułości w twoim sercu. Dzięki tym gwiezdnym darom bez trudu uda ci się zażegnać wszelkie spory i konflikty, które od dłuższego czasu spędzały ci sen z powiek. Ale także wprowadzić do waszego związku harmonię i podsycić nieco „przykurzone” uczucia. Teraz masz szansę przekonać się, że twój związek stoi na solidnych podstawach. Że wciąż wiele was łączy i macie podobne poglądy na życie. To wszystko da ci poczucie bezpieczeństwa i spokoju. A co, jeżeli wciąż jesteś singlem? W maju okażesz się nad wyraz operatywny. Dlatego zamiast tylko marzyć o bliskiej osobie i zapełnieniu luki w twoim sercu, przejmij inicjatywę i wyrusz na łowy. Planety przepowiadają, że w maju masz szansę poznać osobę, z którą połączy cię coś wyjątkowego. Na szczęście Jowisz przebywający w znaku Lwa doda ci animuszu i odwagi. Nie bój się więc ryzykować i idź za głosem swoich tęsknot. Świat ci sprzyja – dlaczego miałbyś tego, Baranie, nie wykorzystać?


Rodzina:

Nie dąsaj się. Czekają cię spore zmiany. W połowie miesiąca najbliżsi czymś bardzo cię zaskoczą. I to niekoniecznie mile. Jeśli jednak się zdenerwujesz, postaraj się trzymać emocje na wodzy. Możesz bowiem powiedzieć coś, czego potem długo będziesz żałował. Gwiazdy wieszczą, że ktoś z dalekich znajomych może zaproponować ci ekscytujący wyjazd. Skorzystaj z tej oferty, bo masz szansę przeżyć podróż życia. Wiosennemu wypoczynkowi sprzyjać będą szczególnie dwie pierwsze dekady miesiąca. A w dalszej rodzinie? Czas wyciągnąć rękę na zgodę i przestać się dąsać o to, co w gruncie rzeczy ma niewielkie znaczenie. Przemyśl dokładnie sprawę, a dojdziesz do wniosku, że nie warto tracić na głupie niesnaski bliskich kontaktów i miłych chwil spędzonych razem. Kiedy w znaku Skorpiona dojdzie do pełni Księżyca (4 maja), sprawy wymkną ci się spod kontroli. Wtedy od razu zmień strategię.


Zdrowie:

Panuj nad stresem. Twoja nieostrożność może doprowadzić do kłopotów ze zdrowiem. Będziesz w tym miesiącu bardzo emocjonalny i możesz łatwo wpadać w gniew. Gwiazdy ostrzegają cię przed tym – złość cię spali i mocno nadweręży układ nerwowy. By się przed tym uchronić, koniecznie naucz się technik opanowywania stresu. Zapisz się na jogę, trening relaksacyjny albo przynajmniej znajdź chwilę dla siebie i posłuchaj spokojnej muzyki. To pozwoli ci oderwać się od codziennych trosk i wyciszyć. Niekorzystne konfiguracje Wenus z przebywającym w twoim znaku Uranem mogą przyczynić się do kłopotów z koncentracją czy utratą kontroli nad podjadaniem.


Kariera:

Nie szastaj pieniędzmi. Nowy początek wyznaczy Mars przesuwający się 12 maja do znaku Bliźniąt. To zmotywuje cię do bardziej energicznego i stanowczego działania. Jeśli zatem od dawna marzysz o podwyżce albo zmianie zakresu obowiązków, to teraz jest dobry czas na to, by o nie poprosić. Bardzo dobrze w tym miesiącu ułoży ci się współpraca z innymi. Korzystaj z tego, bo bez pomocy nie ze wszystkim zdołasz sobie poradzić. Uważaj na budżet! Gwiazdy ostrzegają przed rozrzutnością, która w maju może wpędzić cię w niezłe tarapaty. Jakieś niezapłacone zobowiązania czekają…


Ważne znaki:

Skorpion wynagrodzi ci krzywdy, Lew będzie godny zaufania. Nie miej skrupułów wobec Wodnika – on ich nie ma wobec ciebie. Z kolei Strzelec może cię zlekceważyć.


Co Ci sprzyja?

Gdy 12 maja Mars wejdzie do znaku Bliźniąt, poczujesz się w swoim żywiole. Otworzą się nowe możliwości, znajdą pomocni ludzie. Koniunkcja Marsa z Merkurym (25-29 maja) zagrzeje cię do walki i stawiania na swoim. Przybędzie ci odwagi i brawury, co pomoże zrealizować jakiś ważny projekt. Dzięki szybkości działania i zdecydowaniu masz szansę zostać doceniony przez szefa.


Wystrzegaj się!

Kiedy w dniach 13-17 maja Mars ustawi się w opozycji z Saturnem, ktoś może pokrzyżować ci szyki. Mars w kwadraturze do Neptuna (23-27 maja) sprawi, że zaangażujesz się w projekt bez przyszłości. Nie ufaj nagłym impulsom, bo to się z pewnością źle skończy.


 

reklama


Zobacz także